Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek helyesen teszem...

Szerintetek helyesen teszem ezt? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, nem szoktam bulizni járni, mert a szüleim nem engednek. Egyszer voltam, és akkor ittam, és kipróbáltam a cigarettát. Ezt elmondtam apukámnak, mire elfogadta. Aztán most ottaludtam barátnőmnél, aki készített likőrt és megkóstoltam, és ezt is elmondtam apámnak, aki tökre kicsapta a balhét. A barátnőim szülei teljesen másként állnak a dolgokhoz, engedik, hogy a lányuk szórakozzon és jól érezze magát. Én őszinte vagyok a szüleimmel, ha megbeszélnénk buli előtt, hogy ne igyak, nem innék, de ők semmit nem engednek! Egyszerűen lúzernek érzem magam, mert én vagyok az egyetlen, aki egyfolytában, de tényleg egyfolytában otthon ül. Nagyon nyers a stílusom, nem vagyok simulékony annyira, és ezért nehéz barátkoznom, és nem is tudok hol.

2013. nov. 1. 11:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell még innod neked, nem is engednélek ehhez a barátnõhöz.Te rendes lány vagy és õszinte. A tetteidet bevallottad, igy apukádnak biznia kell benned, hogy elmehess valahova, de ne igyál komolyan, azzal nem leszel vagányabb és a cigitõl sem.
2013. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%

Semmi más problémád nincs a rohadt életedben csak az hogy nem piálhatod halálra magad, már a cigit is kipróbáltad...pff a tanga is lekerült már? Mi ez a sok már az ovis hintalovon kiégett taknyos manapság, hogy mindenképpen kell valami ahoz hogy szórakozz? Pia nélkül nem lehet, csak tajt részegen? Halál ciki hogy nem cigizhetsz?

Tudod mit nagylány? Ha ennyire felnőtt vagy, akkor DOLGOZZ MEG A PÉNZÉRT AMIT PIÁRA MEG CIGIRE KÖLTENÉL, de ha gondolod tudok egy munkát ami nagyon jól fizet, és nem is állsz messze tőle.

2013. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Miért is vagy lúzer? Mert te még nem voltál részeg és nem hánytad össze magad? Mire jók az ilyen barátok, akik beszélgetés és sztorizgatás helyett itatnak, cigiztetnek és hasonlók? Szerintem szomorú, hogy vágysz ezekre, ahelyett, hogy leesne, menynire szánalmasak. "szórakozzon és jól érezze magát..." Mitől? Ettől? Nagy a baj, ha csak a pia és a cigi segítségével tudja valaki jól érezni magát. Ez gáz és tényleg lúzer dolog.
2013. nov. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kettes, én tényleg nem értem a felháborodásod okát. El szeretnék valamit mondani neked. Soha, soha a rohadt életben nem voltam még részeg, és nem is leszek. Nő vagyok, és visszataszítónak találom a részegséget. Egyébként, ha ennyire érdekel, megsúgom: szűz vagyok. Te komolyan ezek alapján ítéled az embereket? Őszintén sajnállak.

Amúgy amiatt érzem magam lúzernek, hogy itthon ülök, és nincs egy normális programom, mert egyszerűen képtelenség barátot találni, aki nem piás, és normális. Nem azért érzem magam lúzernek, mert nem piálhatok. (Piálhatnék csak úgy, de ennek semmi értelme nem lenne.)

2013. nov. 1. 12:10
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

,,Aztán most ottaludtam barátnőmnél, aki készített likőrt és megkóstoltam, és ezt is elmondtam apámnak, aki tökre kicsapta a balhét. A barátnőim szülei teljesen másként állnak a dolgokhoz, engedik, hogy a lányuk szórakozzon és jól érezze magát. '''

Á, neked aztán tényleg nem az a bajod hogy nem piálhatsz.. Aha..

2013. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nem ez számít, akkor miért apukádra haragszol? Aki szerint akkor vagy lúzer, ha alkalmazkodsz ehhez a viselkedéshez, csak azért, hogy megtartsd ezeket a "barátokat" ??? Miért nem a barátnődre haragszol és mondod meg neki, hogy mennyire gáz, hogy neki ezek kellenek ahhoz, hogy jól érezze magát, és miért nem csináltok normális programokat, aminek értelme is van és nem egészségkárosító??? Én ezt a részt nem értem... ha nekem valakinek a viselkedése nem tetszik, akkor nem barátkozom vele. Keresek olyat, aki normális. Hülye nem leszek azért, hogy ne legyen egyedül, mert többre tartom magam ennél.
2013. nov. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy jó érezzed magad miért kell pia? Neked kell lenni annyi tartásodnak, hogy nem piálsz nem cigizel..ez független attól mit engednek meg és mit nem. Ha én nem akarok inni, akkor nekem ajánlgathatják a világ legjobb italát, akkor SEM iszom....
2013. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Jaj emberek most mit hordjátok le szerencsétlent? A mai tinédzserek 80%-ának a buli a pia meg a haverok járnak a fejében. Aki nem sodródik az árral kívül álló lesz a többiek között. Ezeket hívják strébernek, gyökérnek, lúzernek, kockának kinek mi tetszik. Komolyan azt hiszitek, hogy ez a lány ha megmondaná a barátnőjének a tutit, akkor ő felnyitja ott mindenki szemét? Dehogy nyitja max azt fogja elérni hogy még jobban lenézzék. Felnőtt szemmel helyesen cselekszik, de a korabeliek között egy "gyökér"-nek fogják titulálni, főleg ha ez a barátnője még népszerű is.


