Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most miért haragszik rám...

Most miért haragszik rám édesanyukám? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Lehet nem is válaszoltok,de ha már kiönthetem a lelkem,lehet az is segít kicsit...

Szóval szüleim elváltak 2007 körül.(Pontosan nem tudom de ez nem is lényeg.)Apum már nagyon csúnyán (állitólag nár anyu terhessége alatt is) csalta anyum. MEg bántotta,volt h le akarta lőni,meg fenyegette mindenfélével..De ő kitartott mellette és csak 25 éves korom körül válltak el.. Ez az előzmény.

2009ben kiderült hogy terhes vagyok,s ekkor összeházasodtunk a párommal.Egyébként is terveztük,szóval nem a baba miatt. Itt jött egy pont amikor már elegem lett abból,hogy anyum és a nagyimék is apum ellen vanak,igy apummal nem találkoztunk.Az esküvőre meghivtam őket,meg a szüleit.Ők azt mondták h anyumék esküvőjén se voltak ott egy baba által rendezett "kötelező" esküvőre nem mennek el.(Már 6 éve együtt voltunk a párommal,szóval már ideje volt hogy ugy mondjam)Inkább menjek abortuszra.Ezt az apum szülei mondták.. Ez nagyon szarul esett,nem találkoztunk többet. Apum nem keresett nagyon sokáig,a nagyszüleimmel néha találkoztak a telken de annyi.... Egy településen van a telkünk.Kb 1 km.

Most azonban apum rámirt az interneten és találkoztunk. EGyszer 2esben(én,apum és a kicsi aki fél éves) majd multhéten a népligetben. Ekkor jött a párom is,meg a nagy is. Nagyon jót játszottak a naggyal,beszélgettek,meg beszélgettünk.Anyumnak is mondtam h találkoztunk,s azóta teljesen megváltozott nem jön szivesen hozzánk,mintha haragudna rám,ránk.Azt tudni kell hogy miután irt apum,1-2 napra rá szólt a páromnak a bátyja hogy meghalt az édesapjuk.(4 éves kora óta nem is találkoztak;bátyja is már ezer éve látta az édesapjukat.Más anyától vannak.)

S szerintem meg kell adni apumnak a lehetőséget,meg mutatni hogy megkomolyodott,hogy jó nagyapa lesz/jobb mint az ő apja volt anno. Szerintem édesapám megváltozott,komolyodott,látom rajta h segiteni akar. Még munkát is ajánlott,szerzett nekem ami tudom jól 2 kisgyerek mellett nehéz kérdés lesz,lenne majd ha akkora lesz a kicsi is hogy mehessek dolgozni.Meg van egy kis probléma a lakásban ami miatt a párom nevelőapjának már mióta itt lakunk könyörgünk hogy csináljuk,tegyünk ellene de ő nem képes rá hogy megcsináltassuk.Apumnak meg mondtam és már 5 perc mulva kész is lett volna a dolog...De kiderült hogy más is kell hozzá úgyhogy nem nyúlhatunk csak úgy hozzá!De ő azt mondta hogy hivjuk fel akit felkel és egy hétvégén megcsináljuk. Most mióta újra beszélek apummal,anyum mintha haragudna. Én meg nem értem.Most azért haragszik mert én úgy gondolom h 1 apám van akivel szeretnék jóban lenni és a gyerekeknek is szeretném megadni hogy legyen 1 vérszerinti nagyapjuk. (A másik ugye most halt meg, nagyik vannak de az más..)


2013. nov. 1. 09:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Kicsit nagyon hosszú lett, ne haragudjatok. Ha van kérdésetek irjatok,meg egyébként is ... Úgy fáj,mert eddig bármit meg tudtam beszélni anyummal most meg semmit...
2013. nov. 1. 09:37
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem csoda hogy haragszik, az ember nagyon nehezen bocsát meg, pláne ha az a férfi folyamatosan más nőhöz járt a házassága idején, ráadásul ennek az embernek a szülei ultra bunkók, ha azt mondták nem mennek el egy kényszerházasságra és jobb lenne ha elvetetnéd a gyereked...

Mivel anyukádék esküvőjére sem mentek el nem csoda hogy haragszik az apukádra és a szüleire is. Úgy gondolom anyukád nem hiszi el és nem érti meg hogy ez az ember megváltozott, valószínűleg nem is akar hallani felőle és rossz érzés neki hogy te nem neki adsz igazat, hanem jól kijöttök egymással az apukáddal.

