Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan, hol és mikor lehet...

Hogyan, hol és mikor lehet felszerelni katonának?

Figyelt kérdés

Nem, nem rossz témakör, édesanyám miatt (és magam miatt is részben) akarok katona lenni.


A történet: olyan 14 éves koromig rendben volt minden. Ment a suli, barátok, család, minden jó volt. Édesanyámról kiderült, hogy RENGETEG hitelt vett fel (ez a svájci frankos, személyi kölcsön, ingatlan hitel, provident, cofidis, meg még sorolhatnám). Édesapámat létszámleépítés miatt kirúgták a jól fizető munkahelyéről, most negyedannyiért dolgozik - és itt kezdődtek a problémák. Nem tudtuk fizetni a hitelt, és édesanyám egy hárpiává vált. Folyton kölcsönkér, amit utána megad, majd nyafog, hogy nincs pénz. Egyszerűen kibírhatatlan, sosincs egy pozitív megnyilvánulása, folyton csak dünnyög az orra alatt, hogy neki milyen szar. Anno a házat apám fizetéséből vettük, de mióta kirúgták, és anyám jobban keres, mindig apám orra alá dörgöli, hogy a ház az övé, mert ő keres jobban. Apámat ezzel már az alkoholizmusba kergette.

Én elégeztem egy 2 éves OKJ-t, főiskolán, azt is úgy, hogy közben végig hallgattam, hogy nekik milyen rossz otthon, míg én elvagyok. Rászoktam a kábítószerekre, és ezt tudom is magamról, de egyszerűen nem tudom letenni. Voltam elvonón, semmit se ért, pedig önszántamból mentem el rá. Most lett egy munkám, de le kell tagadnom, hogy mennyit keresek (nem sokat), különben anyám kifosztana amellett, hogy JÓCSKÁN adok a konyhára. Megkapja a fizut 4.-én, 10.-én már kölcsön kell kérni, pedig összevetve a pénzünk közel 200.000 Ft havonta! Eddig a hiteleket fizette, most meg ügyvédet, mert a bankok már perelnek... Nem hallgat ránk, hogy hagyni kéne úszni az összes hitelt, aztán lesz, ami lesz, mert még az 50%-os inkasszóval is kevesebb menne a hitelekre, mint most, mikor az ügyvédet fizetjük.

Elköltözni sajnos nem tudok, arra a fizetésem nem elég. Véleményem szerint az egyetlen kiút a drogfüggőségből és annak gyökeréből (anyám) az, ha beállok katonának. Nem érdekel, mennyire nehéz, bírni fogom. Egy igazi igazságosztó akartam mindig is lenni, egy erős, megtermett férfi. Úgy gondolom, ott még faraghatnak embert belőlem, és így anyámtól is távol lennék úgy 15 évig, mire hazajövök meg már lenne pénzem egy új élet kezdéséhez.

Hol tudnék jelentkezni? Mik a feltételek? Ha valaki tud bővebb információt nyújtani nekem, megköszönném!


2013. okt. 25. 11:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A neten is folyton a devizahiteles matyikat nézi, ahol 2 éve írják már, hogy elveszti a bank a pereket, holott ebből semmi sem igaz, pont fordítva! Kásler Árpád rajongó lett, szerinte hatalmas ember - most komolyan, csak én vettem észre, hogy az egész show azért volt, hogy Kásler indulhasson a választásokon? Nagyon jó marketingfogás volt, hogy maga mellé állította a devizahiteleseket a "majdénsegítek" mesével, hogy aztán rá szavazzanak! Minden a hitelek meg a pénz körül forog, minden nap húst zabálunk hússal, mégsincs pénz. Direkt megfőz egy akkora adagot, amivel egy gimis osztály jóllakna, aztán meg minket csesztet, hogy miattunk dobja ki az ételt. Ez nála szerintem betegség, csak még nem tudom, mi a neve (főzési kényszer?). Ha van a hűtőben előre egy hétre kaja, csakazértis alapon főz egy újabb adaggal... Hogy aztán kidobhassa, és vergődhessen.

A két testvérem már nem tartja vele a kapcsolatot, olyan kibírhatatlan...

2013. okt. 25. 11:17
 2/14 anonim válasza:
2013. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz ötlet a katonaság. Viszont lehet, hogy fordítva ülöd a lovat. Pontosan nem tudom, hogy megy ez, de arra tippelek, hogy felvételnél végeznek vizeletvizsgálatot és valószínűleg megkérdezik, hogy használsz-e drogot. Ha a válasz és a teszt is pozitív, nem fognak felvenni.

Sajnos ez nem úgy működik, hogy ők majd leszoktatnak, egyszerűen nem kellesz nekik.

Próbálj legalább 3 hónapig tiszta maradni és mond azt, hogy nem élsz drogokkal. Nem tudom, hogy mit használsz,de úgy tudom annyi elég.

