Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ennél létezik nagyobb pofátlan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennél létezik nagyobb pofátlanság szülő részéről?! (esküvő)

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnénk esküdni párommal. Nem akarunk nagy esküvőt, nincs sok pénzünk, szülők nem tudnak támogatni.

Max. 25 főre terveztünk, nagyon közeli család + olyan közös/egyéni barátok, akiknek nagyon sokat köszönhetünk, akik összehoztak és elindítottak minket. :)


De itt a gond. Anyám régi felfogású vidékiként ragaszkodik hozzá, hogy ilyen-olyan rokont (kb. +10 fő) még hívjunk meg, mert "mit szólnak majd, meg így illendő!"

Megmondtam szépen, majd erélyesen, hogy nem érdekel, mert nem szeretem ezeket a családtagokat (anyám szerint az nem számít), meg nincs is pénzünk, anyám meg úgyis megmondta rögtön az elején, hogy semmit nem tud adni bele.

Hozzátartozik, anyámat kisegítettem kb. 500ezer(!) Ft-al még pár hónapja, amit fogadott, hogy visszaad, na azóta se láttam.


Most meglátogattam Karácsonyra, erre hozzámvág 40 ezret(!), és nagy peckesen hogy: most már én is beszálltam az esküvőbe, most már hívd meg xy-éket is!


Mit tegyek? Ez pofátlanság amit művel, már egyébként is elegem volt a sok éves vérszívásból! De hát az esküvő előtt szakítani meg a kapcsolatot, ráadásul így Karácsonykor....? :S


2012. dec. 23. 16:29
1 2 3
 1/23 K.Lac válasza:
100%
Nagyon egyszerű.Ugyanebben a cipőben jártam én is.én is jövőre nősülök.Ez a te esküvőd, úgy szervezd ahogy neked/nektek jó!Akinek meg nem tetszik elballaghat a naplementében.Kifizetsz egy csomó lóvét, aztán többet úgysem látod azokat az állítólagos "jó" rokonokat.Ennyi.
2012. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne szakítsd meg a kapcsolatot. Én megköszönném, majd visszaadnám a 40 ezer forintot, mondván, ne azért segítsen, hogy az ő akarata teljesüljön. Vagy pedig megkérdezném visszaadjam? Vagy maradhat az 500 ezres tartozás törlesztésében?
2012. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ünnepek végén megmondod, hogy CSAK azokat hivod meg, akiket ti akartok, ez a ti esküvötök, ha neki fontos, hogy X meg X ott legyen valahol, akkor a saját esküvöjére hivaj meg öket.


Nem engednék semmiképpen sem, ne hagyd, hogy elrontsák az esküvötöket.

2012. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Birom az ilyen anyákat,akik igy tudnak uralkodni a saját gyermekükön.Add vissza neki a 40 ezret és kérd meg, hogy ne avatkozzon bele abba, amit ti anyagilag nem tudtok vállalni.
2012. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Koszi anyu, akkor majd ezt levonom az 500bol, amivel tartozol. Majd ha a maradek 450et is kifizetted, akkor tudsz adni arra, hogy xyt meghivjam.
2012. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az 5ös válasza olyan jó, hogy majdnem kedvem van elsütni. :)

Tudom hogy nagyon csúnya dolog, de már nem tudom anyámat tolerálni, mióta megözvegyült, totál meghibbant, majd' megőrül a "jaj a család" stb. miatt, engem meg állandóan kritizál és pénzt kér... Ja, mellette én vagyok a sz*r alak ha nincs kedvem emiatt meglátogatni őt...

2012. dec. 23. 16:49
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Aterzem a helyzetedet sajnos! Mi irtunk egy 30 fos listat, megmutattuk, erre ok meg hozzairtak 'par' embert. Kozoltuk, hogy semmi szin alatt nem lesznek azok az emberek, akiket nem ismerunk, sem a tavoli rokonokat. Ment a sertodes es a zsarolas, meguntam es kozoltem, hogy jo, rendben, a lefixalt napon lesz biztosan eskuvo, de tuti fix, hogy mem a mienk! Mert akkor inkabb 2 tanuval, altalunk nem kozolt idopontban tartjuk meg az eskuvot! Erre masnap mar mindjart el lett fogadva az elkepzelesunk..
2012. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%

azért az 5ös választ ne süsd el, mert megszégyenülsz...


matematika 2. osztály

2012. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
:D Bocs, otven volt a fejemben :D Akkor maradek 460 ;) Otos voltam.
2012. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

most így az ünnepre próbáld hanyagolni a témát a családi béke érdekében, de utána mondd meg, hogy nem fogod őket meghívni! És ha nagyobb esküvőt szerettetek volna, nektek is vannak még olyan ismerőseitek, akiket meghívnátok! Különben is, nem egy 80-100 fős esküvőről van szó, hogy ne annyira tűnjön fel az a plusz 10 ember! 25 főnél igencsak megdobná a számlát! Mondd meg, hogy mivel nem egy nagy esküvő, ahová minden ismerőst meg szomszédod meghívtok, biztos meg fogják érteni, hogy nem lettek meghívva, mert tényleg csak egy szűk körű rendezvény lesz.

25 főnél szerintem teljesen érthető, hogy tényleg csak a legszűkebb kör, ezen nem kellene megsértődni!


Ne szakítsd meg vele a kapcsolatot, csak mond meg, hogy a ti esküvőtök, nem az övé, ha ti így terveztétek, akkor legyen is így.

Sok boldogságot!

2012. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!