Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ebben a helyzetben...

Mit lehet ebben a helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

Van egy elvált anya 3 fiúgyerekkel (2 az előző házasságból) valamint a legkisebb az új férjtől. Én vagyok a középső gyerek (15) és sosem tudtam igazán elfogadni az "új apát", ami szeintem érthető is. Eleinte jó volt, elvoltam nevelőapámmal, de mikor megszületett öcsénk, minden teljesen megváltozott és mintha én megszűntem volna létezni. Ok kisgyerek sokat kell vele foglalkozni, de egy 6 éves se olyan, hogy annyival elküldik amikor játszani akar pl. anyával hogy játssz bátyáddal...

Bátyámmal viszonylag jól kijövünk, azonban öcsémmel katasztrofális a kapcsolatunk. Emiatt sok vita van régóta az új férjjel, mivel ő mindig a saját gyereke mellé áll, legyen szó bármiről. Anya egyszerűen nem tud, de ami rosszabb, hogy nem is akar tenni semmit. Soha nem áll mellém, ha valami rosszat csinálok, egyből én vagyok a rossz gyerek, a bunkó aki nem tiszteli a felnőttet (merthogy nevelő"apu"-t aki csak az utálatot nevelte belém nem is...) és olyan semmirevaló leszek mint az apám. Érdekes módon az igazi apám mindig tudott szeretni és sosem ütött meg. Az új "apa" (legyen Jóska, hogy ne kelljen ezt írnom mindig) elég gyakran elengedi a kezét ha valamit is csinálok öcsémmel és a mai eset után is nagyon azon voltam, hogy fogom magam és elmegyek a p**ába aztán lesz ami lesz. Az egyetlen dolog ami visszatartott, hogy apa se látna. :'((

Szerintetek mit kellene csinálnom? Tudom hogy nekem is sok dolgon kellene változtatnom, de már-már olyan szinten rossz viszony van Jóskával hogy azért is kiakad ha sokat ülök a számítógép előtt, hozzáteszem informatikai suliba járok... ma is már azzal fenyegetőzött, hogy álljak le, mert szétb*ssza a fejemen a gépet.


2013. okt. 15. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
édesapádhoz nem tudsz elköltözni? vagy kollégium?
2013. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
apukád nem fogadna be?
2013. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szólj a suliban, hogy a nevelőapad(!) rendszeresen megüt. Majd ők intézkednek, hogy őurasága visszafogja az idegbaját. Csak úgy, magától nem fog megszűnni ez a helyzet, ki kell állnod magadért. Beszélj az osztályfőnököddel.
2013. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most kezdtem a középsulit és nem nagyon vagyok még nyílt, hogy egy ilyen dolgot elmondjak az alig egy hónapja ismert o.f.-nek. Az, hogy apuhoz költözzek, megint csak nem egy jó megoldás, mert amikor apa és anya váltak, anya úgy gondolta, hogy minél messzebb!! Így most a távolság 300km... Hetente 2-szer utazni ennyit, nem is jó és költséges is. Koleszos amúgy sem akarok lenni.
2013. okt. 15. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!