Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Megőrülök.

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 18 éves vagyok,itthon élek a szüleimmel.Anyámmal sosem volt jó kapcsolatom,mióta az eszemet tudom folyamatosan,minden nap veszekednek. Én csinálok itthon mindent,takarítok,mosok stb., ő pedig főz,bár akkor is viszem ide-oda az alapanyagokat neki. Ezzel nem lenne probléma,csak a gond az,hogy ahogy apám hazaér elmondja neki mekkora lusta dög vagyok,egész nap csak ülök és eszek,és nem érti miért tartanak el...Szeptemberben elakartam menni dolgozni,hogy elkezdjem az életem,(leérettségiztem) nem lehetett,mert akkor nem kap családit valamint adókedvezményt( 3 gyermekes családban élek ). rendben bevállaltam a 13. osztályt, csak emiatt,de szerinte nem mehetek el még diákmelóra sem,mert akkor sem kapná,mivel lesz jövedelmem. Nincs "magánterem", a szobámat lerakodónak nézik, akárhányszor megjövök a barátomtól katasztrófa fogad, (pedig az emeleten lakom egyedül,egy szoba van fent) amiért szintén én vagyok a hibás. Anyám rögeszmésen hiszi hogy apám megcsalja,ami szerinte az én hibám,és a facebook-omról kémleli,hogy apám dolgait ki osztja meg..ez odáig elfajult,hogy múlt hét pénteken suliból hazaérve azzal várt,hogy apám közölte vele váljanak el,meg költözzön.Amiből semmi nem igaz...Barátom ide költözött volna,megbeszéltem velük,hogy fizet valamennyit mert otthon nem normális pénzeket kell fizetnie (98.000,- Ft-ból kb 70-80 körül) és tudjon valamit spórolni,mert februárban elköltöznék vele. Bele egyeztek,de folyamatosan azt hallom vissza másoktól,hogy nem jöhet ide,én sem mehetek sehova,és amúgy is,szeptembertől megint mennem kell tanulni. Én dolgozni szeretnék, hogy elmehessek innen mihamarabb,mert idegileg kikészülök,és nem végig tanulni az életem azért,mert nekik kell a pénz...Minél előbb szeretnék elmenni innen,mit tanácsoltok,mit tehetek?

2013. okt. 29. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni, és albérletbe.
2013. okt. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen,szeretnék elmenni dolgozni,de most már az iskolát szeretném befejezni mindenképp,azután barátomhoz költözni. De nem tudom megértetni velük ezt az egészet...eltervezték az életem...Anyámmal pedig beszélni nem lehet,mert annak a beszélgetésnek a 2. mondata már üvöltés a részéről.
2013. okt. 29. 19:38
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit akarsz olyan emberekkel megértetni, akik az alapján tervezik a tanulásod, hogy nekik mikor hány forint jár.


Tudod mit kéne szem előtt tartani? Hogy mi az a szakma, az a munkatapasztalat, amivel téged bárhova felvesznek a munkaerőpiacon! Különben munkanélküli leszel, mint annyian ebben az országban.


Szóval nem kell velük semmit megértetni, csak csinálni. Örülj neki, hogy a barátodnak van fizetése, ha neked is lesz, le is léphettek. Nálatok hogy akarnál lakni az őrületben? Hiszen nem is engedik.


Gyakorlatilag nincs is választásod.

2013. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igen,nincs választásom..apámmal még tudok beszélni,de anyám hordja a nadrágot a házasságukban. Nem bírok itthon maradni ebben a légkörben...De mint fentebb írtam az iskolát mindenképp beszeretném fejezni,de kicsit félek mert biztos kapok azért ha fogom magam és elmegyek dolgozni..Tudom hogy bátran kellene fellépni ellenük,de nem egyszer ütött/rugdosott meg...És kicsit így másabb a dolog.
2013. okt. 29. 19:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Diákmunkát vállalhatsz,attól még sem az adókedvezmény,sem a családi nem veszik el
2013. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azóta volt még egy balhénk,kitalálta hogy lekódoltatja a gépet, hogy ne tudjam használni.elvette a cipőm,hogy ne tudjak sehova sem menni. Nem tudtam hova menekülni,bezárkóztam,dörömbölt,üvöltött,én pedig már olyan ingerült vagyok attól hogy sosem pihenem ki magam,és mindig ez van hogy hozzá vágtam hogy elcseszi az életem. Most utálnak ketten,zsörtölődnek,meghazudtolnak mindent,amit mondtak nekem..tényleg nem tudom mit tehetnék.Jövedelmem nincs, még barátomhoz sem jutok el,annyira nincs pénzem...Dolgozni szeretnék,meg kell csináltatnom az adókártyámat,de addig laknom kell valahol,és itt már lehetetlen.
2013. okt. 29. 22:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Munkakereséshez: ha 25 év alatti pályakezdő vagy, azt reklámozd a munkáltatóknak, mert kb. nem kell utánad járulékokat fizetni, úgyhogy kapkodni fognak utánad. Mielőtt meghozták ezt a törvényt, alig volt állás erre a kategóriára, most már több van.
2013. okt. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem tanulj tovább valami suliban jó messze tőlük. (és tök mindegy hogy mit, ami nagyjából érdekel) és a szülők 'támogatni kényszerülnek', te meg kikerülsz a 'fennhatóságuk' alól , szarhatsz a fejükre.

Keress melót ott, vagy hétvégekre, vagy egyes délutánokra szólót, valami olyan helyen ahova tuti nem mennek a fősulis társak. pl. állatmenhely.. biofarm.. (és zsebből pénzelős kéne, hogy a szüleid ne tudják lenyomozni)


Bocs, de a párodat meg be kell áldoznod.

2013. okt. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

... vagy be is avathatod a párod,

... de felesleges..

( ha fősulis leszel dobni fogod)

2013. okt. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem fogom "dobni" a barátom,mivel a közös életünket tervezzük már,(összeköltözés stb.) lehet hülyén hangzik pénz nélkül,de ilyenek vagyunk...Szeretem ős is szeret,és tudja mi van itt,ezért akar elvinni innen. Mindig mellettem áll,és nem tudnék élni nélküle.Ezek után hogy raknám ki?
2013. okt. 30. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!