Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha anyám olyan...

Mit csináljak ha anyám olyan mintha ideg beteg lenne?

Figyelt kérdés
Bele köt az élő fába is,orditozik ok nélkül.Azt még hozzá tenném hogy apámmal válófélben vannak,csak az a ba hogy anyám rajtam tölti le minden feszültségét,olyan mintha megőrült volna.Mit tegyek?Nagyon fontos.
2013. okt. 26. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
a legfontosabb h ne állj le vele üvöltözni visszadobni a labdát stb. ha ö üvölt te szép halkan normál nyugodt hangon beszélj hozzá.ne sértegesd,kérdezd meg miért rajtad tölti ki a mérgét, miért ilyen ideges, üljünk le mondd el stb stb stb,de nagyon lényeges h a legnyugodtabban. ha nem is azonnal de le fog higgadni. legalábbis remélem. ha üvöltözöl vele az tuti olaj a tüzre.
2013. okt. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem üvöltözni szoktam vele hanem kussolok oda se figyelek csak pakolászok.Ő meg torka szakadtábol ordít meg vagdalózik.Ha meg mondom neki hogy nyugodjon le és hogy ne rajtam töltse le a mérgét akor vagy nemhagy szóhoz jutni vagy azt mondja én vagyok a hibás.Mármindt ordítja!
2013. okt. 26. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:
akkor nem tom..anyád orvosi eset,egyedül nem tudsz mit tenni. de sztem jobb akkor ha tényleg nem szolsz hozzá:(( nincs nagyszülö akihez odaköltözhetnél? vagy valaki?
2013. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Van egy nagyim de ő is az őrületbe kerget 1 hét után:D

"Husikám nem vagy éhes" ezt napi 100x :DDD

Ettöl félek én is hogy anyámnak nehogy valami baja legyen.

2013. okt. 26. 20:15
 5/10 anonim ***** válasza:
tipikus nagyi...de tényleg nincs jobb ötletem. az a baj h anyud kiakadna ha az orvossal jönnél...régen jofej volt? szeretett? mert ha nem akkor mindegy mit csinálsz.
2013. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
régen persze,igazábol most is szeret mert mindent megtesz értem meg minden,de akkor se bírom az idegrohamait
2013. okt. 26. 20:31
 7/10 anonim válasza:
fuu nalunk is ez volt anya folyton kiabalt velem ...es szorongasim lettek be is verzem a gyomrom mert mindet elfolytottma aztan ongyilkos hajlamim lettek es utana mososert ittam es ezt mind azert mert anya kiablt velem es parancsolgatott mindegy korhazba kerultem es azota nagyon kell figyelni ram mert depresszios lettem..nehogy veled is ez megtortenjen!!!
2013. okt. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Nincs ordítozás "ok" nélkül. Szoktál ok nélkül ordítozni?A feszültséget pedig te érzed, mert fogalmad nincs, mit csinálj vagy mondj, amikor feszült. Bájos.

A varázsszó: Zökkentsd ki és fogadd el a helyzetet!

Hogyan? A legvadabb idegrohama kellős közepén süsd el a kérdést "Anya, mi a gondod valójában?Kérlek, mondd el nekem, érdekel."Ne törje le a lelkesedésed, ha elküld azzal, hogy "te ezt úgysem érted, téged ez úgysem érdekel!" Kérd meg arra, hogy magyarázza el neked. A nők általában tisztában vannak a jogaikkal, de ha saját magukról van szó, nem a legjobb érdekérvényesítők, önfeláldozók és ebben a nagyvonalúságban idővel megtörnek.

Édesanyád nem idióta, egyszerűen csak tehetetlen a problémáival szemben. Valószínűleg többször emlékeztetted már arra, hogy nem normális. Mit éreznél te a helyében? Valami olyasmit, hogy "a családom nem fogad el, nem ért meg, nem hallgat meg, betegesnek tart, elzárkózik előlem és nem segít nekem, egy szörnyetegnek tart, engem az édesanyját, mert van egy rakás megoldatlan problémám magammal, amit egyelőre nem tudok kezelni, azt sem tudom mi van velem HELP!" Egyre rosszabbul érzi magát a bőrében és azonosul ezzel a szereppel, a meg nem értett szörnyeteggel.A nővel, aki anya és néha elfárad és ki akar szakadni a probléma mátrixból, amivel a felnőttlét jár.

Nem fog azonnal lehiggadni, elhiheted, de itt az a lényeg, hogy szóval tartsd és hagyd beszélni, beszélni, beszélni. A nők így vezetik le a stresszt leggyorsabban.Érd el, hogy az üvöltözésből beszélgetés legyen.KREATÍVAN. Ne menekülj el...előle soha (kivéve ha nagy késsel megkerget)

Elküldheted pszichiáterhez/pszichológushoz, de le merem fogadni, hogy pár jó szóval, kreativitással, érdeklődéssel gyorsabban ki tudod kezelni, mint akármelyik terapeuta.Mert ha végig gondolod, csak az "üvölt", aki azt gondolja, hogy másként nem hallja meg senki.

Gondold végig, tanuld meg, hogy egyes esetek megkövetelik, hogy tárgyilagosan kezeld fókusztávolságból, dráma nélkül, ettől nem leszel rossz (?) ember, csak figyelmes és segítőkész.Megváltoztatni nem fogod, de a kettőtök viszonyát formálhatod.Persze ha szeretnéd, hogy az életed része legyen.A válaszadáshoz képzeld el, hogy soha többé nem keresitek egymást.Szeretnéd? Megtanulhatod idővel, hogy sosem menekülhetsz el a családi problémák elöl...vagy okosan átgondolod és cselekszel a jelenben, amivel elkerülsz egy rakás szenvedést.Vedd a kezedbe az irányítást.Többet ésszel, mint erővel.Puszik és a legjobbakat!

2013. okt. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok, uccsó, hogy volt türelmed leírni, amihez az én grafomániám vasárnap délután igencsak karcsú. Megjegyzem, minden szavad igaz.
2013. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Én egyszer akartam ordítani a fiammal, volt vagy ötéves. Azt mondta, megrendülten: Anya, én azt hittem, szeretsz.

Azóta se nagyon ordítottam sokat, és nem felejtem, amíg élek. Próbáld meg.

2013. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!