Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 11 éves lányom kijelentette,...

11 éves lányom kijelentette, hogy másik városban szeretne iskolába járni, mert a barátnői is oda járnak. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Az apja nem akarja engedni, nehogy rossz útra tévedjen. Hiába mondjuk neki, hogy akkor korán kell felkelnie stb. Folyton rágja a fülemet, hogy beszéljem rá az apját a dologra.
2013. okt. 11. 19:38
1 2
 1/12 FIVESTAR ***** válasza:
74%

Ez nem ilyen egyszerü.

11éves kiscsaj ne követelőzzön, hacsak nem egy áldott jó gyerek.

2013. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiiii ***** válasza:
46%

Hát, először is, milyen ez az iskola? Miért térne rossz útra ez a kislány?

Én magam sem vagyok sokkal idősebb, épphogy most leszek 17, de másik városba járok iskolába (habár ez szakközépiskola), és nem értem, miért vinne ez "rossz útra". Az tény, hogy másik városba járni iskolába költségesebb, fárasztóbb és veszélyesebb is (habár ez utolsó a legkisebb tényező, viszont nekem félórás buszutam van, és bármikor lehet baleset, vagy akármi), de ha az iskola maga jó, példás, és a kislány is rendes és jól tanul, nem értem, miért kéne elválasztani a barátnőitől. Vagy talán a barátnői kifogásolhatóak?

2013. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Mennyivel messzebb? Én 10 évesen szintén másik városba mentem, 20 km-re. Ennyi belefér, ha ott szeretne tanulni. De a követelőzésnek ne engedjetek, hanem tegyen le valamit az asztalra. Mondjuk egy szép bizonyítványt év végén.
2013. okt. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ő most akar iskolát váltani. Rossz útra a barátnői vinnék, amúgy húsz kilóméterre van a másik suli.
2013. okt. 11. 19:53
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Hát minden elismerésem a lányodhoz! A párom kislánya ugyanennyi idős, de még a 3 utcával arrébb lévő boltba sem megy egyedül. Mindig anyuci szoknyája mellett van.
2013. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 FIVESTAR ***** válasza:
16%

Meggondoltam magam...:DD

2.-agyon szépen kifejezted magad..=), és igazad van

ha tényleg olyan a suli és a barátnők akkkor nyugodtan..:D

2013. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ő még nem tudja, hogy milyen reggel hatkor kellni hét helyett.
2013. okt. 11. 19:56
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Én is megoldottam 10 évesen... 5:40-kor keltem és lám még élek.
2013. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

mondd meg neki, h nem a barátok alapján kell iskolát választani. én is 11 éves voltam, mikor felvettek egy 8 osztályos gimibe. anyukám legjobb döntése volt, nagyon jó környezetbe kerültem, értelmes fiatalok mellé, pedig egyiket sem ismertem előtte még látásból sem.


ismerek olyat is, aki azért ment egy hulladék suliba, mert a nagy barátnőit is oda vették fel, vagy valami ostoba macsócsávó oda járt, akivel össze akart jönni. na, neki azóta sincs érettségije, pedig már diplomája is lehetne a kora alapján.

2013. okt. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
nehogy már egy 11 éves döntse el neki mi a jó?(főleg ha valójában az neki nem is jó) te vagy az anyja te is irányítasz nem?!
2013. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!