Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ennyire idegbeteg...

Miért lett ennyire idegbeteg semmivel sem törődő az anyám?

Figyelt kérdés

Állandóan üvöltözik, vagy megsértődik és sajnáltatja magát, hogy mennyire egy szerencsétlen, senkinek nem kell stb (mondom magamban és még csodálkozik amikor én ezt érzem egyre gyakrabban).


Nem veszi észre, de a saját anyja kihasználja őt, és tönkreteszi a mi családunkat is, apámat és engem is leírt már mindennek, és állandóan szid mert apára hasonlítok.

Amióta él, állandóan az anyját kellett segíteni, pedig a nyugdíja nagyobb volt anyám régi fizetésénél.


Nagyi kb 1 éve elkapta az Alzheimer-kórt, azóta anyám kezelhetetlen, önsanyargató (mint amilyen nagymamám volt a betegsége előtt) azóta még rosszabb a szitu. Elhiszem, hogy ezt rossz látni, de ha rákos lenne se jobb (esetleg akkor tudatában lenne mit csinál).


Anya konkrétan istennőnek írta le azt az embert, aki apámat legszívesebben soha nem ismerte volna meg, mert "nyugati" (ők meg a keleti részen éltek).

Én meg úgy vagyok az unokája, hogy azt mondta rólam, hogy "Ő nem az igazi." Igaz tuti nem lesz neki több, de én se kellek.


Most is érződik hogy anyának vmi baja van de állandóan terel, meg hagyjuk békén meg ne foglalkozzunk vele. Párszor azt is szóba hozta, hogy már szeretne meghalni. És a család? Ja hogy nem mi vagyunk a családja hanem az anyja? Akkor kár volt ezt megalapítani, és nekem megszületnem.


Semmi ötletem, hogy mit csináljak, de azt tudom, hogy én is egyre stresszesebb, fáradtabb vagyok és a suliban is romlik az átlagom, amióta nincs nyugalom a családban.

15/f



2013. okt. 27. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Anyukádnak nincs barátnője akivel elbeszélgethet, kibeszélni a problámákat?

Jó lenne ha sportolna is vmit anyud (ha esetleg nem sportol) mert a sport ellazít és közben elfeledteti a problémákat, és utána sokkal nyugodtabb.

2013. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Itt Pesten nincs, csak a szülőföldjén, de oda nem jár mindig, bár mostanában egyre gyakrabban.

Jó ideje nem tudunk róla, hogy sportolna, bár annyira későn jár haza, hogy nem tudom (azt mondja dolgozik de akkor már 1,5-szer akkora fizetést kéne kapnia mert kb annyi időt van ott)

2013. okt. 27. 18:31
 3/3 anonim válasza:

Sajnos nálunk is ugyanez a gond van,hogy anyám folyton sajnáltatja magát, depressziós és hogy mennyire rossz neki. Szerinte senki se jó a saját anyján kívül. Nem tudom mit tegyek már belefáradtam ebbe az egészbe. Ha veszekszek vele vagy kedves vagyok vele nem változtat semmin. Csak az felel meg neki ami a szülőhazájában van és már mondott olyat is, hogy undorodik mindentől ami itt van. Örülnék neki ha leírnád hogy mivel oldottad meg a gondot, ha sikerült.

19/L

2014. jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!