Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves szülők! Mikor érzitek...

Kedves szülők! Mikor érzitek úgy és milyen áron, hogy a gyermeketek igen élhetné már a saját külön életét?

Figyelt kérdés

Most végeztem az iskolával és gondolkodtam már ezen, hogy külön mennénk a párommal. 22 éves vagyok és már kaptam utaló jeleket. (..)


Köszönöm előre is a válaszokat


2013. nov. 4. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Azt hiszem 18-24 éves korában fogom úgy érezni, hogy jó lenne már, ha saját lábára állna. Habár a mai világban nagyon nehéz, tudom, mert én is csak 6 éve költöztem el otthonról, nekem is nehéz volt saját lábamra állni.

Azt gondolom, ha még be is adna pénzt a gyerekem, miután elkezdene dolgozni-gyűjteni a különköltözésre-akkor is zavarna, hiába tudnám, hogy nehéz. De persze ez egyénfüggő. Valakit zavar, valakit nem. Valaki élete végéig is elvan a gyerekével egy fedél alatt.

22 éves kor ideális. Nem vagy már gyerek, de nem is húztad túl az időt.

2013. nov. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha jó kapcsolat van a fiatal felnőtt és a szülők között, egy szülőnek sosem jutna eszébe eltávolítani a gyermekét.

Az elköltözés csakis a fiatal döntése, ha a párjával akarja folytatni a saját életét.

2013. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Várok még kommenteket.
2013. nov. 4. 23:25
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem én sosem, ő a gyerekem, ez az ő háza is nem csak az enyém, ha majd egyszer úgy gondolja el akar menni akkor menjen el, addig meg tanuljon, dolgozzon, gyűjtögessen pénzt, utazzon vagy csináljon amit akar, csak ne pazarolja el marhaságokra az életét (drog, ital...)
2013. nov. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
71%

Bár nem szülő vagyok, de szerintem a főiskola/egyetem befejezése után 1-2 évvel 'kéne' elköltöznie a gyereknek. Én is ezt fogom tenni.

Persze ha nem akar valaki elköltözni, és jó a kapcsolata a szüleivel, akkor addig lakjon ott, ameddig akar.

2013. nov. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Soha, addig marad, amíg szeretne. Az ő háza is, miért ne élhetne ott? Mondjuk ha már főállásban dolgozna, akkor azért nem lenne rossz, ha beszállna a költségekbe, de ha olyan anyagi helyzetben lennék, akkor félretenném, és egyben visszaadnám neki, amikor elköltözik. Azt azért nem nézném jó szemmel, ha nem tanulna, nem dolgozna, hanem egész nap csak ellébecolna és nem haladna semerre.. De akkor sem raknám ki.
2013. nov. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
A gyerek tudjon megállni a saját lábán, sajnos olyan éléhételen gyereket nevelünk, hogy erre kevés az esély. De akkor is valahogy, efelé kell tolni. 22 évesen már sem a szülőnek, sem a gyereknek nem egészséges együtt élni..ideális esetben erre ki kell alakulnia az igénynek, mindkét félben.
2013. nov. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szülö, de van egy 30 éves nö munkatársam akinek még az életben nem volt párkapcsolata, és a szüleivel él. Kedvenc mondata: anyával ma ezt és ezt csináljuk. Az agyamra megy, sokszor én mondanám neki hogy húzz el otthonról. XD
2013. nov. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sajnos, ez helyzetfüggő. Vidéki, falusi fiatalok már 14 évesen elkerülnek, mert nincs gimnázium, középiskola.

Nem is jönnek vissza, mert főiskola, egyetem sincs.

Maradnak távol, messze, mert munkahely sincs.

Ha lehetőségünk lett volna, hogy maradjon, addig lakott volna itthon, ameddig ő szeretne. Nem kellett volna vagyonokat költeni albérletre, utazásra.

Ha párod van, akkor inkább költözz el.Ti már így alkottok egy családot. Súrlódások jobban előfordulnak, ha már a szülőhöz beköltözik egy számukra "idegen".

2013. nov. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem érzem úgy ,hogy a gyermekem bármikor is a terhemre lenne . Bármikor van számára hely . Hogy meddig marad a családi fészekben az csakis az ő döntése .Nyilván ha már családot akar ,az a normális ha külön életre rendezkednek be ,de akkor is addig segítem őt amíg a két kezem fel bírom emelni !
2013. nov. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!