Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülőkkel egy háztartásban...

Nagyszülőkkel egy háztartásban élni inkább előny vagy hátrány? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 16:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Vannak előnyei és vannak hátrányai is mint általában mindennek.
2013. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Nekem borzalmas volt. Párom imádta a nagymamáját, a vele töltött időt.

A mi gyermekeinknek szerintem arany életük lesz a nagyival :)

2013. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Általában több a hátrány. Főleg ott, ahol kényszerből költöznek oda a fiatalok. Az idősebb mindent jobban tud(tényleg/azt hiszi). Mindemellett az odaköltöző fél szívességnek érzi(mert az is), hogy ott lakhat, így bármi gondja van a másik generációval, sokáig magában tartja, majd egyszer úgyis kitör/belülről emészti az embert.


Van, ahol minden szuper, de a legtöbb ilyen háztartásban csak elmélyülnek a családi ellentétek.

2013. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Persze megvannak az előnyei meg a hátrányai. Volt osztálytársaméknál ott laktak a nagyszülők. Tesójáék nagyon élvezték. Ő néha panaszkodott. /4 év alatt kétszer mondta, hogy összevesztek/


Én nem bírnám idegekkel.

2013. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Ez teljes mértékig az összeköltőzők személyiségétől függ. Én pl. 3 évig éltem a férjem nagyszüleivel és semmi gond nem volt. Nagyjából ellátták magukat/egymást, nekünk minimálisat kellett segíteni (látástól vakulásig dolgoztunk), de amikor hazaértem, úgy éreztem magam, mintha megint 6 éves lennék és én vagyok a nagyiék szeme fénye (az én nagyszüleim rég meghaltak). Lehetett velük beszélgetni, de nem telepedtek ránk. Végtelenül egyszerű emberek, a mama főzött, voltak apró jószágok, stb. A férjem munkája miatt másik városba költöztünk, de szerencsére most is jól vannak, az anyósom odaköltözött hozzájuk, mert már egy kicsit több segítségre szorulnak (most 85 évesek), de szerencsére nem estek le lábról. Szóval az én tapasztalatom pozitív. Viszont a férjem másik nagymamájához, akkor se költöznék oda, ha agyonütnének, mert neki nagyon rossz természete van, mindenkit elmar maga mellől.
2013. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%

"Főleg ott, ahol kényszerből költöznek oda a fiatalok."


Akiket kényszerítenek az oda költözésre és engedelmeskednek meg is érdemlik.

2013. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Minden azon áll vagy bukik, hogy a nagyszülők és a szülők jó viszonyban vannak-e.

Ha igen, ha a nagyszülők szeretik a saját gyereküket és tudnak velük békességben élni, a gyerekük párját is elfogadják, akkor kifejezetten előnyös a dolog.

Ha nem, ha a most már szülővé vált gyerek mindig szenvedett a saját szüleitől, és veszekedtek, akkor ez a jövőben is jellemző lesz, ilyenkor jobb nem erőltetni, ugyanis nem lesz nyugodt környezete az unokának...

2013. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

6.

Kényszer alatt az anyagi kényszert értem, ebből ugyanis manapság (is) rengeteg van(bedőlt hitelek, becsúszott gyerek, idősek betegsége). De igazad van, az viszonylag ritkább, hogy 85 éves Teri mama gázpisztollyal fenyegeti a kisunokát, hogy költözzön oda családostól. :) Is igen, aki ettől megriad, az pusztuljon.

2013. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Én együtt élek a nagymamámmal, beteg és már nem tudna egyedül élni. Én úgy látom, hogy több a hátrány ez most akármilyen rosszul is hangzik. Nehéz alkalmazkodni egy teljesen más generációhoz, nézni a nagyszülőket leépülni... Persze vannak olyan előnyök, hogy általában nem kell főzni, mert ha jól van azt megcsinálja, és ugye a nagyi főztjéhez nincs hozzáfogható. De nehéz. Nehéz elviselni, hogy nem tudsz úgy családostul TVzni, hogy ne beszélne a TVhez valaki, ha te választod a programot megjegyzéseket fogsz kapni, hogy minek nézzük ezt? Ami azt illeti mindenért megjegyzést fogsz kapni... Ha elmész bevásárolni és nem hozol valamit lecsesznek, még úgy is, hogy nem kérte, nem írta a listára. Ha úgy hozol valamit, hogy nem mondta akkor az a baj. Sokszor nagyon elegem van őszintén, főleg abból, hogy csak lecseszéseket kapok, pedig majdnem mindent megteszek úgy, hogy közben munkába és egyetemre is járok. Olyan dolgokat is meg akar velem csináltatni, amit egy szakember jobban tudna és sose próbáltam előtte(teszem azt vízvezetéket szerelni vagy kifesteni a házat). Ha pedig segítséget kérnék legalább rokontól akkor is kapom a megjegyzéseket, hogy azt nem lehet, nem támaszkodhatunk másra, nekik is meg van a saját életük... Az persze senkit sem érdekel, hogy lehet én egyedül azt nem tudom megcsinálni.
2013. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Vannak előnyei és hátrányai is.