Lehet hogy egyszer majd félre fogja tenni az ellenszenvét és a lánya kedvéért és az unokájáért majd elfogja tűrni hogy ott van az apukád a képben, de sosem fogja kedvelni. Egy kis idő után biztos megint szóba fog állni veled, ha rájön hogy nem érdemes a gyűlölete miatt megszakítani a kapcsolatot a lányával.


Saját vélemény... de ki tudja...

2013. nov. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
30 évig voltak együtt, én 2 barátnőről tudok.Egy amikor még anyum terhes volt,egyszer meg olyan 20 éves koromban.Akkor a csaj/barátnő egy 18 éves fiatal kis pipi volt... Apum édesanyja meghalt apum 10 éves korában,aki abortuszra küldött a nevelőanyja és az édesapja. A nagypapám ujraházasodott utána. Mondjuk apum ost nem olyan rég vesztette el a bátyját és édespját is,szóval van egy testvére(de ő 1000 kmre tölünk) s én.Már vérszerinti rokona nincs.
2013. nov. 1. 09:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem kértem hogy kedvelje... Én annyit szeretnék ha az unokáknak lenne egy nagyapjuk akik szeretik... Anyum annyíit mondott a mikor még csak beszéltünk a neten h ne derüljön ki hol dolgozik,meg hova jár pihenni. Ehhez tartom is magam.
2013. nov. 1. 10:24
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

Mi ez az "apum", "anyum"?


miért esik nehezére sok embernek leírni: apukám, anyukám, édesanyám, édesapám?


Lesújtó! :-((

2013. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Édesanyádnak nincs joga azt elvárni tőled, hogy lemondj az apai szeretetről, s hogy megvond a gyermekedtől a nagyapai szeretetet.


Ők elváltak, s minden válás két félen múlik. Ha megcsalnak, sajnos sokszor az is, mert valami hiányzik a kapcsolatból.


De ennek a te szempontodból és a gyermeked szempontjából már nincs jelentősége.


Próbáld ezt megbeszélni az édesanyáddal.


Ott vannak pl. Bodrogiék, akik már nagyon régen elváltak, mindketten mással élnek, a közös fiuk és unokáik életében maradéktalanul, együtt, szervesen részt vesznek, együttműködnek.


Állítsd ezt a példát édesanyád elé.


Ebben Édesapád sokkal bölcsebb.

2013. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Talán azért irok anyumat,apumat mert én így szoktam meg. Mert 28 vagyok,s én soha nem hívtam őket édesanyámnak.Meg édesapukámnak.Nem esik számra.
2013. nov. 1. 11:39
 8/9 A kérdező kommentje:
Anyum meg egyszerűen nem hiv fel,nem akar velem beszélni. Elötte meg egy nap 2 3 alkalommal beszéltünk. Mintha ez egy világot rengető probléma lenne hogy jó viszonyt szeretnék vele ápolni. Meg néha napján találkozni..
2013. nov. 1. 11:41
 9/9 anonim ***** válasza:

azt írod,hogy apád csalta anyádat 2-er is, ez nagyon megalázó egy nő számára.Ráadásul sorozatosan fenyegette és egyszer le is akarta lőni! és ezek után te nem érted?!

ő tudja milyen igazából apád és ismeri az igazi természetét, nagyon jól tudja hogy mire számíthatsz tőle és egyenesen fél mit tesz majd veled a jövőben(talán csak azért jópofizik apád, mert nem akar egyedül maradni és kell neki valaki vén korára aki kitörli a fenekét)

Plusz ha apukád tiszta szívből szeret akkor a szüleinek a véleményének ellenére is elment volna az esküvődre

no comment :S

apukád csak nem akar magányos lenni de amúgy önimádó és anyukádnak csak az fáj,hogy annak ellenére hogy mindent tudsz te mégis tartod apáddal a kapcsolatot és még csak kicsit sem haragszol rá amit tett anyáddal.


Egyébként én apám lelökte anyámat a lépcsőről és csak azért mert ő az apám nem akarom soha többé az életben látni,ő csak egy spermadonor volt az életemben ,több szeretetet kapok az apósomtól. a vér nem jelent sokszor semmit

2013. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!