Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha apukám...

Mit csináljak, ha apukám állandóan elmegy itthonról és nem érti meg hogy ez nekem rossz?

Figyelt kérdés
Elváltak a szüleim és apával lakom, meg a nővérem is. Apának most új barátnője van, és még nem mutatta be, ezért egész hétvégén nála szokott lenni, meg hétfőn este nem szokott itthon aludni. Azt mondja, már elég nagyok vagyunk ahhoz, hogy egyedül legyünk itthon (én 15, a nővérem 17 éves), de utálunk egyedül aludni, olyankor mindig a kanapén alszunk és fel vannak kapcsolva a villanyok. Iskolába menni is elég rossz úgy, hogy alig tudok elaludni, mert félek, aztán reggel 5-kor keljek, hogy megcsináljam a szendvicsemet, a teámat, megreggelizzek stb. Ha meg ezt elmondom neki, akkor én vagyok a gonosz hogy egész hétvégén nem mehet sehova. Mit csináljak? Gyűlölöm ezt a helyzetet és ezzel apa csak azt éri el, hogy már előre utálom a barátnőjét, pedig nem is ismerem. 15/L

2013. okt. 4. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Apáddal alszol? Vagy mi?

Mitől félsz?

Hétvégente miért nem mentek anyudhoz?

2013. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Beszéljetek apukáddal. Üljetek le hármasban és mondjátok el a tesóddal mi a baj. A barátnőjét meg ne utáld látatlanban, mert lehet, hogy nagyon jófej, és ha alapból elutasítod, sokat veszíthetsz.
2013. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj te 15 és 17 évesen úgy viselkedtek mintha óvódások lennétek. Ideje lenne a korotokhoz méltóan viselkedni.
2013. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyot tévedsz, 3. Mi már 6 éves korunk óta egyedül járunk iskolába, egyedül utazunk busszal, másokat meg 16 évesen is kocsival visznek. Mindig is önállóak voltunk, de ha egy nagy házban egyedül kell lennünk, ráadásul nem tudjuk elérni apát, ha valami baj történik, nincs egy felnőtt a közelben, akkor az elég rossz érzés. Nem hinném, hogy ez óvodás viselkedés, mert a mai világban kevesen ilyen önállóak. Anyához meg nem megyek, mert ott olyan körülmények vannak, amiket nehéz elviselni.
2013. okt. 4. 16:55
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Szóval szorít az aranycipő a kastélyban királylány? :D
2013. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
De ez óvódás viselkedés. Két gyakorlatilag felnőtt ember, ne durcizzon azért, mert apuci nélkül kell töltenie az éjszakát. Ez az utálom a barátnőjét duma, még inkább ezt a képeztet kelti. Teljes mindegy mit csinálsz, ha ennyire gyerekes a gondolkodásod.
2013. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Apukád biztosan nagyon szeret Titeket, de a korotokból ítélve ő sem lehet még olyan öreg, hogy innentől az egész életét leélje nő nélkül.

Lehet, hogy pont azzal próbál Titeket megkímélni, hogy nem viszi oda az új barátnőjét ahol Ti laktok. Gondolom Anyukáddal nem túl jó a kapcsolatotok, szerintem csak az újabb sérülésektől próbál megóvni. Képzeld el, hogy bemutatja hamar, majd rájönnek, hogy nem működik, Ti addigra megszeretitek és megint "egyedül maradtok".

Különben meg tényleg nem vagytok már olyan kicsik. Egész más lenne a helyzet ha 10 évesek lennétek.

Mondjuk azt teljesen jogosnak tartom, hogy zavar, hogy nem tudod elérni telefonon ha baj van. Mindenképp mondjátok el ezt neki és beszéljétek meg. A telefonját meg kapcsolja be és vegye fel ha hívjátok.

A reggel 5-kor keléssel kapcsolatban viszont kicsit sem értek Veled egyet. Gondolom alap esetben Apukád csinálja a kajátokat, tehát nyilván ő kel azért jóval korábban, hogy Nektek legyen mit ennetek. Gondolom nem is 2-ig dolgozik tehát délután nem dől le. Semmivel sem könnyebb neki felkelni, mint nektek...

2013. okt. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már volt egy olyan, hogy apa több mint 3 évig együtt volt egy nővel, aki olyan volt, mint ha az anyukám lenne, és már végérvényesen szakítottak és ezért is nehéz elviselni az új nőt, úgy hogy nem is ismerem. Egyébként már be akarta volna mutatni, csak a nővérem rosszul kezelte a helyzetet, zsarolta apát, hogy vegyen neki ajándékokat.. Meg ha előbb szólna, hogy nem lesz itthon, akkor átmegyek valakihez. De úgy tudom meg mindig, hogy rákérdezek:(
2013. okt. 4. 17:19
 9/12 A kérdező kommentje:
Az előbb felhívtam azt a nőt, akivel apa együtt volt és mondta, hogy nyugodtan menjünk át, nagyon sajnál minket, hogy ezt csinálja velünk apa... Szóval átmegyek hozzá. Egyébként egy csomó mindent nem írtam még le, hogy miért viselkedünk így a nővéremmel, itt nem írom le, mert nem akarom.
2013. okt. 4. 17:25
 10/12 anonim ***** válasza:
8%
15 vagy bocs de inkább tünsz hisztis 12 évesnek.
2013. okt. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!