Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan rakjam ki a lakásból...

KatalinHorvath kérdése:

Hogyan rakjam ki a lakásból naplopó, dolgozni nem akaró,26 éves fiamat?

Figyelt kérdés

Soha nem gondoltam, hogy idáig fajulnak a dolgok, amikor mindenünk a gyerekünk volt, és minden tőlünk telhetőt megadtunk neki.

Jelenleg tartózkodási helyként van bejelentve nálunk, az önkormányzatnál most azt mondták, hogy az 5 évig érvényes, vagyis addig, nem tudok semmit tenni, csak, amikor majd lejár. Persze ő nem akar elmenni, hiszen itthon fizetni a számlákba nem tud, mivel nem megy munkát vállalni, bár állítólag keres, de neki semmi sem jó, (hiszen 4 órás, közeli munkát szeretne, ahol akkor eszik, amikor akar.) Máshol meg nyilván fizetni kellene neki mindenért. Én már nem tudom tovább nézni azt, hogy egész nap itthon számítógépezik, filmeket néz, esténként füvezik (nem a lakásban, hanem lent a kertben.) Vagy a barátnőjével töltenek itt hetente már 5 napot, amikor dettó semmit nem csinálnak.

Vagyis praktikus ötleteket várok, miként tehetném végre ki innen, hogy ne bolonduljak meg, illetve, hogy végre valami őt is észhez térítse... Néha már olyan agresszív lesz, hogy félek tőle...



2013. aug. 9. 15:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
80%
Próbálj keresni neki munkát, ha nem vállalja el, útilapu.
2013. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ez nem ilyen egyszerű mert nem hiszem ha azt mondják neki költözz! akkor fogja magát és elmegy.
2013. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
Igen, köszi az ötletet, már ezen ezerszer túl vagyunk, nem is érdekli, pedig rengeteg munkalehetőséget néztem neki, amikor még (tegnapig) azt hittem, hogy ezzel segítek neki, de hát el sem küldi az önéletrajzát. Én mégsem tehetem meg, hogy helyette dolgozom, mert ő nem akar, elmondása szerint nincsen erre felkészülve, de jókat enni szeret, klassz otthonában jó lenni, fizetés nélkül, majd anyu-apu kifizetik, hiszen szerinte ez a mi kötelességünk. Totál kiborultam mára.
2013. aug. 9. 15:55
 4/69 A kérdező kommentje:

2

Jól látod, éppen ez derült ma ki, hogy nem kíván elmenni innen, tehetek, amit akarok szerinte...

2013. aug. 9. 15:56
 5/69 anonim ***** válasza:
100%

Ne vigyél haza kaját, de semmit. Magadnak se. Ugorj be valahova, és egyél egy menüt vagy akármit de ne otthon. Pár napig csinálod, szerintem lesz eredménye. Csak a pénzedet jól tedd el, nehogy elvegye mérgében.

Ha meglepődik, mond meg neki, hogy mától nincs. Ha ad pénzt tudsz venni, ha nem ad továbbra se lesz.

2013. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
93%

de kijelentheted onnan,te lakásod

aztán zárcsere és kész


addigis: enni ne adj neki,ne moss rá


ha ennél is drasztikusabb akarsz lenni,hivd rá a rendőröket amikor füvezik

2013. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem önkormányzatnál kijelentheted, asszem az a neve, hogy kényszer kijelentés, és máris nincs a lakásotokban papír szerint. Kitenni meg úgy lehet, hogy mikor elmegy (ha elmegy) otthonról, akkor zár csere...elég drasztikus, de hatásos. (kéretik nem lepontozni ;)
2013. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
Az önkormányzattól jövök, ott mondták, hogy nincs kényszerkijelentés tartózkodási hely esetén, csak állandónál. A tartózkodásit nem lehet megszüntetni, amíg le nem jár, vagyis öt év, már csak az a kérdés, mikortól kezdődött, mert elhagyta az iratait tavaly, és akkor csináltatott újakat, lehet, hogy onnan számít... Mivel be van jelentve, rendőrrel nem lehet kirakatni, (nem mintha ezt meg tudnám tenni...), vagyis, ha szép szóra nem megy, akár az öt év végéig is itt marad, és kerülgethetem még a barátnőjét is, ebben a picike lakásban, közben meg tűrjem el, hogy milyen életmódot folytat, és egy nagy senki lesz belőle, vagy egy betörő, ha pénzhez akar jutni... Szörnyű... Ha ő így akar élni, ám legye3n, de nekem miért KELL ehhez asszisztálnom? Miért kell ezt látnom? Ezért raknám ki leginkább, meg azért, hogy megértse, hogy így nem lehet már tovább folytatni az életet.
2013. aug. 9. 16:09
 9/69 anonim ***** válasza:
100%
Van tulajdoni hányada az ingatlanban? Ha nincs akkor gatya, zokni a vállára és lehet menni kóstolni az életet.
2013. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
100%
A barátnő sem lehet különb, ha egy ilyen mentalitású fiatal férfival összeáll. Semmi életcél, se munka, se jövő. Biztos nem adnék ágyat az esti hupákoláshoz a seggük alá. Légy határozott!
2013. aug. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!