Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti felnőttként mivel vágnátok...

Ti felnőttként mivel vágnátok vissza a szüleiteknek, akik megnyomorították az egész gyermekkorotokat és a tini éveiteket?

Figyelt kérdés

Rettentő sok dolgot róhatnék fel a szüleimnek, és gyakorlatilag csak haragot érzek irántuk. Igaz, még itt élek náluk, de egy éven belül befejezem a sulit, s akkor már pakolhatok is innen.


Egész életemben csak azt éreztették velem, hogy nem vagyok jó semmire, hogy egy haszontalan kis élősködő vagyok, aki csak a terhükre van. A nővérem mindig mindenben jobb volt, kedvesebb volt nekik, több szeretet, több játékot, ruhát, nyaralásokat stb. kapott tőlük. Anyukám mind a mai napig, ha teheti, hetente 4-5 délután a nővéremnél lóg és a talpát nyalja, ha a nővérem rikkant, hogy segítségre van szüksége, vagy menjen el anyukám vigyázni a lányára, ő habozás bélkül ugrik, sőt sokszor ő ajánlkozik fel előre.


Ha meg kellett értem tenni valamit, pl. fogorvoshoz vinni, apukám rendszerint a száját húzta és morgott rám, hogy már megint mennyi baj van velem... Soha semmilyen közös programunk nem volt, az én családomban az elképzelhetetlen, hogy együtt menjünk moziba vagy színházba. Az egyetlen téma, ami a beszélgetéseink során felmerül (ha azt egyáltalán lehet annak nevezni), hogy mi van a suliban, tanulok-e rendesen, mikor lesznek a dolgozatok stb. Általában csak ötöst viszek haza, de nálam is becsuszik egy-egy rosszabb jegy. Nos, ilyenkor apám újból kap az alkalmon, hogy leszidjon azért, amiért már megint (!) nem tanultam. Az évek során feljött rám 15 kg súlyfelesleg (176 cm és 78 kg vagyok), hát az én anyám úgy próbál ösztönözni a fogyókúrára és az egészségesebb életmódra, hogy nap nap után a fejemhez vágja, hogy már megint nem fogytam semmit, nem látom, hogy akkora vagyok, mint egy szekrény, és úgy vigyázzak, hogy ha nem fogyok le, úgyis megkapom a cukorbetegséget. Én vagyok a családban a lusta disznó, aki nem akar megfogni semmit, holott most is ebéd után (ma előbb ebédeltünk), amikor apuám mondta, hogy mosogassak el, egy szó nélkül leraktam az asztalt, kivittem a kutyának az ebédjédét és elmosogattam.



Szeretnék kikerülni ebből az állapotból, a szüleimet magam mögött hagyni, és valahogy visszavágni nekik, megmutatni, hogy a sok megaláztatás ellenére is lettem valaki, és soha többé nem látni őket viszont, de nem olyan meglepő módon az önbizalmam 0, semmire sem érzek magamban erőt, már lefogyni is próbáltam többször, de mindig feladtam, barátaim alig vannak, mert félek emberi kapcsolatokat létesíteni és egyáltalán emberek közé menni.


Mit tanácsolnátok nekem?


2013. aug. 4. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%

A legnagyobb visszavágás, ha rájuk sem nyitod az ajtót, nem hívod fel őket.

Magyarul teljesen megszakítod a kapcsolatod velük.

Ennék több nem kell.

2013. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ezek után ba...sznék otthon segíteni!Mondd meg nekik, hogy mivel mindig semmirekellőnek tartottak, mostantól szeretnél ezen elvárásuknak megfelelően viselkedni.Nyalják csak a nővéred fenekét, valószínű ő sem fogja rájuk nyitni az ajtót.Ez már csak így szokott lenni, általában az elkényeztetettebb testvérek a hálátlanok.
2013. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van amint lelépsz onnan, teljesen szakítsd meg velük a kapcsolatot évekig, utána meg majd ők fognak rájönni hogy elrontották, de akkor már késő bánat.

Én szüleim szerencsére normálisak, nem volt ilyen bajom velük, de a barátnőm szülei is ilyenek voltak. Ők is minden áron megalázták a barátnőmet, meg nem foglalkoztak vele, mindenért őt szúrták le, pedig nagyon ügyes lány létére, sok mindenhez ért, nagyapja gyakorlatilag mindenre megtanította de ő már rég meghalt. A barátnőm nagyon jól ért mindenféle barkácsoláshoz, tud fúrni, faragni, egy kisebb asztalt is simán összerakott egyedül, plusz ért a villanyszereléshez meg a számítógépekhez is, és lány létére autószerelőnek tanult, mert az apja fiút akart és mivel lány lett fiúsan nevelte, sokáig rövidf haja volt, meg fiúsabb ruhákat hordott. Most 18 évesen amikor elment albérletbe aztán jött ide, végre csajosan viselkedhet, hosszú barna haja van, végre női ruhákat is hordhat, ilyenkor nyáron is csak szoknyában van, meg végre hordhat bikinit is. Amikor a szüleivel strandoltak mondta hogy csak rövidnadrágban fürödhetett, amikor elkezdett nőni a melle akkor kapott egy egybe részes fürdőruhát, de kislány korában is sokszor tornadresszbe kellett strandra mennie mert a szülei nem voltak hajlandóak neki fürdőruhát venni.

