Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik a jó szülő, aki azt...

Melyik a jó szülő, aki azt nézi, hogy a gyereke azt csinálja ami boldoggá teszi, vagy aki azt, hogy normális ember legyen belőle?

Figyelt kérdés

Mondjuk a gyereknek van valami szenvedélye, alkohol ivás, cigizés, drogozás, és ez teszi a gyereket boldoggá, és ezt támogatja a szülő, ad neki pénzt piára, cigire, nem tiltja egyiktől sem, akkor mehet ahova akar, amikor csak akar.

Vagy amelyik szülő tudja, hogy a cigitől megy tönkre az egészsége, és nem engedi neki?


Mert sokak szerint az a jó szülő aki engedi ezeket a dolgokat.

De sokak szerint meg szép kis szülő amelyik társa abban, hogy a gyerek teszi magát tönkre, és elzüllik...



2013. okt. 31. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Aki azt nézi, hogy normális ember elygen és az ahhoz szükséges dolgokban támogatja és boldoggá teszi. Pl. hobbi vagy utazás ilyenek
2013. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a felsorolt dolgokat egy jo szulo nem engedi es nem támogatja. Normalis szenvedélyt, pl utazas, hobbi, igen.
2013. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ez a két szélsőség van. Az is lehet, hogy mondjuk nem tiltja a cigitől, piától, de nem is támogatja. Az én szüleim is mikor elengedtek házibuliba, szórakozóhelyre, tudták hogy inni is fogok, hiszen nem titkoltam előttük, sőt én magam is vittem italt. Annyit mondtak hogy ismerjem a határokat, és csakugyan soha nem estem haza holtrészegen.

A cigiről meg annyit, hogy nekem az összes barátom akinek tiltották, cigizett, csak épp titokban, kiszökve a parkba, stb. Szóval azzal, hogy kézzel-lábbal ellene vannak nem feltétlen oldják meg a problémát. Akkor meg már miért nem lenne jobb leülni és nyugodtan megbeszélni?

2013. okt. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A 3. választ tartom helyesnek. :) Én se támogatnám egyiket sem (a drogozásért még kapna is), de tiltani sem fogom, mert tudom, milyen tininek lenni. Persze nem 14 évesen kell ezeket csinálni, hanem mondjuk 16-tól felfelé. Pénzt nem kapna lyenekre tőlem, hanem menjen el szépen dolgozni és keresse meg a rávalót, én is ezt tettem, így a nemdohányzó apámnak sosem kellett pénzt adnia a cigimre, én éreztem volna magam szrul, ha kértem volna rá.

Ismerni kell a határokat és akkor nem lesz gond.

2013. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok, csak még leírom, hogy az alkoholról és a cigiről írtam, a drogokért, undorító viselkedésért nem tenné zsebre, amit tőlem kapna.
2013. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A felsorolt dolgokat mind külön kell kezelni és ezek alapján kell mérlegelni. A gyermek korát, nemét figyelembe kell venni! Az anyagi lehetőségek és az erkölcsi, etikai, morális normák szintén összetevői a végeredménynek. Ez annyira összetett, hogy általános végkövetkeztetést nem lehet felületes ismeretek alapján levonni! Ez egyénre szabott. A jó szülő ezeket mind figyelembe vesz, sőt a saját szubjektivitását is mérlegeli. A gyermek érdekei az első! Mind a további életében, mind a pillanatnyi boldogulásában.


Vannak persze olyan dolgok, mit a drog, ami egyáltalán nem jó, semmilyen körülmények között. Vannak olyan tényezők, amelyek kortól, nemtől függőek. Nem oda megy, nem addig ahová és ameddig akar. Egy 14 éves gyerek ne igyon, ne maradjon el egész éjjel. Egy 19-20 éves gyereket már nem nagyon egészséges tiltani, kötelezni. Őket már meg kellett tanítani eddigre a helyes normákra, ami szintén szubjektív. Még ilyenkor is lehet koordinálni, tanácsot adni, de ha még ebben a korban is szélsőséges, az a mi, a szülők hibája, hibái! Ilyenkor már csak szépíteni lehet, ami helyrehozhatja, de végleg el is ronthatja az életüket. Ha olyan helyen veted fel a kérdést, ahol fel tudod, fel mered tárni az összes összetevőt, értenek is hozzá, akkor talán érdemben is tudnak segíteni. A többi, csak okoskodás lesz!

2013. okt. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ha valakit az alkohol, cigi vagy drog tesz boldoggá, ott azért probléma van :(

És bármennyire is az a fontos, hogy a gyerekem boldog legyen, én nem hagynám, hogy ezek tegyék teljessé az életét.

2013. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A felsorolt dolgok nem teszik boldoggá az embert csak elfedi a problémákat. Innentől kezdve értelmetlen a kérdés, hiszen ezektől nem lesz boldog a gyereke.
2013. okt. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A mértékletesség számít minden esetben. Ha pl. valaki iszik alkoholt, pl. sörözni jár a barátaival, de nem részegedik le, csak megisznak 1-2 korsóval és közben jót beszélgetnek, azt nem tartom rossznak, legalább megtanulja a kulturális alkoholfogyasztás attitűdjét, és képes lesz később is mértékletesen inni.

Ha viszont problémás ivó lenne, vagy alkoholista, már normális szülő segíteni próbál, nem pedig támogatni a gyereket a szenvedélyBETEGSÉGében. Mert ez egy idő után már betegség, és a beteg embereknek segítség kell, nem pedig megerősítés, hogy jó úton járnak.

A cigi is más kérdés: én dohányzom, nem örülnek neki a szüleim, minden leszokási kísérletet bőszen támogatnak, sajnos eddig nem sikerült véglegesen abbahagyni. Nem támogatják, még apa sem, aki vagy 40 éve cigizik. De nem is veszekszünk emiatt, tudják, hogy amikor szülni fogok, úgyis le fogom tenni.

A drog: SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM ELFOGADHATÓ, HA A SZÜLŐ TÁMOGATJA A GYERMEKE DROGOZÁSÁT!!!

Egy füvescigiért még nem mennék falnak, de megkérdezném, hogy csak kíváncsiság volt-e, vagy adott-e valamilyen pluszt a drog élménye. Ha csak kíváncsiság volt, akkor szemet hunynék 1 alkalom felett, de ha azt mondaná, hogy végre jól érezte magát, vagyis egy pótszer lenne a drog, akkor egyenes út a mélybe, amin elindulna. Akkor pszichológushoz vinném, hogy orvosolja, ami miatt pótszerekkel aka boldog lenni.

2013. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó szülő nem engedi a gyerekét sem inni,cigizni,drogozni, még ha "csak mariska" is.

Jó dolgokra tanítja és lecseszi ha ezek valamelyikét is megteszi.

Alap,hogy nem támogatja pénzzel. Az már nem jó szülő hanem bal[äsz.

2013. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!