Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A tini lányom rendszerint...

A tini lányom rendszerint lekezelően lenézően beszél velem, pedig nincs túlságosan kiszolgálva. Ha volt ilyen élményetek a gyereketekkel, hogy oldottátok meg? Konkrétumokat szeretnék, nem általánosságokat.

Figyelt kérdés
Beszélgetésekkel próbálkoztam, de elzárkózik tőlük. Kemény is voltam vele, erre még dacosabb és elutasítóbb lett.

2013. okt. 29. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Megvártam amíg kinőtte, addig meg kioktattam, sokat beszéltem neki, amit rendre le se sz@rt, illetve ha nagyon elszaladt vele a ló, akkor istenesen kieresztettem a hangomat, de úgy, hogy a szomszéd köszönte meg, hogy ráijesztettem a gyerekére, és most már szót fogad neki. illetve, ha következetesen megmondod neki, hogy ha így viselkedsz nem kapsz ezt vagy azt, (amit természetesnek vesz, hogy megkapja) és be is tartod, akkor talán elgondolkozik a dolgon. Értsd, mondjuk ha te finanszirozod a telefont, a netet, a hétvégi bulikat, az ebéd utáni csokit. aztán akkor talán majd eljut az agyáig, hogy kivel hogy kell beszélni.
2013. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Ilyenkor zárd be a szekrénybe egy órára.
2013. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Én nem tűrtem ezt,már a kezdetekkor letisztáztuk(amíg csak próbálkozott ilyennel)hogy így családtagokkal nem beszélhet,elmondtam neki,hogy az osztálytársakkal,barátokkal lehet,mit bánom én,de itthon ez a hangnem nem megengedett,most 13 és eszébe nem jut így beszélni. Kb 11 éves korában akarta elkezdeni.Ha bármi gondom van vele,eltiltom a netezéstől,rögtön 1 hónapra,ha még mindig csinál hülyeséget,akkor a telefonját veszem el tőle 1 hétre.Aztán lehet duzzogni,meg ajtót csapkodni,azzal csak ront a helyzeten,mert akkor tovább tart a net tilalom,vagy telefon elvétel.Szerencsére hatásos volt,hogy ezt tettem,kb fél éve már egyik büntetéssel sem kell élnem.Most,hogy a suli kezdődött,rossz jegyekért is él ez a büntetés.
2013. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
ha már most sminkeli magát(egyre hamarabb kezdik:( ), akkor ha nem viselkedik rendesen smink nélkül mehet iskolába például
2013. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden téma kapcsán, vagy csak akkor reagál így, ha olyan dolgokról kérdezed, amiről nem akar beszélni, és átvált a flegma stílusba?


Apjával mi a helyzet? Többi rokonnal hogy beszél? Csak neked címzi ezt a dolgot, annak lehet valami oka. Ha mindenkivel ilyen, akkor azt szeretné, hogy békén hagyják, vagy valami súlyosabb problémája van, amit nem akar megosztani. De ezt csak te tudod kideríteni, hiszen te vagy mellette. Legyél vele türelmes, hagyd, hadd mondja el magától, ha baja van, és ne tépd le a fejét, ha egyszer nem mosogat el véletlenül, mert ez se vezet épp ahhoz, hogy bizalmi kapcsolatban legyél vele.

2013. okt. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kedvenc dolgoktól való eltiltással (értsd telefon, net elvétel, nem kap új dolgokat), rendreutasítással próbálkoztam de arra az a válasz hogy "na és" és folytatja tovább a le@ásomat, dühöngést. Lehet, hogy mindig előbb sajnálom meg mint amikortól elérné a hatását és változna?
2013. okt. 30. 08:35
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

apropó a tinédzser a hisztijei alkalmával szinte lesi mi erre a reakció(én is ilyen voltam a barátnőimmel),szóval a legjobb fegyver a -letojom mit csinálsz de ha nagyot koppansz nem segítek -hozzáállás.Fapofával kell megmondanod minek mi lesz a következménye és ha nem fejezi be akkor keményen ezt be is kell hajtani.

Minden gyerek próbálgatja a szárnyait és feszíti a határokat amiket neked kell megszabnod akkor is ha ez fárasztó.

pl.: öcsém kamasz korában kiállhatatlan volt és nem akart valamiért fürödni,volt szépen kérés,ordibálás végül amikor valami nem illőt(finoman szólva)mondott az öcsém az anyámnak akkor anyukám fogta és a hajánál fogva bevitte a fürdőbe ahol ruhástól megfürdette.Azóta öcsém olyan mint a ma született bárány.

2013. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Igaz.Én tavaly amikor 7.-es volt és hozta a rossz jegyeket,ugye állandóan könyörögtem,hogy ülj már le tanulni,ne mást csinálj,másból sem állt a délutánunk.Aztán ezt meguntam,és mondtam neki,idefigyelj,elég nagy vagy már ahhoz,hogy eldöntsd mit szeretnél,milyen életed legyen felnőttként.Én soha többet nem könyörgök,hogy tanulj,meg sem fogom kérdezni,hogy tanultál-e,Te nagyon jól tudod,hogy ha nem tanulsz,akkor max söprögetni fogsz minimálbérért,ami max kajára elég,de ruhára már nem,ha tanulsz,akkor bármit elérhetsz amit akarsz.Egyet tudnod kell,ha itt akarsz élni velünk,akkor vagy tanulsz,vagy dolgozol,de én nem foglak eltartani ha egyiket sem akarod csinálni.Ezek után ez már csak rád tartozik,hogy döntesz.Még én is meglepődtem mennyire hatásosak voltak ezek a szavak,év végére,két tantárgyból kivéve,mindenből egy teljes jegyet javított.


Kérdezőnek:Igen,lehet túl hamar adod vissza a büntiből elvett dolgokat.Sajna erős szív kell ehhez :)

2013. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!