Borzalmas gyerek kora volt. Szerencsére a szüleim befogadták most itt lakunk egy külön lakrészben amit ketten csináltunk a két kezünkkel. Végre boldog mert mondta hogy ő erre várt, a szüleivel nem tartja a kapcsolatot egyáltalán. Az apja már kereste őt mindig én beszéltem vele és mondta hogy nagyon megbánta hogy fiúként nevelte meg hogy tönkretette az egész gyerek és tini korát. De a barátnőm nem akarja vele felvenni a kapcsolatot. Az anyja már nem él, pedig az anyja rendes volt vele de még 10 éves volt a barátnőm amikor az anyja súlyos beteg volt, nagyon leépült agyilag, beszélni nem tudott és szinte semmit nem tudott csinálni és az apját okolja a haláláért mert ő tette tönkre az idegrendszerét és miatta is kapott agyvérzést, de erre konkrét bizonyítéka nincs. A nevelő anyja pedig nem vette ember számba.

Maximálisan megértelek téged, amint elköltözöl otthonról és lesz munkád szüntess meg velük minden kapcsolatot. Ha van eszed akkor költözz el jó messzire, sokan nevet szoktak változtatni és minden elérhetőségüket lecserélik, telefon szám, email cím, közösségi oldalukat is törlik és újat regisztrálnak új néven. Barátnőm nem változtatott nevet, lehet ez volt az oka hogy az apja megtalálta, de amint össze házasodunk mondta hogyan régi családnevét elhagyja és egy az egybe az enyémet veszi fel, de a keresztnevét megtartja, így talán esélyes hogy nem találják meg őt a rokonok sem, mert őt sajnos a rokonok is elnyomták. A testvére is nagyon elnyomta, ő sem keresi a páromat de ő külföldre költözött, pontosabban Californiába, ott is ment férjhez.

2013. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pazarolnám az energiám a visszavágásra. Élném az életem olyan értékrenddel, ami nekem megfelel a barátok szeretetére támaszkodva. Ha felnősz és kérik a bocsánatodat szíved joga, hogy megbocsátasz-e vagy sem. Ha meg nem keresnek, igyekezz minél jobb ember lenni tőlük és megadni a szeretetedet, annak akit alkalmasnak tartasz rá.
2013. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Szia, nekem van egy bevált, kissé szokatlan "módszerem"... engem is rengeteget bántottak, mindketten alkoholisták és agresszívek voltak, a testvéreimmel végigrettegtük a gyerekkorunkat, mert sosem tudhattuk, hogy milyen állapotban jönnek haza, csak az volt biztos, hogy ha ittak, akkor egyikünket elverik. Aztán kamaszodni kezdtünk és a nevelőapánk mindhármunkat molesztált (nővéreim 15 és 13 én 11 voltam!) és anyukánk erre azt mondta, hogy a mi hibánk, mert túl kihívóan öltözködünk....


33 évig őrizgettem magamban ezeket a sérelmeket, odáig képtelen voltam nem gyűlölettel gondolni rájuk. Persze a piától korán rokkantnyugdíjas lett mindkettő, nekem meg úgy alakult az életem, hogy nagyon jómódú lettem, ezért rendszeresen utaltam nekik pénzt, de nem voltam képes odamenni, beszélgetni, rájuk nézni... de hiába mindez, csak nem enyhült bennem a fájdalom. Végül az segített, hogy megtanultam elengedni a haragomat, őszintén megbocsátottam nekik. Nehéz volt, majdnem 4 évig dolgoztam rajta, de ezek után jobban lettem. Addig, amíg gyűlöltem őket, addig én sem voltam teljes ember.


Tehát a tanácsom az lenne, hogy mielőbb költözz el, akár kollégiumba, aztán külföldre, lényeg hogy tőlük eltávolodj. Hidd el, hogy a visszavágás, a bosszú nem lenne édes, az egyetlen, ami segíteni fog, ha megpróbálsz kiirtani magadból minden haragot, sértettséget. Tudod nekik úgyis mindegy, hogy te mit érzel, viszont saját lelkedet nagyonis mérgezi a feldolgozatlan düh. Remélem érted, amit írtam?

