Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, ha februárban...

Az normális, ha februárban töltöm be a 18. élet évemet, de a szüleim még mindig nem engednek el bulizni 3 utcával arrébb se?

Figyelt kérdés
mindig azt akarják hogy a bátyám kísérgessen el mindenhová, ami ugye nem fog bekövetkezni. úgy érzem ettől magam, mint egy óvodás akit nem szabad egyedül hagyni...

2013. nov. 1. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem normális. De már csak februárig kell kibírnod.
2013. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Felelősek érted a szüleid és nem szeretnék ha bajod esne, annyi rosszat hallani manapság, egyszerűen féltenek és én nem is csodálom, hogy nem engednek egyedül sétálgatni éjszaka.
2013. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

1-es, miért? Februárban már nem lesz a szülei gyereke? Saját lábára áll, és finanszírozza a lakhatását, a ruháit, a sminket, a telefont?

Csak papíron lesz nagykorú, nem lesz érettebb és felnőtteb sokkal.

Majd akkor lehet beszólni a szülőknek, hogy "azt csinálok, amit akarok", ha nem ők tartják el.

2013. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó+1! Szebben nem is lehetett volna leírni!

Mindegyik kiscsajnak olyan nagy tud lenni a szája, de arról hogy a pénz kemény munkából születik, na arról fogalmuk sincs!

2013. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerencsés esetben elhúz egyetemre, és a szülei nem igen fognak a koli ajtaja mellé állítani senkit, hogy őrködjön.


Ráadásul a normálisabb szülők rájönnek, hogy 18 év feletti gyereküket nem korlátozhatják. Egyébként meg 18 éves kora után a szülei nem hozathatják haza rendőrrel, hiszen nagykorú, joga van oda menni ahova akar, nem tudják megakadályozni.


Így tehát választhatnak, hogy kiteszik az utcára, egy forint nélkül amiért galád módon át akart menni a szomszéd utcába, vagypedig egészen egyszerűen elengedik, mint minden normális ember a gyerekét.


És hozzátenném, ha annó ilyen szüleim lettek volna, én már régen a költözködést szerveztem volna.


Arra meg nem is reagálok semmit aki a szülők pénzével apellál amellett, hogy a gyereket rabságban tartsák. "kislányom, amíg itthon laksz, az én pénzemből eszel, addig te olyan nagy biztonságban leszel tartva, hogy csak na. Utcára nem mehetsz ki este 8 után, napközben is csak kísérettel. 15 foknál hidegebb van, sapka sál overall." Nagyon okos. Igazi életrevaló gyereket nevelnek.

2013. nov. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem Kérdező, abszolút nem normális, ahogy az "amíg az ÉÉÉÉN kenyeremet eszed, addig..." görénymentalitás sem az.Ugyanis a szülő vállat gyereket, és nem a gyerek szülőt...

Én a helyedben anno fogtam magam és elmentem, és kész... igen, a szabadság nem hullik az ember ölébe, azért ki kell állni időnként, a konfliktusokat fel kell vállalni.

2013. nov. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
normális.
2013. nov. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%

"Ugyanis a szülő vállat gyereket, és nem a gyerek szülőt..."

Valóban. Csakhogy a szülő veled együtt azt is vállalta, hogy biztonságban felnevel.

2013. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na ya, lásd itt az utolsó (#42) válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2013. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!