Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jól átvágott, mit tegyek?

Jól átvágott, mit tegyek?

Figyelt kérdés
volt párom a gyermektartási perben az itthoni kis fizetése után fizet gyermektartást,ahogy lezajlott a per rögtön külföldre ment és 800000ft-ot keres....15 ft-ot fizet most....tényleg ennyire sza. alak,hogy a gyermeke élete ennyit ér?

2013. okt. 4. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És egy ilyennek szültél.
2013. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
és neked tényleg annyi eszed volt, hogy hozzámentél és gyereket szültél neki. bírom az ilyen nőket.
2013. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez így tág. Feleztetek mindenben? Ha otthagyott mindent, az kinek a nevén volt? Mert nálunk egy 10 milliós ingatlant hagyott ott a párom (természetesen a felét szó szerint, mert közös volt), és mégis mindent ő fizet és az exnek semmi nem elég.

A másik.

Ha most a párod itt dolgozott egy gyárban minimál bérért, és most külföldön is egy gyárban dolgozik az ottani minimál bérért, akkor az ITTENI minimál bért veszik alapul.

Ha ő most kint dolgozik mint buszvezető, akkor nem az ottani, hanem az itteni buszvezetői bér után köteles gyerektartást fizetni!

2013. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
milyen nőket bírsz?aki becsületesn gondoskodik a gyermekéről?bírhatod is ítélkezni azt tudsz.biztosan ezért jársz ide
2013. okt. 4. 13:15
 5/9 A kérdező kommentje:
semmit nem hagyott,mindkettőnknek saját háza volt,van,tehát semmiféle lehúzás nincs terítéken.normális gyermektartás kell ,én 2helyen dolgozom ,hogy mindenünk meglegyen,ő éli világát ,ami nem baj de a fiára is gondolhatna közben
2013. okt. 4. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor bíróságra kéne menned. Megnézik hogy mi a munkája, és ha pl. középiskolai matek tanárként dolgozik (most írtam valamit), akkor megnézik, hogy itt mennyit keresne matek tanárként, és az után kell fizetnie.

Ez rohadt gáz, hogy a normális nők meg a normális pasik szívják meg mindig! Mint ahogy fentebb is írtam, a párom (tehát a történetben az apuka) mindent otthagyott, mindent megvesz, mindent megtesz ami csak tőle telik, mégis megállás nélkül jönnek a feljelentgetések, a követelőzések, a fenyegetőzések, hogy még többet még többet, holott sokszor már az albérletet is alig tudjuk kettőnk fizujából kifizetni.

2013. okt. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%

Én úgy vállaltam gyereket, hogy tudtam, ha egyedül maradok, akkor is el tudom tartani. Hát te nem. Akkor dolgozz 2 helyen!

Naívság megbízni az örök szerelemben, és a becsületes exekben.

2013. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ügyvédet kérdezz meg ez ügyben, van, aki ingyen is ad tanácsot, meg vannak ingyenes tanácsadási napok is. Azt csak mellékesen megjegyzem, hogy lehet, h sokat keres, de külföldön élni amúgy többe is kerül, a hazajárás költségeit nem is beszélve. Persze ettől függetlenül lehet, hogy több járna gyerektartásnak. Ezért kell egy szakértőt megkérdezni.
2013. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

15:53-as: "Én úgy vállaltam gyereket, hogy tudtam, ha egyedül maradok, akkor is el tudom tartani. "


EZT hogy csináltad? Van több milliód a bankban, ami legalább 20 évre elég a megélhetésedre gyerekkel együtt? Mert minden más esetben ilyet nem lehet állítani. Ennyit mellesleg nem tud senki 30 éves korig saját, becsületes munkával összeszedni.

Szóval áruld el nekünk is, hogy hogyan lehet ezt elérni - szerintem sokan utánoznának!!!!


A kérdésre: attól függ, hogy MIT dolgozik a volt párod külföldön. Ugyanis az lényegtelen, hogy OTT mennyit keres, mert külföldön a megélhetés is sokkal többe kerül, mint MO-on. Ezért az azonos munkakörben MO-on átlagos keresetet veszik alapul a gyerektartáshoz, és könnyen lehet, hogy ez nem tübb, mint amit most kapsz. (Nyugaton ez azért nem extra sok fizetés)

2013. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!