Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 4 testvérből az egyik...

Ha 4 testvérből az egyik gondozza a szülőt, akkor jogos hogy neki halála előtt ajándékoz egy nagyobb összeget a szülő?

Figyelt kérdés
Ti a többi 3 testvér helyében mit tennétek? És ha ti gondoznátok a szülőt, ti elfogadnátok?
2013. okt. 21. 19:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos.


Én 4 évig ápoltam anyukámat. Naponta több pelenkacsere, fürdetés, stb, szóval nem volt kellemes.. A tesóim meg havi 1x átjöttek hétvégén ebédre.


Én 10 milliót örököltem + a házat, ők meg fejenként 2-2 milliót..

2013. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
92%
Ez teljesen normális eltartási szerződést is köthet vele!
2013. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
3%

Nem jogos, mert végül is az örökség része a pénz és amúgy is önzetlenül kéne a szülőt ápolni.

Én személy szerint egy szót sem szólnék ha a testvérem nagyobb összeget kapna a szüleinktől ha ő ápolta évekig..

2013. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Jogos. Bár azt is kell nézni, ki mennyit tett le az asztalra esetleg évekkel korábban is. Kisemmizni pedig senkit nem szabad.
2013. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem teljesen jogos. Én nem fogadtam el semmit, nem akartam rossz testvér lenni. De már megbántam! Hogy miért? Mert mikor segíteni kellett volna, sehol nem volt s nővérem, de mikor az örökségről volt szó, olyanért is tartotta a markát, amihez semmi köze nem lett volna.
2013. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Attol hogy a szülő 80-90éves attol még szülő,nem kellene rögtön "örökség" skatujáb huzni mindent ami onnan jön. Ha ő godozza megérdemli. Mint mikor gyerekkoraban az ember elmosogat es ő kap plusz egy cukorkát. Ennyi.
2013. okt. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

önzetlenül kellene a szülőt ápolni...


igen, valamennyi gyerekének :(

Anyu ápolta a szüleit, egy évig, többre nem volt szükség. Két testvére volt, ikertestvére fiatalon meghalt, egy nővére maradt. Soha, egy szóval nem kérte, hogy segítsen, vagy vállalja pár napra a szüleit, csak a ballagásom napján. És a nővére nemet mondott. az anyukám nem volt ott a ballagásomon. És semmivel nem kapott többet, mint a nővére :(

2013. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%
nincs ilyen jog meghatározva. az a személy aki olyan időst ápol aki 24 órás felügyeletre szorul kérhet ápolási díjat, amennyiben ez miatt nem tud munkát vállalni
2013. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A "jogosat" úgy értettem, hogy törvényileg bele lehet-e kötni. Tehát mondhatja-e a szülő halála után a többi testvér, hogy az az összeg is az örökség része és jár nekik abból is.
2013. okt. 21. 20:09
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Törvényileg bele lehet kötni, ha nincs sem eltartási szerződés, sem végrendelet.
2013. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!