Én egészen kicsi korom óta a nagymamámmal éltem egy háztartásba, persze ő lakott ott velünk. Neki mondjuk volt külön szobája, külön zuhanyzója meg wc-je de közös volt a konyha meg minden más egyéb, és néha elég idegesítő volt amikor mászkált itthon a házban és bement mindenhová, plusz beleszólt mindene.

Amikor a párommal költözni akartunk akkor eredetileg úgy volt hogy az ő nagypapája átköltözik a szüleihez csakhogy onnan könnyebben tudjon bejárni a kórházba kezelésekre, oké hogy volt fuvar ingyen betegszállítás de nem szerette, onnan meg csak 1 utcányira volt a kórház és annyi séta meg kellett amúgy is. De mégsem költözött el mi mentünk oda a nagy családi házba akkor nagyon paráztam ettől mert ugye a nagymamám után elég rossz lett volna megint egy időssel lenni csak ott egy idős bácsival egy házban. Persze a párom a tetőteret felújította nagyon szépen és a belső feljárót is befalazták, így csak kívülről lehetett felmenni az pedig jó volt mert csak bezártuk külön és ennyi.

Persze féltem hogy felfog oda jönni főleg akkor amikor éjszakás műszakból megyek haza és aludnék, de szerencsére én kellemesen csalódtam, mert tényleg nem mászkált fel, nagyon ritka volt amikor feljött oda hozzánk, de előnye az volt hogy szeretett a kertben matatni így sok friss saját zöldség meg gyümölcsünk volt. A párom nagyapja nagyon szeret sütni és nagyon is jól tud. Legtöbb kaját főleg hétköznapra ő csinálja meg, mivel egymagának az sok és csak nagyobb mennyiségben érdemes főzni így ránk is ő szokott, cserébe hétvégén mi főzünk neki amit le is viszünk. Tényleg nincs vele gond, nagyon jól elvagyunk, ha kint vagyok a teraszon vagy éppen az udvaron akkor is csak akkor jön oda ha látja hogy nincs velem társaság és csak nézek ki a fejemből akkor beszélgetünk, de ha látja hogy éppen olvasok vagy napoznék akkor nem zavar egyáltalán. Párom mondta hogy néha szokott hangosan TV-zni vagy zenét hallgatni, de ha éjszakás vagyok azt figyelembe veszi és akkor nem üvölteti a TV-jét meg ha hangosan is de nem lehet szerencsére felhallani csak minimálisan de az belefér.

Én féltem ettől, de végül kellemesen csalódtam, mert nagy előnyünk lett belőle. Meg nem szívbajos tehát ha több napra elmegyünk mondjuk a szüleimhez vagy csak kirándulni vagy barátokhoz akkor az öreg figyel mindenre, tehát nyugodtan itt lehet hagyni egyedül több napra, mert volt hogy beakartak törni épp a kertben voltak, és a biciklimet akarták elvinni de a párom mire felébredt a zajra és mire leszaladt már a nagyapja épp elkergette a betörőket, meg ugye akkor nem jelentettük fel, de volt még egy betörés a szomszédba oda is ők törtek be akkor mi nem voltunk otthon de a párom nagyapja kiszúrta őket hívta a rendőröket, el is kapták a betörőket 3 férfi volt 20-30 év körüliek és akkor elmondta hogy hozzánk is betörtek de semmit nem vittek el mert elkergette őket, és ugye ment tanúskodni bíróságra meg minden, és megkapták a büntetésüket a betörők.

tehát ilyet téren is megbízható. persze biztonság kedvéért a párom szereltetett riasztót a házba összes ajtón van meg azokon az ablakokon is amit könnyen el lehet érni csak hogy mégis biztosabb legyen de szerencsére eddig nem kellett élesbe használni, csak időnként tartottunk próbariasztást amit a cég végzett.

2013. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!