Nem azt mondom hogy igya le magát, de választania kell. Sodródik az árral, vagy kívülálló lesz. Ez van. Okosan lehet megoldani ezt is, elmész buliba és szimulálod hogy iszol. Lerakod a poharat és :"Jajj ott felejtettem". Vagy kiöntöd amint alkalom adódik rá pl. egy növénybe, fűre.


Persze lehetsz kívül álló is, olyanokból is van több csak lehet hogy vagy te vagy ők nem szimpatizálnak veled.

2013. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A 8-as fogta meg a legjobban a lényeget. Én vagyok a teljesen középvonal a korosztályomban. Többre tartom magam annál, hogy buliban részegeskedjek, de szívesen elmennék ettől függetlenül buliba, ahol akár pia nélkül is, de jól tudnám magam érezni. Viszont nem hiszem, hogy a teljesen kívülállókkal kéne lennem, mert vannak ilyen ismerőseim, de ők nem túlságosan szeretnek engem, ezen kívül nem túl sok a közös pont bennünk. Szóval itt állok teljesen középen, és úgy érzem nincsenek mások, akik szintén hasonlóak lennének, mint én. Barátkozom, nyáron járok táborokba, de sehol sem találok ilyen embereket.

Most lehet szapulni, kiforgatni az írásomat, de nem értem ez mire jó. HASZNÁLJÁTOK már a fejeteket! 15 vagyok! Mire jó egy 15 évest a földig gyalázni? Lehet ribizni meg hasonló jelzőkkel illetni, de azért hülye nem vagyok.

SZERINTEM az hogy megkóstolok valamit, és az, hogy a sárgaföldig iszom magam nem egyenlő! Rosszul látom?

2013. nov. 1. 14:10
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha nem kettesben vagy valakivel, akkor a kutya se fogja észre venni hogy nem iszol. töltenek neked is, aztán nem iszod meg, de mindig lesz valami a poharadban. vagy alkalom adtán kiöntöd. Vagy odaadod valamelyik félrészegnek és te előveszel egy másik poharat amibe tölthetnek. Sok megoldás létezik erre. Így a piások is elfogadnak, ugyanakkor ténylegesen nem iszol.


Apukádnak meg elmesélhetnéd amit itt. Hogy mesélje el neked, hogy miért baj az, hogy elmész olyan társaságba ahol iszogatnak, te nem akarsz inni, de úgy kinéznek. ezért töltenek neked is, de te valahogy majd kijátszod és nem iszol mert neked nem hiányzik ez. Vegy pár szondát és utána meg is szondáztathat a fater :)


Egyébként elárulok neked valamit. 15 évesen még nem vagy lemaradva semmiről. 18 évesen is fogsz találni részeges bandát, és ugyanannyit fogsz megtapasztalni mint most. Neked most nem a részeges haverokkal kéne lógni, hanem tanulnod kellene, hogy később ne kelljen annyira, és legyen időd bulizni. Mert igazán bulizni egyetem alatt lehet, mert akkor vagy már elég idős ehhez a témához. Úgyhogy inkább próbáld meg megcsinálni a nyelvvizsgákat, készülni többet abból a tárgyból amiből tovább akarnál tanulni.


nem csak részeges haverokkal lehet ám lógni. Ha elmennél másmilyen helyre, akkor találhatnál nem ivsakat is. Mondjuk küzdősport, tánciskola, táncház, kiránduló csoport, tenisz, búvárkodás, vagy olyan helyre ahol nagyobbak is vannak, mert náluk nem lenne gond hogy te nem iszol.


Megértem én hogy úgy érzed lemaradsz valamiről, de hidd el hogy nem. Én sem jártam ilyen bandába ennyi idősen, és úgy érzetem hogy lemaradok. De nekem volt pár normális barátnőm, velük voltam, nem túl gyakran, meg tanultam. Nagyon szerettem a nyelveket. Aztán egyetem alatt mentem bulizni, és mai napig emlegetik az évfolyamtársaim, hogy nekem mindig külföldi hapsijaim voltak :) persze mert jól tudtam angolul. És így visszagondolva, jó is volt hogy nem jártam haverozni, mert nem maradtam le semmiről.


Szóval szerintem ismeretségi kört kéne váltanod, és tanulni amíg van rá időd.


Ja igen, és még egy. A részeges társaságot nagyon hamar meg lehet ám unni. Tudod elég unalmas lesz egy idő után, hogy semmi értelmesről nem beszélnek, csak hogy ki mennyit iszik, hova hányt a múltkor, milyen s.gg részeg volt, stb. Értem én hogy ez felnőttesnek tűnik, meg vagánynak, de hidd el hogy egy idő után rém unalmas :) De ha nagyon ki akarod próbálni, akkor beszéld meg az apukáddal hogy ne izguljon, nem fogsz inni, csak úgy teszel, mert szeretnéd megtapasztalni milyen ez a buli, milyenek az emberek meg a pasik, de higgye el hogy vigyázol magadra, és ha bármi van azonnal hívod és akkor érted megy.


35/N

2013. nov. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!