Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan, hol és mikor lehet...

Hogyan, hol és mikor lehet felszerelni katonának?

Figyelt kérdés

Nem, nem rossz témakör, édesanyám miatt (és magam miatt is részben) akarok katona lenni.


A történet: olyan 14 éves koromig rendben volt minden. Ment a suli, barátok, család, minden jó volt. Édesanyámról kiderült, hogy RENGETEG hitelt vett fel (ez a svájci frankos, személyi kölcsön, ingatlan hitel, provident, cofidis, meg még sorolhatnám). Édesapámat létszámleépítés miatt kirúgták a jól fizető munkahelyéről, most negyedannyiért dolgozik - és itt kezdődtek a problémák. Nem tudtuk fizetni a hitelt, és édesanyám egy hárpiává vált. Folyton kölcsönkér, amit utána megad, majd nyafog, hogy nincs pénz. Egyszerűen kibírhatatlan, sosincs egy pozitív megnyilvánulása, folyton csak dünnyög az orra alatt, hogy neki milyen szar. Anno a házat apám fizetéséből vettük, de mióta kirúgták, és anyám jobban keres, mindig apám orra alá dörgöli, hogy a ház az övé, mert ő keres jobban. Apámat ezzel már az alkoholizmusba kergette.

Én elégeztem egy 2 éves OKJ-t, főiskolán, azt is úgy, hogy közben végig hallgattam, hogy nekik milyen rossz otthon, míg én elvagyok. Rászoktam a kábítószerekre, és ezt tudom is magamról, de egyszerűen nem tudom letenni. Voltam elvonón, semmit se ért, pedig önszántamból mentem el rá. Most lett egy munkám, de le kell tagadnom, hogy mennyit keresek (nem sokat), különben anyám kifosztana amellett, hogy JÓCSKÁN adok a konyhára. Megkapja a fizut 4.-én, 10.-én már kölcsön kell kérni, pedig összevetve a pénzünk közel 200.000 Ft havonta! Eddig a hiteleket fizette, most meg ügyvédet, mert a bankok már perelnek... Nem hallgat ránk, hogy hagyni kéne úszni az összes hitelt, aztán lesz, ami lesz, mert még az 50%-os inkasszóval is kevesebb menne a hitelekre, mint most, mikor az ügyvédet fizetjük.

Elköltözni sajnos nem tudok, arra a fizetésem nem elég. Véleményem szerint az egyetlen kiút a drogfüggőségből és annak gyökeréből (anyám) az, ha beállok katonának. Nem érdekel, mennyire nehéz, bírni fogom. Egy igazi igazságosztó akartam mindig is lenni, egy erős, megtermett férfi. Úgy gondolom, ott még faraghatnak embert belőlem, és így anyámtól is távol lennék úgy 15 évig, mire hazajövök meg már lenne pénzem egy új élet kezdéséhez.

Hol tudnék jelentkezni? Mik a feltételek? Ha valaki tud bővebb információt nyújtani nekem, megköszönném!


2013. okt. 25. 11:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Oké, akkor mondjatok nekem valami mást. Hogy én segítsek neki a hitelek rendezésében? Én vettem fel? Az én saram? Nem, és ennyi. Semmit sem láttam belőle, mikor felvette, sima panelban lakunk, semmi palota, hogy elmondhassuk, megérte felvenni. Egyszer nyert a lottón 800.000 Ft-ot, és 2 nap alatt eldorbézolta. Hogy hova? Senki sem tudja. Ez pedig még bő 10-12 éve volt, mikor a 800.000 dupla annyit ért. Ha a világ összes pénzét adnám neki, sem lenne elég, mert akkor is csak a panaszkodás menne. Ilyen a természete, én ezt elfogadom, én viszont alapjáraton egy boldog, vidám ember vagyok, és nehéz ezt elviselnem. Lépni nem nagyon tudok, hiszen a lépéshez pénz kell, de pénz csak akkor lenne, ha lépnék. Mondhatni, várok a csodára. Nehéz ezt elképzelni nektek, akiknek sosem volt hasonló problémája. Ha egyszer átélnétek, másképp gondolkodnátok.

Persze, 200.000 Ft nem elég a hitelek törlesztésére, és tudom, hogy kár a múltat bolygatni, hisz megtörtént, de MINEK vette fel? Sokszor megkérdeztük már, és nem tudott válaszolni rá. A bátyámék egy időbe próbálkoztak azzal, hogy nem pénzt adnak neki, hogy elverje, hanem bevásárolnak előre 2 hétre. Édesanyám 5 nap alatt felélt mindent, mert másból se állt ki, csak a főzésből. Ez tutira betegség, úgyhogy ha valaki tudja, inkább ennek a nevét mondja meg.


Ja, hozzátenném, hogy anyám kb. havi 40.000 Ft-ot eldohányzik, apám meg ugyanennyit eliszik, plusz még dohányzik is. Az én drogozásom nem kerül többe 10.000 Ft-nál, van, hogy annyi sem. El lehet gondolkodni...

2013. okt. 25. 21:27
 12/14 anonim ***** válasza:
Valaki írt egy jó tippet. Még mindig elmehetsz külföldre mosogatni/takarítani. Abból félre tudnál tenni magadnak, mert ahogy látom, lényegtelen, hogy megpróbálod-e törleszteni ezeket a hiteleket. Egy ember úgysem győzné, meg ha menne is, felvennének másikat... Így legalább a saját életedet el tudod kezdeni építeni.
2013. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
68%
szinte minden családtagod szenvedélybeteg és te a sok eszeddel még tetőzöd is, hogy te se maradj ki... hát grat. én nem sajnállak!!! azon kellett volna lenned, hogy legyen egy jó érettségid aztán meg egyetem és valami olyat tanulni amiből kevés van és van rá kereslet pl.: gyógypedagógus, kriminálpszichológus vagy ilyesmi... Az eszednek mindig a helyén kell lennie és nem szabad elgyengülni vagy ha elgyengülsz se csinálj ilyen dolgokat inkább üss egy box zsákot vagy valami.... Az orvosok azt mondják, hogy az már fél siker ha valaki beismeri! én azt tanácsolom neked, hogy keress fel a háziorvosodon keresztül egy pszichológust (ez ingyenes) ö segít neked feldolgozni a múltat és segít neked felépíteni a jövőd! Remélem helyrejössz!
2013. okt. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

plusz anyádat is vidd el pszichologushoz és akkor hátha fény derül a problémájára.


neked meg tényleg annyit kellene hogy a sarkadra állsz anyádnak azt mondod hogy nem és ha elkezd sopánkodni akkor szimplán rászólsz hogy "muter fog már be a szádat, te cseszted el az életed hiába sopánkodsz rajta attól nem lesz jobb"


esetleg nézzetek utána a karmának, és rájöttök dolgokra

2013. okt. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!