Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kellene beadnia...

Mennyi pénzt kellene beadnia a közösbe egy egy háztartásban élő rokonnak?

Figyelt kérdés

Hárman laknak egy nagy házban, apa-anya, a lányuk, és néha a kollégiumban élő unoka is hétvégente. A lányuknak kb netto 170e Ft a fizetése, a szülőknek 100e, és 160e.

A lány hivatkozik arra, hogy egyedül neveli a gyerekét, és arra kell neki a pénz. A lány anyja meg idegeskedik, hogy a lány kb 18e Ft-ot ad be a közösbe. A ház rezsije lehet kb 110e Ft.

Finoman próbálom rávezetni a leányzót, hogy szerintem ez kissé kevés, de hajthatatlan, szerinte a szülőknek meg kellene érteni, hogy ő egyedül van a gyerekével.


2013. nov. 1. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
18 ezer nevetségesen kevés. 30 ezret azért illene.
2013. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 30-40 ezer simán jogos lenne, ez cirka a rezsi harmada, a rá eső rész
2013. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ha 30-at fizetne a közösbe, akkor is maradna 140 ezer forintja, úgy, hogy lakhatásra nem kell költenie, tehát ergo nem túl nagy érvágás ez sem...
2013. nov. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A leányzó keveset fizet, mert egyedül neveli a gyerekét?? Így elvárja hogy a szülei a többit támogassák??

Nagyon kevés.. Legalább 30-50 ezret kéne fizetnie. Ha nem tetszik neki, akkor tuti mondanám, hogy menjen albérletbe és nevelje ott a gyerekét egyedül..

2013. nov. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
50 ezer minimum. Mert gondolom azért ő is eszik az ételből amit a szülők főznek.
2013. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Már megbocsáss, de te kijük vagy ennek a családnak, hogy próbálsz belebeszélni a pénzügyeikbe?
2013. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a 30-40 jogos, sőt ha a gyerekkel esznek az otthoni kajából, akkor az 50 is jogos.

Az nem érv, hogy meg kellene érteni, hogy egyedül van a gyerekkel, ő csinálta, nem a szülők.

Ha nem tetszik, menjen albérletbe...

2013. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel 40 a minimum, ha otthon eszik, akkor az 50 se túlzás, és bőven marad mit költeni a gyerekre, sőt, magára is.
2013. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gyerek nem kifogás,nem a nagyszülők vállaltak öreg korukra plusz egy eltartottat.


Minimum 305-40 ezer és akkor a nagyszülők nagyon jó fejek.

2013. nov. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A lány főz magára is, a szüleire is természetesen, elvégez minden házimunkát.

Az anyja sokat macerálja, ha már egy kicsit is ülni látja, vagy ha olvas, tv-t néz, a számítógép előtt van. De a pénzügyekbe nem szól bele, nem kér a lányától pénzt.

Csak én mondtam a leányzónak, hogy talán nem macerálná őt annyira az anyja, ha többet adna a közösbe.

Én csak egy ismerős vagyok, sokat beszélgetek a lánnyal, meghallgatom a gondjait, csak egy barát vagyok.

2013. nov. 1. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!