Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék kilábalni ebből?

Hogyan tudnék kilábalni ebből?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején. Körülbelül 1 éve depressziós vagyok, ami abból adódik, hogy csúnyának látom magam. A környezetem egy része helyes gyereknek tart, de Én nem vagyok képes hinni ebben. Jól érezni sem tudom magam sosem, mivel folyton az jár a fejemben, hogy ,, ilyen csúnya gyerek minek érezné jól magát? "

Ha tehetem iskolába sem megyek, pedig az osztály legjobb tanulója voltam tavaly is, annak ellenére, hogy rengeteget hiányoztam. Anyukámmal próbáltam beszélni erről, de nem mutat nagy érdeklődést a dolog iránt, mindig azzal jön, hogy csak sajnáltatom magam. Senkivel nem tudok erről beszélni, mivel barátaim sincsenek emiatt. Pedig voltak régen sokan, szerették a humoromat, de ez a dolog elszomorít, így nem voltam hajlandó senkit sem keresni, bezárkóztam, ezért egyedül maradtam. Mostanában öngyilkossági gondolatok is megfordultak a fejembe, amiket egyelőre még sikeresen eltudtam nyomni, de félek, hogy nem sokáig leszek képes rá. Utálom, hogy folyton a külsőm határozza meg az életem..

Segítsen valaki!

16/F


2013. okt. 3. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy csúnya lennél. Egy kamaszfiú nézhet ki furán a növekedés és a hormonváltozások miatt, de ez nem egy állandó állapot. Pár év, és hidd el nem fog zavarni a külsőd.


Amúgy meg ha tényleg csúnya lennél, mi történne. Nézd meg egyszer, a nagy emberek között mennyi szépet találsz. Talán egyet sem. Okos vagy, ezzel foglalkozz. Tanulj, és azok főnöke leszel, akik most csak a népszerűségükkel vannak elfoglalva.

2013. okt. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondogatok magamnak ilyen dolgokat, de nem segít. Nagyon nehéz..
2013. okt. 3. 11:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj segítséget. Pl. pszichológus. Lehet, hogy az iskolában is van?

Ha ilyen sokat változtál, ott kell valaminek lenni a háttérben és nem biztos, hogy egyedül meg tudod oldani.

Nekem van olyan ismerősöm, aki kicsit idősebb korában, de nagyon rossz állapotba került. Neki segített a pszichológus és a pszichiáter. Azóta rendeződött az élete és minden rendben van vele.

2013. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy idegennek nem szeretném elmondani az összes problémámat. Még a családtagjaimban sem bízok meg teljesen..
2013. okt. 3. 11:39
 5/11 anonim ***** válasza:
A férjem hasonló tinédzser volt, súlyos bőrproblémákkal, az egész arca, nyaka, háta be volt gyulladva, mindamellett, hogy nem tartotta magát jóképűnek, sőt. Mai napig nem hiszi el nekem, hogy az esetem. Én olyan markánsnak, férfiasnak látom a vonásait, hogy meg vagyok érte őrülve, ő meg "persze, persze". :) most várjuk a kisfiúnkat és azon imádkozom, hogy külsőleg a lehető legjobban hasonlítson a páromra, mert imádnám kisfiúban is, szerinte meg kiszúrás lenne a gyerekkel :P :) szerintem nem. Sőt. Meg fogod találni azt a nőt/társat, aki téged különlegesnek, vonzónak lát, meglátod! Talán holnap, talán nem, de addig is kitartás! Tudatosan nyitnod kell mások felé, erőltetned kell, akkor is, ha nem jó érzés, mert csak így adsz esélyt annak, aki téged keres! Megéri! Hidd el! A pszichológus is segíthet, de elsősorban neked kell segítened saját magadon!
2013. okt. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Annak az idegennek ez a munkája. És biztos lehetsz benne, hogy nem ítél el, nem mondja el senkinek.

Én mondjuk a családban is mindent meg tudok beszélni, de ha nem tudnék, akkor ez a megoldás is jó lehet. És itt nem is kell gondolkodni, hogy megbízhatok-e benne, mert ez egyértelmű.

2013. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szép történet, köszönöm hogy megosztottad velem, aranyos vagy. Azt viszont kizártnak tartom, hogy engem valaha, valaki vonzónak lát majd.
2013. okt. 3. 11:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Pusztán logikai alapon: ismerőssel, baráttal, családtaggal nem tudod megosztani, mert vagy nem vevők erre vagy nincsenek. Itt a gyakorin sem hinném, hogy arra számítottál, hogy a fentiek közül fog valaki válaszolni, ergo ismeretlenektől kérsz most is tanácsot, egy pszichológus, akinek neve és arca van sokkal kevésbé lenne idegen mint mi.

Tudom ez nem fog vígasztalni, de 16 évesen én sem hittem, hogy valaha kelleni fogok valakinek, aztán az elmúlt 25 évben mégsem voltam összesen 2 hónapot párkapcsolat nélkül, pedig sem Adonisz, sem Casanova nincs a felmenőim között.

2013. okt. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De itt nem tudják, hogy ki vagyok, és szégyenkeznem sem kell a kinézetem miatt. Köszönöm a válaszod.
2013. okt. 3. 12:06
 10/11 anonim ***** válasza:

De itt nem szakemberek vannak, itt nem tudnak úgy segíteni. Meg az sem derült ki, hogy mi a problémád igazán. Ha gondolod írj privátban és próbálok segíteni. Voltak már baráti körben páran depressziós problémákkal.

A külsőd miatt meg miért kéne szégyenkezni. Senki sem tökéletes. Mindenki talál magán valami hibát. Sőt sokszor a mások által szépnek gondolt emberek is rengeteg komplexussal küzdenek. Szóval mindenkinek van valami gondja :)

2013. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!