2013. aug. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
amikor megteheted lepj le toluk, es ne foglalkozz veluk semmilyen szinten. talalj a sajat utadra, elore nezz majd es ne a multba!
2013. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

Sok szakasza van az emberi életnek, és sokféleképpen tekint vissza rá. Ha már felnőtt leszel, biztos másképp fogod ezt látni, eszedbe nem fog jutni a bosszú.

Nekem is hasonló gondolataim voltak anno, mint Neked, de mai fejjel annyit látok az egészből, hogy jót akartak nekem, szerettek, és azt akarták, hogy jó ember legyek. Sajnos nem minden szülő ért a gyerekneveléshez, pszichológiához, hogy pl mi a módszer arra, hogy sikeres emberek legyünk.

2013. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Én már rendesen haladok a visszavágásban,gyerekként tönkre tettek és még verték a mellüket,ha már megcsináltak valakit nekik arra van joguk vele szemben,amire csak akarják a pszichopaták.(Ezt még írásban is leírták néha sms-ben meg is őriztem)


Nem értem ezt a gondolkodást az én gyerekem már 13 éves,de neki ha fáj valami,akkor nekem is fáj.


Na amikor felnőttkoromban anyagilag is tönkre akartak tenni,mert (hozzáteszem gazdagok

) mégis rá akartak kényszeríteni nagy milliós hitelfelvételre az én nevemre,amit majd szépen át fogok nekik adni,hogy még több pénzük legyen,de majd persze ők fizetik a részleteket,amit tudtam nem tennének meg,mivel már hitelkártya felvétellel átvágtak,aminek az összegét szintén átadtam nekik, csak az nem milliós,hanem pár százezres volt,a nagyon is jó,akkor még sokkal jobb,mint az enyém fizetésükből se fizették,közöltem velük,hogy az életben nem akarom őket többet látni.


De mivel erre akartak rákényszeríteni,tulajdonképpen ők idézték elő a szakítást.


Most,hogy azóta már egyre jobban állok ők pedig öregednek,tudom évről-évre jobban aggódnak mi lesz majd?


Hát én sem tudom,mert én nem vagyok hajlandó ezekről gondoskodni,főként abban a tudatban,hogy ők mit csináltak a saját szüleikkel,a nagyiékkal,mert az már egy külön kórtörténet lenne.


Én még arra is gondoltam külföldre is kimennék,hívnak is a munkámban,hogy jó távol legyek ezektől.

2013. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
70%

Nagyon sajnálom, hogy így bánnak veled a szüleid, pedig meg sem érdemled. Biztos, hogy egész gyerekkorodon keresztül ez nagy károkat és szenvedést okozott számodra. És teljesen érthető, hogy most még nagy harag van benned emiatt. De hidd el, nem kell, hogy direkt megpróbálj visszavágni. Ettől is csak neked lenne rosszabb. Ha a haragot még táplálod is magadban, úgy nem lesz lelki békéd. Azzal csak ártanál magadnak. Szóval csatlakozom, az egyik hozzászólóhoz, aki azt is írta: „nem lenne édes a bosszú”. Inkább menj el a szüleidtől, ha majd megteheted, és próbáld valahogy feldolgozni a felgyülemlett rossz érzéseket! Ne szigeteld el magad másoktól! Megértő barátok sokat segíthetnek. Így remélhetőleg idővel a fájdalom és a harag enyhülni fog. :)


Mivel én hívő vagyok, igyekszem a Biblia fényében látni a dolgokat. Engedd meg, hogy idézzek néhány írásszöveget:


Senkinek se viszonozzátok rosszal a rosszat. Olyasmikre legyen gondotok, amik minden ember szemében jók. Ha lehetséges, amennyire tőletek függ, minden emberrel békében legyetek. Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova.” Hanem „ha ellenséged éhes, adj neki enni; ha szomjas, adj neki inni; mert ha ezt teszed, tüzes szenet gyűjtesz a fejére”. Ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat mindig győzd le a jóval. - (Róma 12:17-21)


(Az hogy „tüzes szenet gyűjtünk valaki fejére” nem azt jelenti, hogy bosszút állunk, hanem azt, hogy a kedvességgel a jót tudjuk kihozni a másikból. Régen tüzes szénnel olvasztották ki a tiszta fémet az ércekből.)


És ahogy akarjátok, hogy az emberek veletek tegyenek, ugyanúgy tegyetek ti is velük. - (Lukács 6:31)


Ezek a tanácsok a saját lelki békédet szolgálják!


Minden jót kívánok, remélem elmúlnak majd a rossz érzéseid, és bocs ha zavartalak a bibliai idézetekkel!

2013. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Kései Sirató ***** válasza:
Szerintem is költözz el, amint betöltöd a 18-at és éld a saját életed! Nem érdemlik meg, hogy törődj velük.
2013. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!