Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szoktak-e a szüleid vagy a...

Szoktak-e a szüleid vagy a testvéreid pénzt kérni tőled, házastársatok vagy párotok erre, hogyan reagál?

Figyelt kérdés
A pár egyik tagja munkanélküli, vagy már vannak gyerekeik és a szülők vagy a bátty, nővér, húg, öcsike pénzt kér a családfőtől vagy a feleségtől. Ekkor erre, hogyan reagál a párotok? Tőletek a családtagok kölcsön szoktak kérni, vagy kérnek pénzt és soha nem adják vissza?

2013. okt. 31. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem anyám szokott,de mióta végiggondoltam a dolgokat,azóta nem adok egy forintot sem (ahol jut 50-70ezer csak cigire,ott ne legyen már probléma egy csekk befizetése).Amig adtam,kölcsön kérte,csak sosem adta meg.Párom nem szólt semmit,nem akkora összegek voltak,hogy nagyon számitson,csupán az elv miatt nem adok,nem szorulnának rá,ha ésszerűen költekeznének.

Nagymamámnak adok,adunk,vagy bevásárolunk,ez kifejezetten párom ötlete volt,kevés a nyugdija,megérdemli,hogy támogassuk.

2013. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Sosem kértek kölcsön, amikor anyám munkanélküli volt, akkor sem, eleve igénytelenek, semmi szórakozás, se nyaralás, se ruha, soha semmikor. Otthonülők voltak mindig. Engem már nem kell eltartani, magukat meg el tudták.
2013. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Nővérem egyszer viccelve megjegyezte, hogy majd kér tőlünk kölcsön (ez akkor történt, mikor épp külföldre készültünk kiköltözni...meg is tettük, azóta is kinn élünk párommal), mert hogy most már majd lesz pénzünk (biztos gazdagok leszünk---na ez nem így van:D)Ott volt a párom is, aki egyből lehervasztotta, mert kerek perec megmondta neki, hogy nem fog adni soha kölcsönt:D Amiért hálás is vagyok, mert a nővérem keze közül kifolyik a pénz...Páromnak nincs tesója. Tulajdonképpen attól függ, hogy milyen az az ember, akinek kölcsön adsz. Először is ismerned kell. Ha ismered, tudod, hogy vissza fogja e adni. Ha tudod, hogy nem fogja, nem szabad adni neki.

Amióta külföldön élünk, anyósomnál mindig hagyunk pénzt, hogy ha mi szeretnénk valamit, akkor abból megveszi, vagy ha megszorulna. Ilyen még csak 1x vagy max 2x fordult elő, de az nem kölcsön volt, hanem odaadtuk neki. (nem futotta új szemüvegre, nagyon szegény) Sajnos nem tudjuk támogatni. Ha otthon lennénk, akkor valószínű sokszor előfordulna, hogy bevásárolnánk neki. Sajnos mi se kolbászból építjük a kerítésünket.

Ha mondjuk páromnak az anyukája vagy tesója (ha lenne), folyamatosan kérne kölcsön -akár csak kis összeget-, de nem adná meg, akkor egy idő után betelne a pohár. Először neki mondogatnám, hogy állítsa le őket, de ha nem lépne, vagy nem tudná megoldani a helyzetet, akkor én mondanám meg nekik, hogy nincs.

Egyetértek azzal a felfogással, hogy ha valakinek van valamilyen szenvedély betegsége, ami pénzbe kerül, és azt mondja, hogy nem jut valamire, nem adnék kölcsön. Itt nem a kávézásra gondolok-napi egy vagy kettő-mert az nem kerül olyan marha sokba, azért mindent nem lehet megvonni magától az embernek. A cigire, alkoholra gondolok itt, amik abszolút feleslegesek...arról már nem is beszélve, hogy káros. Ismereke rengeteg embert, aki nyávog, hogy nincs pénze, de közben 20 ezreket költ cigire és sörre...ha meg mind a kettő van, a 20-as ki se futja.

2013. okt. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alap hogy ha hétvégi nagy banzáj van anyóséknál besegítünk anyagilag (és az összes testvér is) mert szegényeknek nem megy jól mostanában. Ha szükségesnek látom anyukámnak is ott felejtünk pénzt (nem fogadná el, inkább éhen hal)persze amikor csak tudnak és ahogy csak segítenek nekünk.Az esküvőbe is beszállt mint a két fél, és rengeteg zöldség gyümölcs landol nálunk a piac helyett a földről. A testvéreknek pedig kölcsön adunk ha kérnek, még eddig mindig visszakaptuk és tudjuk nem költik hülyeségre.
2013. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kérnek...mi ajánljuk fel(az én szüleimnek rokonainmnak nincsen szükségük szerencsére segítségre, de a férjemének igen, gyerekünk még nincs, de munkanélküli vagyok)


Nem kölcsön adjuk..


(Én alapból is csak annyit adok "kölcsön", amennyi nem fáj, ha nem kapom vissza, ha mégis, akkor "talált pénznek" tekintem)

2013. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zabmester ***** válasza:
100%
Nem szoktak, sőt, még nem fordult ilyen elő. Inkább ők segítenek (mármint a szüleim), ha valami nem várt nagyobb kiadás közbejön és szükség van rá. Öcsém volt, hogy már kért, de ilyen párszáz forintokat, mert épp nem volt nála és kellett valamire, de az ilyesmit nem tartom számon, és még ez sem gyakori eset.
2013. okt. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Párom tesója 2-3 évente egyszer felbukkan, akkor is csak pénz kell neki. Nem szoktunk adni neki egy fillért sem. Ha éhes szívesen meghívjuk ebédre, esetleg a párom ruháiból 1-2-t tudunk adni neki, de pénzt nem adunk.

Nem tudjuk, hogy cigire/piára költené vagy arra amire kéri.

2013. nov. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!