Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bevállalnátok egy ilyen...

Bevállalnátok egy ilyen "összeköltözést", ha így sokat tudnátok spórolni saját lakásra?

Figyelt kérdés

Felmerült egy olyan lehetőség, hogy spórolás címén költözzünk édesanyámékhoz. Egy légtérben nem kéne lennünk, csak az előszoba lenne közös, amiből nyílik egy külön lakrész (2 szoba+gardrób+fürdő+konyha), illetve az udvar. Ez a lakrész legalább 2* akkora, mint amekkora albérletben most lakunk, ahol már elég szűkösen férünk el. Az lenne a megállapodás, hogy most nekünk rá kéne költenünk kb. 800000Ft-ot (pl. kazáncsere, néhol szigetelés, festés stb.), cserében ameddig ott lakunk nem kell rezsit és bérleti díjat fizetnünk (ez legalább 3-4 év, nekik nincs pénzük erre a felújításra, nekünk lenne). Így nagyon sokat tudnánk spórolni, a fentieken túl nem kéne benzinre költeni (helyben lenne a munka), ráadásul végre lenne egy kis zöldterület, nem az 5. emeleten rohadnánk, ez nagyon hiányzik. Mivel teljesen külön lakrész, nem kéne osztozkodnunk semmin, kivéve az udvaron, de édesanyám (aki nehéz természet :D) oda úgysem megy ki, a nevelőapukámmal pedig nagyon könnyen kijövünk. Egyedül anyukám természetével van gond, sokáig nem lehet elviselni, de ez ugye a külön lakrész miatt nem jelentene akkora problémát, ráadásul nagyon sokat dolgozik, így otthon sincs csak keveset...


Szerintetek bevállalható egy ilyen összeköltözés, ha cserében később könnyebben jutnánk saját házhoz?



2013. okt. 26. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
hát ha anyud nem fog minden szarért átrohangálni meg kikésziteni a dolgaival akkor simán mennék én is.
2013. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, hogy mennyire rossz természetű az anyukád.

ha azért kitudtok vele jönni akkor menjetek lakni oda, ha viszont nagyon házisárkány akkor befog járkálni a lakrészetekbe és fog pampogni ott is. Ha ez nem merül fel akkor szerintem minden oké

2013. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
En is belemennék, ha még az anyud piszkálódna is, de igy tudnám, hogy csak néhány évrõl lenne szó,nem örökre.
2013. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Teljesen külön lakásként kezelnénk, az ajtón pedig van zár, szerencsére :D 20 év alatt, amíg otthon laktam, nagyjából megtanultam elhárítani anyukám természetéből adódó problémákat, különben meg sem fordulna a fejünkben a költözés...
2013. okt. 26. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor veszíteni valótok nincs szerintem
2013. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te ismered anyukád, és a férjét, de arra is gondolj, nehogy néhány hónap, vagy egy év múlva azzal álljanak elő, hogy mégis fizessetek rezsit, mert így már túl magas, nem bírják, vagy bármilyen indok miatt.
2013. okt. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!