Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek helyesen teszem...

Szerintetek helyesen teszem ezt? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, nem szoktam bulizni járni, mert a szüleim nem engednek. Egyszer voltam, és akkor ittam, és kipróbáltam a cigarettát. Ezt elmondtam apukámnak, mire elfogadta. Aztán most ottaludtam barátnőmnél, aki készített likőrt és megkóstoltam, és ezt is elmondtam apámnak, aki tökre kicsapta a balhét. A barátnőim szülei teljesen másként állnak a dolgokhoz, engedik, hogy a lányuk szórakozzon és jól érezze magát. Én őszinte vagyok a szüleimmel, ha megbeszélnénk buli előtt, hogy ne igyak, nem innék, de ők semmit nem engednek! Egyszerűen lúzernek érzem magam, mert én vagyok az egyetlen, aki egyfolytában, de tényleg egyfolytában otthon ül. Nagyon nyers a stílusom, nem vagyok simulékony annyira, és ezért nehéz barátkoznom, és nem is tudok hol.

2013. nov. 1. 11:25
1 2
 11/19 anonim válasza:
Basszál be, kurasd meg magad, ez az élet, ne hagyd hogy ez a sok nyomorék lebeszéljen róla, próbáld ki, 12től már legális a sex is.
2013. nov. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Utolsó: gratulálok, te érzelmileg aztán igazán fejlett lehetsz!

10-es: elég jól tanulok, én is nagyon szeretem a nyelveket. Esetleg van pár tipped valami angol esetleg német gyakorlásra? Tábor vagy cserediákprogram, ilyesmi, ami neked bevált?

2013. nov. 3. 10:10
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem ne mondja senki hogy egyből nem lesz valaki a barátod, azért mert te nem azt iszod amit ő, ha ez igy van akkor soha a büdös életbe nem is volt az.

Amióta élek azóta ismerem a legjobb barátom, szoktunk inni együtt de előfordult az is hogy ő ivott de én nem kértem hanem ittam mást, azóta is barátok vagyunk attól nem változott semmi. Ők szeretnek buliba járni, én nem, jó párszor hívtak és mondtam nemet, még sincs belőle semmi, menjenek bulizni és jobban szeretek beülni valahová beszélgetni.

2013. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egyesek túl nagy feneket kerítenek a dolognak. A kérdező nem azt írta, hogy benyakalt 2 liter bort, majd a rendőröknek kellett kihúzni az árokból. Ilyen idősen én is ittam karácsonykor szabadtéren forralt bort, otthon megkóstoltam anyámék likőrjét, szilveszterkor pezsgőztünk a szüleimmel, mamámat meglátogatva meg ő mindig egy kis konyakkal kínált, a szomszéd meg évente adott a családnak házi pálinkát, amit szintén megkóstolhattam. 15 évesen ez teljesen normális. (Egyébként lááááám felnőttem, egyetemre járok, dolgozok) Majd két-három év múlva lesz nagyobb hangsúlya.
2013. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Emberek!

Ez komoly?Ti nem voltatok 15 évesek?Tényleg le kell őt hordani a sárga földig???Könyörgöm pont az ilyen hozzáállás miatt kezd el hazudni a gyerek stb..és ti lesztek a legjobban megsértődve ha ez megtörténik...én sem arra biztatnám a kis hölgyet hogy igyon,cigizzen,drogozzon,sexeljen 15 évesen,de igenis partnernek kell benne lenni,bizonyos szabályok megtartásával..és itt fontos igazán a bizalom!Ne csak a szülő bízhasson,hanem a gyerek is bízhasson a szülőben hogy el merje mondani mi az amit szeretne kipróbálni,megtenni,és mi az ami megengedhető..ezeket kell már az elején tisztázni,mielőtt pl. hazajön nagy hassal,vagy drogosan,ittasan,vagy ha már ez megtörtént akkor is oda merjen állni és elmondani,mert a szülő az aki segíteni tud...

2013. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Szerintem kérj meg valakit akire hallgat apukád, legyen az az anyukád, nagymamád...stb., hogy beszéljen vele arról, hogy te őszinte akarsz vele (mármint apukáddal) lenni, de ő a reakciójával teljesen elijeszt Téged és így nem tudsz majd a jövőben őszinte lenni. Kérd meg rá, hogy apukád beszéljen úgy veled olyan hangszinten mint ahogy Te Vele és akkor könnyebb ezeket elmondani. Avval semmi baj nincs, hogy kipróbálsz dolgokat, amíg túlzásba nem viszed... sohase azokat az embereket vedd alapul akik nem rád hasonlítanak... barátkozz olyanokkal akik hasonlóak hozzád, így sosem lesz konfliktus kinek mit engedtek meg és te sem fog sóvárogni utánuk... sajnos az élet ilyen... valaki megteheti, valaki nem... (lásd pénz, befolyás, egészség...stb) Kitartást a tinédzserkorhoz...senkinek sem könnyű... de majd túl leszel rajta és akkor majd másképp látsz mindent ezek pedig már nem is lesznek olyan fontosak!! :)
2013. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nagyon vigyázz a cigizéssel, mert még növésben van a tested, a méhed és nem lenne jó, ha alacsony maradnál vagy ha fogyatékos gyereked születne. Szóval 18-20 év alatt (de után sem) nem javasolnám, hogy káros anyagokkal tömd a tested. A színvonalas férfiak amúgy sem kezdenek ki soha dohányzó, piás nőkkel.

Amúgy az oké, ha kicsit mindent megkóstolsz (kivéve cigaretta, vízipipa és drogok). Nyilván mindenki kíváncsi, milyen egy likőr. Én mondjuk nem örülnék, ha a kislányom 15 évesen egy ilyen valakinél ott aludna. Aki ilyen nem normális szülőkkel rendelkezik. Kiskorú veszélyeztetése miatt meg lehetne őket büntetni! Nem az ő szülei jó fejek! Hanem a Te szüleid felelősségteljesek. Ui.: Mi az, hogy nyers a stílusod? Apád balhézik Veled, de Te sem vagy nagyon kedves lány? (Azért próbálj meg ne nyers lenni, hanem aranyos és szerény.)

2013. dec. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
lassan 17 éves leszek,a hétköznapjaimat a szobámban töltöm,még sosem voltam bulizni azt sem tudom milyen az de szerintem nem is fogom...
2013. dec. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeteket. Szó szerint nyers a stílusom. Nem nagyon tudok kedves lenni, megjátszani az érzelmeimet.

Egyébként utolsó, akkor hatalmas pacsi, pont ilyen vagyok én is.

2013. dec. 30. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!