Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan adjam ezt elő otthon?

Hogyan adjam ezt elő otthon?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, dolgozom, most telt le a próbaidőm. Pályakezdőhöz képest nagyon jól keresek, sikerült elhelyezkednem a diplomámmal. Éppen ezért szeretnék elköltözni a szülői házból, szobát szeretnék bérelni a belvárosban, kb. 2 hete keresem is a megfelelő lakást. Mindent átgondoltam, kiszámoltam, félre is tudnék tenni.Sosem éltem külön a szülőtől, nem voltam kolis sem, semmi. Nekem meg igényem lenne arra, hogy külön, önálló életet éljek. Viszont a szüleim, főleg édesanyám ezt nem akarja elfogadni. Kb. 2 hónapja beszéltünk erről, és hatalmas veszkedés volt. Azóta is azt hallgatom, hogy milyen hülye az, aki albiba megy, itthon van a kényelmes szoba stb. ma is azt számolgatta, meg kérdezgette, hogy egy hónapban mennyit költök a fizetésemből, és akkor menynit tudnél félretenni stb. Én meg nem merem neki elmondnai azt, hogy komolyan gondoltam a költözést már 2 hónapja is, és tényleg elmegyek, nem akatok veszekedést és feszültséget. Hogyan agyjam ezt elő otthon, hogy mindenkinek könnyebb legyen?
2013. okt. 5. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, felnőttem, elköltözöm. Ennyi. Biztos nehéz anyukádnak elengedni téged, de ezt meg kell értenie.
2013. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

23 évesen legyél már elég felnőtt ahhoz, hogy egyszerűen közöld édesanyáddal, hogy elköltözöl. Felnőtt férfi (Vagy nő?) vagy az ég áldjon meg, saját önálló keresettel. Azt csinálsz kis túlzással, amit akarsz.


Nem akarsz balhét akkor vezesd fel, hogy tudom anyu, hogy mi a véleményed erről, de én szeretném kipróbálni az önálló életet és ezért el FOGOK költözni holnap egy általam választott és fenntartott albérletbe / szobába / híd alá. Ne érezd, hogy ez ellened szólna, szeretlek titeket, nem azért költözöm el, mert itthon rossz lenne, hanem azért, hogy ráérezzek milyen az önálló élet. Puszi.

2013. okt. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
ha tényleg akarod, és ahogy olvasom a soraid, szerintem szükséged is lenne a különélésre, vedd ki az albérletet, közöld anyukáddal, hogy költözöl. Idővel rájön, hogy nem hagyod el, találkoztok továbbra is, csak egy kis szabad életre van szükséged. Egyébként szerintem akkor nő fel igazán az ember, ha teljesen külön él a szülőktől, ilyenkor szembesül igazán a problémákkal.
2013. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gömbicica ***** válasza:
31%
kedves Hozzászólók. Azt hiszem Nektek még nincs felnőtt gyermeketek!!
2013. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Kedves gömbicica, te meg valószínűleg nem voltál fiatal!

Én 19 éves vagyok, holnap költözök albérletbe (elég messzi egyetemet választottam, és nem kaptam kollégiumot). Szeretem a szüleimet, remek családom van, de egyszerűen igénylem, hogy egy kicsit elszakadjak tőlük! 23 éves koromig meg is hülyülnék itthon! Hála az égnek, a szüleim ezt megértik, és nem nehezítik meg az elszakadást. Neked, gömbicica, lehet, hogy vannak felnőtt gyerekeid, de hogy kutya nehéz lehet nekik, az biztos...

2013. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,természetes ami veled történik...ez a normális.Felnőttél,elköltözöl,családod...vagyis családod most is van :) ..férjed és gyereked is lesz ,majd Te is átéled ezt amin most a szüleid mennek keresztül.

Gömbcica...megértem mint szülő ez nagyon nehéz,de nem szabad a gyereket ( aki már felnőtt ember) rossz érzéssel terhelni ezzel kapcsolatban...Te is elköltöztél egyszer otthonról és ha rendes családban nőttél fel akkor a Te szüleid is szenvedtek anno...de megkell értenie a szüleidnek,hogy ez nem ellenük szól és ettől Te ugyanúgy szereted őket,csak szeretnél önállóan élni .

2013. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
A szüleid mikor kezdtek önálló életet? Erről beszélgess velük.
2013. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gömbicica ***** válasza:
38%

Kedves 5-ös :-)

Voltam fiatal, és még talán nagyon vén sem vagyok.

