Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom részegen jött haza,...

Párom részegen jött haza, soha nem bántotta a gyerekeket, de ennek ellenére négy éves kislányom fél tőle. Az apja már alszik de a kicsi nem mer bejönni a szobába. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 7. 21:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

En sajn nem tudom, hogy TE mit tudsz tenni, pedig nekem is reszeges apukam volt (megis öt szerettem jobban, mert meg mindig ö volt jobb hozzam erzelmileg). Viszont emlekszem arra, hogy neha feltem, amikor pl. ö "vigyazott" rank, mert felnöttkent "hatalma van" felettünk, gyerekek felett, de egy gyerek pontosan erzi, hogy ez az allapot nem egy felelössegteljes allapot...

Szerintem a ferjednek kene valamit tenni, nem neked, neki kene ezt felelössegteljesen elmagyarazni majd, masnap! Szerintem egy 4 evesnek mar el is mondhatja, hogy hibazott, butasagot csinalt, az ö nyelven, amennyire erti, megkerdezheti majd, hogy hogy erezte magat, es kifejezheti, hogy sajnalja, ezt nem akarta...

"Egy gyerek akkor kezd el valamitől félni, ha a szülei is felfújnak valamit. Elesik a gyerek, semmi baja, de anyuka megrémül, ettől a gyerek is és ordítani kezd." - ez is tök igaz!!! Talan jobb lenne semlegesnek lenni, amennyire lehet. En belekepzelve a gyerek helyebe magamat, annak örülnek, ha anya megnyugtatna, hogy velem van, vigyaz ram, minden rendben lesz es szamithatok ra! Egy 4 evestöl mar meg is lehet tudakolni, talan ki tudja magat fejezni (??nem minden 4 eves!), mit erez, mitöl fel.

Szepiteni, hazudni sztem semmi szükseg es meg karos is lehet, mert egy gyerek könnyen atlat a szitan, nagyon jol erez mindent (!) es elveszhet a bizalom.

Szerintem, ha bepisilesi gondjai vannak, ez amugy is szorongashoz hasonlo lelki problemak, igy atmenetileg beengedhetnek a nagyobb testverek, nem csinalva ügyet, ha megis bepisil. De meg jobb lenne: ha felkeltened a ferjedet, es ö menne ki a nappaliba vagy akar mashova, valami matracra aludni (akar strandi matracra, ha nincs mas), es kettesben aludnal a kislannyal, ahol ö megszokta.

2013. okt. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

1. Miért iszik a férjed?

2. Miért ijesztgeted a gyerekedet?


Egyetlen gyerek sem fél apukától, csak mert büdös, HACSAK nem kapott előtte egy kis agymosást valamelyik "jóakaratú" felnőttől. Mondjuk tőled. Négy és fél évesen nem számít egygyreeknek a szeszszag, HACSAK nem köti hozzá valamelyik "kedves" felnőtt a megfelelő negatív jelzőket. ETTŐL fél a gyerek, nem a szeszszagtól, önmagában.


BESZÉLGETNI, beszélgetni, beszélgetni! A problémákat meg kell beszéni egymással, mindig és mindenkor! Nem a GYK-ra rohanni, nem panaszkodni, nem anyukához rohanni és főleg nem a gyerek nyakába varrni bármit is.


Egy négy és fél éves gyereknek önálló, saját szobája kéne, hogy legyen, ha van elég hely. Nem anyukával alszik, nem apukával - mert az ugye, hazavágja a szülők szexuális életét (az együttalvást erőltető anyukák mindig erre is játszanak) és előbb-utóbb a kapcsolat borul.


Csak hogy tudd: nem minden esetben kapod meg a gyereket automatikusan, ha válni akarsz. Sőt.

Van testvére a gyereknek? Ha még nincs, hát legyen, de gyorsan.

2013. okt. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

"Kedves" utolsó válaszoló te nem tudsz olvasni???

Írtam, hogy miért alszik velünk a gyerek és azt is, hogy van testvére.


Előbb olvasni kellene és csak azután hülyeségeket írosgatni!

2013. okt. 8. 08:16
 24/29 anonim ***** válasza:
20-as, szerintem a kérdező inkább a családdal foglalkozik 16 éves kora óta, nem a nyelvtannal....
2013. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha 5 éves korában is be fog pisilni, vidd orvoshoz a gyereket.
2013. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Az addig rendben is van, hogy tizenhat éves kora óta a családdal foglalkozik, de mit csinált addig? Nem járt iskolába?
2013. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nyomorék kötekedők válasza nem érdekel!!!
2013. okt. 8. 11:32
 28/29 anonim ***** válasza:
Az én apukám nem hogy nem bántott senkit, de még csak különösebben furcsán sem viselkedett, és tényleg nagyon elvétve jött haza italosan, de még így is rossz érzésem volt, amikor ennyi idősen olyan állapotban láttam. Nem olvastam végig az összes választ, de amit az elején írt valaki, hogy másnap üljön le a kicsivel, és beszélgessenek, magyarázza el, mi történt, meg játsszanak egy jót, az szerintem nagyon jó ötlet.
2013. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

De ti honnan tudjatok hogy 16 evesen lett gyereke???

Vegigolvastam a 3oldal,de onnan nem derult ki....

2013. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!