Anyád pedig korunk áldozata, felesleges rá haragudni. Ő és a hozzá hasonlók voltak egy gusztustalan marketingnek a célközönsége. Direkt az ilyenekre lett kitalálva.

2013. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

a katonaság nem nevel belőled férfit, nekik már csak férfiak kellenek.


a férfiassághoz vezető út ott kezdődik, hogy ennyit mondasz anyádnak: NEM és leszarod a nyafogást.

2013. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

200 ezer forint bevétel nem elég ennyi hitel rendezésére!


Szerintem, ha már drogozol, akkor inkább add haza a teljes fizetésed, ezzel legalább az olyanokat lehetne egy összegben rendezni mint a Provident, vagy a többi hasonló magas kamatú rövid lejáratú hitel. Ezekkel havonta 40-50 ezret meg lehet spórolni, ha már rendezve van!


Ha meg nincs pénzed drogra, nem fogsz drogozni, és a hiteleket is könnyebben rendezik anyádék. Tiszta haszon!

2013. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írják.

Szerintem te gyenge lennél ehhez, hiába írod, hogy ott fognak belőled férfit faragni, és te mindig is megtermett és erős akartál lenni. Így is folyamatos menekülőutakat kerestél, kezdve a drogoktól. A beállok a katonaságba ötlet sem más, csak menekülés, bár a te helyzetedben ez vitatott, mert ha te ennyire elszánt vagy agyban, és ennyire nem köt ide semmi, és ennyire nem tudsz máshova nyúlni, akkor egy próbát megérNE. Viszont a katonaságnál meg úgyis ki fognak vizsgálni, kötelező drogteszt és miegymás, úgyhogy addig ez nem vitatéma. Még csak az kellene, hogy drogos katonákat alkalmazzanak...

2013. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Na kezdjük szépen elölről:


1, erős megtermett férfi akarsz lenni. ez genetika. ha nem alapvetően ilyen fizikumú soha nem válasz ilyenné! max kemény súlyzós edzésekkel meg tudod közelíteni a kívánt szintet. de nem "katonáskodástól"


2,lenne pénzed új életre? nem tudom milyen végzettséged van, de ha érettségi akkor a magyar honvédségnél nagyon keveset fogsz keresni. kb. mint egy kukásautós.

akkor már inkább érdemes lenne kimenni a francia idegenlégiót megpróbálni. (bár nem hinném, hogy felvennének oda!)


3, igazságosztó akarsz lenni? Nőjj fel! Nem vagy már kisgyerek...

katonaságnál és egyéb hivatásos bulikban meg pont nem igazságot osztasz, hanem parancsot teljesítesz. Pl. ha kivisznek közel-keletre, ahol a magyarok a megszálló hatalmakat támogatják, akkor a szabadságharcosok ellen kell küzdened. hol itt az igazságérzet?


Túl sok romantikus filmet néztél. A katonaság kicsit más, mint amilyennek elképzelted.


Úgy látom, hogy egy naiv, jószívű gyerek vagy. Az ilyet ott megeszik vacsorára. Pl. a légió színvonala kb. olyan mint egy börtöné. Ergo, ha a középiskolában is a rosszfiúkhoz tartoztál akkor könnyen veszed, ha nem a rosszfiúkhoz tartoztál készpénznek veheted hogy hamar el fogsz bukni...


Egyetlen amit megtehetsz, kimész külföldre pincérnek vagy mosogatófiúnak.

2013. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ja hogy kábszeres vagy? :D


felejtsd el az egészet, nem neked való. Első alkalommal megennének a srácok!

2013. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de semmi esélyed sem lenne. Én rendőr szeretnék lenni, de olyan kemény felvételik vannak, hogy észben is nehéz tartani a sok elvárást. Akkor gondolj bele, hogy a katonaságnál még annél is sokkal nehezebb! Jól mondta az egyik válaszoló! Nem ott faragnak belőled férfit, nekik már eleve férfiak kellenek, akik magasak (van "mérethatár"), egészségesek és megfelelő lelkiállapotban vannak! Ők nem akarnak senki pátyolgatni. Te tuti nem jutnál át az egészségügyi vizsgálaton! Nem elég az sem ha lerakod a szert, mert arra is rákérdeznek, hogy milyen volt az életed régebben! Meg ilyen mentalitással, hogy igazságszolgáltató akarsz lenni, szerintem a pszichológiai vizsgálaton sem mennél át.
2013. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

a felvételi elbuknál ....ez lenne a kisebb rossz...de ha valóban azt a törvénytelenséget csinálod, amit írtál, a felvételiről nem haza mennél, hanem a rendőrségi előállítóba és ott kezdődne csak igazán a kálváriád.

ezzel a múlttal felejtsd el ezt az egészet.

2013. okt. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!