A szülői házban kezdtünk önálló életet. Külön konyha.....

19 évesen már háztartást vezettem. Számomra az albérlet fizetés egy felesleges, de néha szükséges rossz.

Attól, hogy együtt éltünk, senki nem szólt bele senki dolgába. Megjegyzem mikor beteg voltam, férjem 3 müszakba dolgozott, második gyerekemet vártam, amelyik szülővel együtt éltünk egy tányér levest nem főzött nekünk. Pedig felkelni is fájdalommal járt! Jólesett volna.

Felnőtt gyerekeim vannak, nem panaszkodtak. Önálló otthonhoz segitettük őket, persze aktiv részesei voltak a dolognak Ők is.

Egy valami nem esett jól! Mikor anyáknapján, születésnapomon, Édesanyám halálának 3 évfordulóján Kismenyem ugy dobálta dobozba a dolgait és vitte el, mintha valaki kergette volna.

(Értem én, hogy mindenki önállóságra vágyik előbb-utóbb. De emberként viselkedni nem tudom miért olyan nagy dolog lett volna. Ő ha valamiért szomoru volt, vagy láttam Rajta, hogy valami nem kerek, igyekeztem mellé állni, és segiteni, hogy tul legyen a mélyponton.)

Pedig a kutya nem kért Tőle egy forintot sem 7 évig, még egy tányér kaját sem főzött, egy kanalat el nem mosott, egy szemetet fel nem söpört, egy szappant nem vett. -Minden nap meleg lakásban ébredt, étel volt az asztalon.-

Nem vártam el Tőle. Az más kérdés, hogy jól esett volna, ha másképp viszonyulunk egymáshoz.

Volt, hogy a lelkét kellett ápolnom, (szivesen tettem!!ha netán valamiben a Fiam volt a hunyó, én kértem elnézést érte!) anyagilag is Tőlünk telhetően segitettük Őket.


Szerintem egyik gyerekemnek sem nehéz az élete a szülei miatt!

Ez a szétköltözősdi egyébként a mai "modern" társadalom "elvárása".

Voltak, vannak olyan családok, ahol együtt tud élni 3-4 generáció is, BÉKÉBEN!!!! egymást segitve.

Sajnos nálunk már szülők nem élnek, de irigylem az ilyen "gazdag" többgenerációs családokat.

2013. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Gömbcica, ez mind hogy jön ide, hogy a menyeddel milyen volt a viszonyod? Itt most egy fiatal emberről van szó, aki szeretne önállósodni. El kell mondani a szülőknek, hogy sokat fogsz menni haza de most szeretnéd megpróbálni egyedül.
2013. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Gömbicica, igazán nem értem, hogy a menyed viselkedésének mi köze van ahhoz, hogy a kérdező külön akar élni a szüleitől.


Kérdező, a helyedben nem is azért megyek el, mert akarok. Hanem mert anyukád ezt megtiltaná... ez azt jelenti, hogy hiába élsz a szülői házban, elméletben békén is hagynak, hiszen felnőtt vagy, a gyakorlatban meg köteleznek egy csomó dologra, illetve megtiltanak egy csomó másik dolgot. Így pedig, felnőttként, nem lehet élni.

A pszichológusok szerint azért fontos, hogy az ember éljen egyedül is, hogy megtanulja, milyen, és később esetleg ne legyen társfüggő.

Másrészt pedig, mindenkinek mások az igényei. Vannak fiatalok, akik életüknek egy olyan szakaszát is szeretnék megélni, hogy haverokat szállásolnak el a fürdőkádban meg a konyhapadlón hajnal 3-kor, vagy homoki viperát tartanak háziállatnak. Ezeket a dolgokat a szülők még a felnőtt gyerekükkel szemben sem igazán tolerálnák... és akkor kell a külön lakás.

Nem teszik anyukád viselkedése sem, hogy neki úgy lenne jó, ha ott laknál, úgyhogy megpróbálja megmagyarázni neked, hogy neked ez mennyire jó... Ebből mindenképpen sértődés lesz. Nem tudom, milyenek a szüleid, mennyi idő alatt békélnek meg. Lehet, 10 év múlva is azt kell hallgatnod, mennyivel több pénzed lenne, ha tovább ott laktál volna.

2013. okt. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!