Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem a kamasz...

Hogyan kezeljem a kamasz fiunkat? Hogyan reagáljuk le, amikor így viselkedik? (konkrétan bővebben. )

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy abszolút nincs kitéve szerintünk semmiféle családi rossznak. Szerintem átlagosnak mondhatóan élünk, nincsenek anyagi problémák, minden szükségeset megkap.

Nincsenek konfliktusaink sem a férjemmel, nagyon szeretjük egymást még így sok év után is, tényleg ritkák itthon a hangos szavak!

Ugyanannyi szeretetet, és mindenből ugyanannyit adunk neki is, mint a kisebbik fiunknak is.

(ő most 15 éves, a kisebbik pedig 13)


Mégis mostanában borzasztó furcsán viselkedik, betudtuk a kamaszkornak, de nem tudjuk, hogyan kéne kezelni.


Például közös étkezésnél többször megszólal mint pl 'hm..' 'hát jó...' 'na mindegy...' és nem tudjuk mire érti! Mintha valami gondja lenne, valamit elvárna, ami nincs, vagy nem tudjuk! Ha rákérdezünk, nem válaszol, csak dacosan hallgat.


Ami a másik: gyakran hallgat depresszív, lehangoló zenéket, megható videókat néz, direkte depressziós hangulatba hozza magát. Rossz szomorúnak látni, amikor boldog is lehetne!


Tudom, hogy vannak az osztályban olyanok akiknek nem szimpatikus, de vannak barátai is, már jártak nálunk. (ők még "normálisabb" srácoknak tűnnek amúgy)


Vannak megmagyarázhatatlan dühkitörései is, borzasztó ingadozó! Tényleg van, hogy néha tök jól érzi magát, kommunikatív velünk, mint régebben, egy pár éve, és van hogy lefújol mindent, az ételt rosszallja, minket kritizál, sajnálja, sajnáltatja magát, hogy neki itt rossz)


Aztán jönnek neki ezek a dachullámok, depresszióra hajlamos dolgok. Beszólogat néha nekünk is, én kevésbé tűröm mint az apja, ő higgadtabban kezeli, bár őt is bántja persze.


Nem tudom, hogy hogyan kezeljem ezt.

Aki tud tippeket, írjon.



2013. okt. 18. 18:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Sokat lehet belőle tanulni, ajánlom figyelmedbe:

http://www.youtube.com/watch?v=sLskCOFkwm8

2013. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy tudatában van hogy a zenékkel rossz hangulatba hozza magát.


Miért nem kértek szakszerű segítséget? Ha ők mondják meg, hogy nincs semmi baja, az csak biztosabb, nem?


Ezeket a krákogásokat az evés közben totál nem értem... A többi még "elmegy".

2013. okt. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem is két fiam van, a kisebbik 16. Nekem az a tapasztalatom, hogy ez az időszak arról szól, hogy bármit tesz a fiatok, ami rosszul esik, sose tegyetek olyat amivel elvágjátok a hozzátok vissza vezető utat. Mert most távolodik tőletek, teljesen normális és érthető módon, felnőtté válik, nem könnyű ez a dolog neki sem. Én mindig arra figyeltem, hogy ne okozzak olyan szakadékot amit később nem tud áthidalni ha lecsillapodik a lelke, megérik, felnő. Mert ezek a hullámzások elmúlnak, és akkor majd visszatalál a normális kerékvágásba, vissza a családba. Ha tárt kapuk várják, akkor nem lesz semmi gond. Amennyiben már kórosnak érzitek a viselkedését, eddig én semmi kórosat nem véltem felfedezni, de ha úgy érzitek, kérdezzetek meg egy szakembert. De ha csak ezek vannak, amiket leírtál, akkor szerintem nincs vész, ez még normális, türelem, megértés, beszélgetés vele ha lehet, és egyszer ahogy jöttek ezek a dolgok szép lassan el is múlnak. 39/nő
2013. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kamaszgyerek, ez a korral jár.

Szeressétek továbbra is, és ezt éreztessétek vele, legyetek felé nyitottak, de ne faggassátok állandóan. Majd elmúlik :)

2013. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!