Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted a szüleim engem is...

Szerinted a szüleim engem is befognak majd dolgozni?

Figyelt kérdés

sziasztok:)


A családom földműveléssel meg állatok tartásával foglalkozik és van nagyon sok földünk meg sok trakik meg több mint ezer bocink is. Van négy bátyám is és ők mind ebben dolgoznak. És mindegyikünk már ilyen 12-13 éves kora óta dolgozik a suli mellet meg hétvégén. Meg mióta felnőttek teljes egészében ebben dolgoznak. Én 12 éves vagyok és lány. Szerintetek engem is befognak majd nemsokára dolgozni? Traktorozni meg ilyenek? vagy mi lesz velem?


2013. okt. 31. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem igen, de nem traktorozni meg ilyenek.
2013. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor mit csinálni?
2013. okt. 31. 20:26
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha mást szeretnél a szüleid nem fognak kényszeríteni (remélhetőleg) de ez a kapu, hogy evvel a földműveléssel meg egyebekkel foglalkozhatsz mindig nyitva áll majd. Ráadásul nagyon nehéz elhelyezkedni és a szüleid biztos állást biztosítanak tuti nem rúgnak ki. De én nem tudok konkrét választ adni a kérdésedre kérdezd meg a szüleidet. Cak nem harapják le a füled. Remélem tudtam segíteni.:)
2013. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Akarod vagy nem?
2013. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Tőlük ezt esetleg megkérdezted már? Vagy kérdezzük meg mi?
2013. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha te szeretnél tovább tanulni és mással foglalkozni, akkor nem fogsz beállni, de lehet, hogyha kitanulnál egy olyan szakmát, amivel tudnád ezt a vállalkozást segíteni, nagy hasznára lennél a családra. Egyébként nekem rögtön az jutott eszembe, hogy téged majd befognak főzni, meg a ház köré segíteni, ha már be kell fogni valahova. Én speciel nagyon szívesen csinálnám. 4 nagyobb tesónak gondolom van étvágya is :D
2013. okt. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
anyukád mit segít nekik? biztos nem kemény fizikai munkát fognak elvárni tőled.. traktorozást végképp nem :) az férfi munka... esetleg etetésnél, fejésnél kérnek segítséget... de azt is el tudom képzelni hogy inkább otthon anyukádnak kell majd segítened a háztartás vezetésében.. főzés, mosogatás, mosás, takarítás, vasalás... :)
2013. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért a földműveléshez sok minden hozzá tartozik. Szállítmányozás, logisztika, az állatok egészsége, be kell vásárolni egy csomó mindent éves rendszerességgel... szóval már csak a "menedzsment" is egész embert kíván, anélkül, hogy egy pillanatra is megfognád az ásó nyelét.

A kérdés az, hogy mit szeretnél. Én lány létemre nagyon boldog lennék a traktorozással, szeretem a fizikai munkát. Ha mondjuk lovakkal kellene foglalkozni, azt is nagyon imádnám. De ha te sokkal inkább matematikus szeretnél lenni, vagy CNC programozó, vagy tánctanár, akkor biztos nem erőltetik, hogy a családi vállalkozásban töltsd el az életed.

2013. okt. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem kényszeríthetnek rá, hogy te is a családi vállalkozásban dolgozzál. Ha mégis, akkor soha nem fogod jól érezni magad, mert rákényszerítettek.

Normális esetben, te tanulsz majd valamit, hagyják hogy el is helyezkedj benne, amit szeretsz, de közben felajánlják, neked az otthoni vállalkozást, és lehet később magad önként fogod csinálni a családoddal. Ki tudja? Lehet olyan barátod, aki szívesen beáll, és azt látva, meg hogy mellette legyél, te is szívesen beállsz a sorba.

Előre ne rettegj tőle, nem szabad. Tanulj, csináld amit szeretnél, és majd kiforrja magát.

Ha erőltetik, és belemész, tuti nem fogod szívesen csinálni.

Én szót fogadtam több mindenben, tönkre is ment az életem. Nővérem többször is direkt az ellenkezőjét csinálta, mint amit anyu várt tőle, és most úgy néz ki, hogy ő érvénysült az életben, nagyon jó munkahely, család, ráadásul anyunak a kedvence.

2013. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a családi vállalkozás papírmunkáit fogják betanítani neked.
2013. okt. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!