Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy fogadtátok ha gyereket...

Ti hogy fogadtátok ha gyereketek tetoválást csináltatott?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szeretnék, és vonz ez az egész, de anyukám közölte, ha 18 éves korom előtt csináltatok megnyúzat :D Már pedig úgy néz ki, decemberben csináltatok egy szépet, az oldalamon végig vékonyan. A minta végülis mindegy., meg nem sokkal később a bokámra is szeretnék. Nagyjábol kezdenek hozzászokni, mert 13 évesen csináltattam egy fül piercinget is, igaz az nagyon semmi:) Most nyáron pedig 3 piercinget a hátamba, persze az összesről tudott Anyukám, szörnyülködött is:D Persze ezek szépek, és csinosak, egyáltlaán nem gusztustalan, és senki nem akar ilyen implantátumos, nő létére televarrt, mű ember lenni. Csak szeretnék egy párat. 17 éves múltam jövő nyáron töltöm a 18at. Elszoktunk járni fürdőkbe, legfeljebb akkor megtudhatja, de ha látja, hogy szép, és igényes munka nagyon nem tud már vele mit kezdeni nem? :D


Ez az én történetem, a tiétekre is nagyon kíváncsi vagyok!:)


2013. nov. 7. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

18 év alatt írásos szülői beleegyezés nélkül (sőt, általában szülői jelenlét nélkül) nem csinálnak tetoválást.

Ha mégis megoldanád valahogyan, a tetoválószalont feljelenteném, te pedig kemény büntit (diákmeló, kerti munka, házi munka, no elmenetel otthonról, no zsebpénz) kapnál. Nem a tetoválás miatt, hanem azért, mert átvertél.

2013. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Normális helyen, tetováló szalonokban, 16 éves kortól szülői (gondviselői) beleegyezéssel, illetve annak jelenlétével (sok helyen csupán az írásos szülői nyilatkozatot, nem fogadják el).

Ellenben, ha betöltöd a 18. életévedet, már úgy és azt tetováltathatsz magadra, amit akarsz!

(18. életév alatt, ha nem adják a gonviselők a hozzájárulást és még is megcsinálja valamelyik "szalon" a szülők feljelenthetik a tetováló szalont, illetve a tetoválást végző "mestert". (Rendőrség, Ipartestület, Önkormányzat iparűzési osztály stb...)


"Magyarországon 18 éves kortól lehet tetováltatni, e korhatár alatt pedig csak szülői felelősségre. "

[link]


[link]

2013. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%

Szánalmasnak tartanám magam, h egy ilyen barmot tudtam csak felnevelni.

Ilyen piercing, olyan tetoválás...tiszta szégyen.

2013. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Én is nem rég csináltattam, előtte anyukám nagyon ellenezte, de amikor látta, akkor már nem volt vele baja. Viszont fontos különbség, hogy én már 23 éves vagyok.

Ha nekem vala gyerekem lesz, én is azt mondanám neki, hogy várja ki a 18-at. Neked sincs sok addig, és sok feszültséget elkerülhetnél. Fél év nem a világ, onnantól pedig úgyis örökké rajtad lesz. :)

2013. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon szomorú lennék, hogy így tönkreteszi az életét.

Van egy csomó munka, ahol egyszerűen kikötés, hogy nem lehet a felsőtesteden tetoválás. Lehet, hogy most még nem ilyen munkát szeretnél, de mi van ha 20-25 évesen meggondolod magad? Még csak egy kis gyerek vagy, 17 éves, tutira fog változni a világnézeted az elkövetkezendő években, és a tetoválásból nincs visszaút, egy életre kiszúrsz magaddal.

2013. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
szerintem full gáz a tetkó, főleg nőn. főleg amilyet te akarsz, hogy végig az oldaladon. sose lehet majd meztelenül látni rendesen, mert mindig ott lesz rajtad az a hülye tetkó. nekem 30-as pasiként egyáltalán nem jönne be. ezt csak a ti hülye tini agyatok hiszi, hogy szexi, pedig egyáltalán nem az. szerintem meg fogod bánni.
2013. nov. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10.12-es vagyok, és had mondjak kicsit ellent az utánam szólónak. Nekem is az oldalamon van a tetoválás, ahogy a kérdező is az oldalára szeretné. Nem tudok elképzelni olyan munkát, ahol egyáltalán szóba kerülhet, hogy mi van vagy nincs az oldalamon. (Se hostesskedést se sztriptíztáncot nem vállalok, a legtöbb munkát pedig ruhában végzik, ami kitűnően képes takarni az ember oldalát.)
2013. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

"a legtöbb munkát pedig ruhában végzik, ami kitűnően képes takarni az ember oldalát."


Egy orvosi vizsgálaton is? EKG alatt, eltakarod szépen? Nem? Csak mert akkor bekerül a kartonodba és bizony ezt a kartont is meg fogja nézni a munkaadó, pláne ha bármilyen fizikai vagy felelősséggel járó munkát szeretnél végezni. Pl. Egy hajóskapitány nyilván nem lehet ájulékony, alacsony vérnyomásos, ezért megnézik a kartonját, abban pedig be van írva, hogy oldalát sárkány tetoválás borítja. "Sárkány tetoválás? Na ilyet biztos nem fogunk a hajó vezetőjének választani."

2013. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerintem a mai világban, már sokkal jobban elfogadják ha valakinek tetoválása van. Ha valaki agysebész nyilván nem azért nem fogják alkalmazni mert mondjuk ki van varrva a karja. :) Persze ez szélsőséges eset, vannak munkák ahol nyilván elvárják, hogy ne legyen az emberen tetoválás..pl aki óvónő akar lenni, nyilván ne legyen szét tetováltatva, mert kissé ijesztő lenne a 5 évesek szemébe..:) De nem is ilyesmi pályán szeretnék elhelyezkedni, még a közelében sincs! Köszönöm az eddigi válaszokat:) Bár saját történetet, vagy a kérdésre válaszoló véleményt csak párat kaptam, de a többit is érdekesnek találtam:)
2013. nov. 7. 11:30
 10/17 anonim ***** válasza:

Off. Te bolond vagy nyolcas, egy munkáltató maximum egészségügyi kiskönyvet csináltattat veled, de hogy az orvosi kartonodat nem nézegeti az tuti. Tudod van olyan, hogy orvosi titoktartás.........

Egy munkáltatónak már csak igazolást viszel arról, hogy egészséges vagy.


Kérdezőnek: Várj még egy pár évet, ha nagyon akarod akkor később is akarod majd. Ennyi idősen én is nagyon szerettem volna, most 26 évesen készülök egy szalonba, mert ha eddig nem "nőttem ki" ezután sem fogom. :)

2013. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!