Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék, ha irigykedem a...

Mit tehetnék, ha irigykedem a barátnömre, mert a gazdag szülei mindent megadnak neki?

Figyelt kérdés

Már lassan 10 ève vagyunk legjobb barátnök ès nagyon szeretem, de úgy èrzem, egyre jobban kiütközik köztünk az anyagi különbsèg, mióta felnöttek lettünk.

Èn hàromgyerekes családban èlek egy szülövel, napról-napra küzdünk, ö gazdag családból szàrmazik. A különbsèg mèg nagyobb, mióta összejöttünk a párjainkkal, mert az övè szintèn gazdag, az enyèm átlagos anyagi helyzetü.


Ök èvente 2-3 alkalommal járnak nyaralni, minden hèten tterem, mozi ès új ruha, szuper egyetem ès programok - mindezt persze a szülök fizetik, ök mèg sosem dolgoztak. Igazából nem is hajlandóak, mert minek..? Mire vègeznek az egyetemmel, már várja öket a zsíros állàs, lalást kapnak ès már a kisbabát tervezik 2-3 èven belül.


Èn mèg csak most kezdem az egyetemet, eddig nem mertem pènzhiány miatt, de már munkát sem találok szakmával, szóval minden diákhitelböl megy majd. Összeköltözès esèlytelen mèg pár èvig, pedig soka küzdök, vègig dolgoztam iskola mellett, 3 nyelven beszèlek - ès mègsem jutok elöre.


Igen, bevallom, hogy irigykedem ès ezèrt szègyellem is magam, de mègis ezt èrzem :(


2013. szept. 1. 09:14
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Semmit, az irigység nem egy felvett rossz szokás amit ellehetne hagyni, az sajna belülről jön és addig irigy is maradsz, amíg a mások életét tartod etalonnak és nem a sajátodat. Ha megtalálod a saját értékeidet és örülni tudsz annak amid van, nem a másét lesed, akkor elmarad ez az érzés. Néha lefelé is nézz, ne csak felfelé, ez talán rádöbbent, hogy téged is irigyelhetnének sokan.
2013. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg finoman elmondhatod neki, hogy kicsit irigykedsz, bár nem tudom, segítene-e a helyzeten, csak saját példából kiindulva mondom. Szerintem annyit tehetsz, hogy mielőtt elkezdenél azon filózni, hogy milyen könnyű a élete, gondolj arra, ezt nem magának köszönheti, nem lehet büszke magára, ellenben veled, aki keményen dolgozol, beszélsz 3 nyelvet, stb... Csak azt nézd, mi az, amit a barátnőd komolyan magának köszönhet, és rá fogsz jönni, hogy semmivel sem jobb, vagy több nálad. Ha felszínes, ez valószínűleg sosem fogja zavarni, ha nem az, akkor szerintem előbb-utóbb megpróbál megállni a saját lábán.
2013. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha ez zavar akkor barátkozz olyan emberekkel akik hasonló helyzetben vannak veled.
2014. nov. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hidd el neki sem nyakig tejfel az élete, még ha külső szemmel úgy is tűnik!


nehogy azt hidd, hogy a pénz = boldogság!!!


saját példámból tudom, hogy amikor mi jóval szegényebb körülmények között laktunk akkor sokkal boldogabb voltam!


1 szobás lakás = össze vagy zárva a többiekkel, egymásra vagytok utalva szinte...együtt vagytok még ha néha rossznak is tűnik, hogy mindig ott vannak, nincs intim szférád, gyorsan rájössz mennyivel rosszabb ha ez megváltozik...


külön szoba mindenkinek, nagy terek = elválasztanak a falak! szó szerint eltávolodtok egymástól! sokkal nehezebb összetartani a családot, széthúzás, kiválás lesz...


és ha valaki nincs felnőve a pénzhez akkor gyorsan kicsúszik a keze közül az irányítás...zsíros állás lakás...egy idő után azt se tudják mit csináljanak...hülyén hangzik, de sokkal jobban feltalálja az ember magát amikor gondolkoznia kell...mert ha van havi 10 milliód nem kell gondolkodnod mit vegyél meg...azt veszel meg amit akarsz...viszont ha van havi 100 ezred akkor jól kell beosztani...persze akinek havi 10 milliója van az is beoszthatja jól...csak ugye több pénz több felelősség, nagyobb teher...

2014. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!