Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van kiút ebből a szituációból?...

Van kiút ebből a szituációból? Hogyan kezdjük el az életünket?

Figyelt kérdés

Adott:

1 egyetemista diák, havi 40 ezer forint diákhitellel. Ami pont arra elég, hogy ne haljak éhen.


2 ennek a diáknak a barátnője, aki árvaellátást kap, havi 35 ért (csak ha tanul)


A barátnő anyja, aki gyermeki szinten kezeli a gyerekeit, de ennek ellenére van mondjuk két üres szoba a házukban, de nem engedi a lányának felújítani, belakni. Szó sem lehet róla, én sem tudtam meggyőzni. Nekem sem engedi.


Adott az én anyám, aki egyenesen ki akar dobni a lakásból, eladósodott, megőrült, nem dolgozik. Az ingatlanja kb 10 milliót ér, a tulajdonjogának a fele az övé, a másik fele az apámé. A válás még nincs elrendezve, a lakáson még nagyon kevés hitel van.


Anyámmal a kapcsolatunkat nem tudjuk rendezni, a diákhitelt nem akarom hazaadni, mert csak élősködne rajta (nyugdíjnak nézné) és nem ezért vettem fel. Viszont ragaszkodik ahhoz, hogy kidobna a lakásból.


Mivel ennyire rosszindulatú és tényleg nem adok okot a viselkedésére, arra is gondoltam, hogy eladom valahogy a tudta nélkül, esetleg aláiratom vele, hogy a tulajdonjogát átruházza rám, így nem kell válás a felezéshez, és eladom én a lakást. Lecserélem 2 vidéki házra és egy garzonra. De mivel az úrnő ragaszkodik a vagyonához és apámnak sem akar hagyni belőle semmit, erre sok esélyt nem látok.


Jelenleg anyámnál "csövezünk" de ez nem állapot (aki olvasta az előző kérdésemet, hogy adjam-e haza a diákhitelt, tudhatja)


Ha albérletbe megyünk, abból sosem lesz saját otthonunk, rosszabb mint a hitel.


Vegyünk fel valamiféle hitelt? Végül is szerintem tudnánk fizetni, de nem tudom, mi van ha megromlik a kapcsolatunk például és már nem akarunk együtt élni? (bár a barátnőm velem szeretné leélni az életét)


Albérletben nem lehet élni így fiatalon a magyar fizetés mellett abban reménykedve, hogy valaha összejön egy putrira a pénz. Nincs ötletem.


Esetleg bűnözzek? (egyetem mellett) Havi 400 ezer simán bejönne belőle, de nagy rá az esély, hogy lecsuknak, így max 1,5 milliót, talán 3 millát lehetne kihozni a dologból (időben kell kiszállni) ebből meg szintén nem tudok még lakást venni.


Szóval van összesen havi 75 ezrünk, aminek a fele már alapból hitel. Ha megnyerem az ösztöndíjakat az még 40 és ha beindul a karrierem az talán még olyan 100, de addig nem fog beindulni amíg saját, nyugodt környezetben nem élhetek.



2013. szept. 23. 01:09
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Most ilyen kilátások mellett hogyan képzeljem el a jövőmet? Egy kukában élő vendégmunkásként, család, gyerekek nélkül?
2013. szept. 23. 01:11
 2/25 A kérdező kommentje:

Ja igen, én anyám meg együttműködő lenne, de rászállt valami, hát lakásmaffiának nem nevezném, de valamiféle szélhámos család és szerintem hergelik ellenem, hogy kisemmizhessék. Mivel a rokonom ilyen könnyen befolyásolható (gyermeki szinten) nem lehet vele megbeszélni, hogy miért is lenne jó neki a vidéki ház, nekünk meg a garzon. Egyszerűen ....... nem............ lehet.........


Hihetetlen, hogy egy felnőtt egyetemista fiatal nem tud ez ellen tenni. de az is, hogy van ilyen birka rokon.

2013. szept. 23. 01:15
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben. Az élet nehéz. Diákmunkáztok és azt rakjátok félre.
2013. szept. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kezd ahogy sok millió egyetemista diákhitellel. Albérletben..

Nem te lennél az első vagy utolsó aki albérletből indulna..

De lehetsz bűnöző is, végül is a börtön nem olyan rossz egy egyetemistának..

2013. szept. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%
Hagyd ott a szemétláda anyádat hidd el tudom miről beszélek!!átéltem nem jutsz elöbbre majd a következő az lesz hogy vedd fel a providentet legyél adóstárs stb
2013. szept. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, hogy magyarországon ez lett a normális. Az albérlet. A szülők megőrülnek, nem dolgoznak, nagyszülők meg (saját példámon okulva mondom!!!) máltára mennek nyaralni, meg kocsikat vásárolnak hitelre.


A legfiatalabb generáció meg feladja az életét, és azt is megkockáztatja, hogy az utcára kerül?

2013. szept. 23. 01:21
 7/25 A kérdező kommentje:

Igenis ismerek összetartó normális családokat itt magyarországon is. Albérletbe általában az megy, akinek nem jön be a kolesz, és vidéki városban sörrel/borral várja a rokonság...


Én az egyetem városában élek és a saját anyám akar kidobni csak mert lusta dolgozni. egy percet nem dolgozott már tél óta és tőlem várja el, hogy tartsam el, meg a szememre hányja, hogy dolgozzak, aki tanul? Azt sem tudom miből él. talán uzsorából, vagy már odaígérte a lakás részét valakinek.

2013. szept. 23. 01:24
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

Most mit vagy kiakadva?? Te akartál egyetemre menni. Lehetett volna érettségi után dolgozni is, és estin szakmát tanulni. Pár évig meghúztad volna magad a szülői háznál vagy egy szobát bérelsz. Annyi pénzt összespórolsz hogy kisebb hitelt tudj felvenni és valahol egy kis házat venni..


A szülők sem ajándékba kapták a lakásukat, a nagyszülők meg dolgoztak eleget, nekik már jár a nyugdíjuk segítségével a nyaralások..

2013. szept. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%
Az apád engedheti, hogy ott lakj.
2013. szept. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerü a dolog,aki rászállt anyádra a lakás miatt,azokat találjátok meg este pár haverral (simaszkban) verjétek le őket,és mondjátok nekik hogy ne próbáljanak semmit követelni ha életben akarnak maradni,am meg próbálj elkezdeni dolgozni,mert szr lessz otthon ülni 8 diplomával munkanélkül lenni,esetleg a boxosok között lapátolni havi csekély összegért....
2013. szept. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!