Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek higgyek? A gyerekemnek,...

Kinek higgyek? A gyerekemnek, vagy az apjának?

Figyelt kérdés
Van egy óvodás korú fiam, akinek az apjával szétmentünk pár éve. Neki azóta van új nője, akit nem ismerek, de nem is vagyok rá kíváncsi. Egy láthatás alkalmával a fiam azt mondta a telefonba, h az apja új nője meglökdöste, amire én nagyon kibuktam, és jól beolvastam az apjának, de ők azt állítják, ilyen nem történt, és a gyerek hazudik. Állítólag ők meg is beszélték a gyerekkel a dolgot, de hát ő még pici, könnyű befolyásolni. Hármasban is próbáltuk megbeszélni a gyerekkel a dolgot, de akkor megkukult, nem mondott egy szót sem. Az tény, h 2 évig nem volt ilyen probléma, vagy legalább is, én nem tudok róla. Nem szívesen engedem így el a fiam hozzájuk, ki tudja, az a nő hogyan bánik vele. Mit lehet ilyenkor tenni? Ti kinek hinnétek?

2013. nov. 7. 10:06
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 evig nem volt problema, akkor inkabb az apanak. Esetleg megkerdeznem az apatol, hogy van e valami valtozas az eletukben - uj gyerek, koltozes, akarmi, ami rosszul erintheti a gyereket.
2013. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
39%
Én a gyerekemnek hinnék ilyen helyzetben,de én tudom,hogy nem hazudna ilyet. Gondold át,hogy van-e érdeke ilyet hazudni a gyereknek,ha nincs,akkor biztos nem hazudott,de ismerned kell annyira a gyerekedet,hogy el tudd dönteni.
2013. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az "új nője van akit nem ismerek és nem is akarok megismerni" hozzáállásoddal van a gond. Ha én a gyerekemet rendszeresen elengedném valahova ahol valószínűleg hosszabb távon fog egy idegen is vele lenni akkor szeretném tudni, hogy milyen is az a valaki akivel ezeket a látogatási napokat tölti. Könnyen lehet, hogy megtörtént az eset és a volt férjed a nőjét védi aki esetleg egy szipirtyó és ki tudja mit csinálna még a gyerekeddel. ezt csak úgy derítheted ki, ha a nővel is beszélgetsz egy kicsit.
2013. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
88%
A gyerekek is simán hazudnak. Volt is erről egy jó film nemrég. Egyáltalán nem olyan ártatlanok.
2013. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
97%

A kicsiknek még elég élénk a fantáziájuk, sok mindent mondanak csak úgy, nem feltétlenül rossz szándékból. Nem biztos, hogy van valóságalapja. Csak ennyi idősen sokszor még nem is értik mit beszélnek.

Az enyém mostanában egyfolytában jön hozzám hüppogve(de látszik, hogy műhiszti, és árulkodik)

Csak néhány példa.


A dédi bezárt a szobájába.

Apa csúnyaságot mondott nekem.

A mama szeret, anya bánt.


Ki rágta össze a játékot?

Hát bejött egy rossz róka. De nem én voltam, hanem egy csúnya bácsi.


Néha mond ilyen furcsa dolgokat, de persze semmi valóságalapjuk. Nem tudom miért.

Szerintem egyenlőre hagyd annyiban, aztán ha mégegyszer előfordul, akkor érdemes gondolkodni, hogy mit lépj.

2013. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Állítólag a nő csak elküldte lefeküdni aludni, és ez nem tetszett neki. És hát igaz, h valóban mindig ellenkezik a délutáni alvással, de akkor is túlzónak tartanám, h emiatt ilyet hazudjon.

Amúgy van ott egy kistestvére, aki nem rég született, de ő érte nagyon odavan, nem is könnyű nekem ezt hallgatni, amikor áradozik róla.

2013. nov. 7. 10:18
 7/42 anonim ***** válasza:
94%

Előttem szólóhoz:akár lehet is érdeke a gyereknek,tegyük fel nem bírja a mostohát és jobban örülne neki ha anya meg apa együtt lenne.Attól hogy a gyerek kicsi nem hülye!!!Ezt azért írom mert tuti azzal jönnétek hogy kicsi még....fel se fogja...Dehogynem!!!

A másik hogy a kérdésre válaszoljak:és ha meglökdöste???Akkor mi van?Valószínű volt rá oka,az meg se fordult a fejedben hogy a gyereked nem szent hanem gyerek és valószínű rosszalkodik is.Szerintem nem kellene ebből ekkora ügyet csinálnod.Nem szívesen engeded el ez miatt???Pfff kivel cseszel ki???A gyerekkel nem???Az apa ha szereti a gyerekét akkor megfogja védeni a mostohától szerintem!!!De egy kis nevelés nem árt egy gyereknek sem!!!

2013. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
95%
valószínűleg megtaszajtotta ám nem kéne ilyen anyatigrisként viselkedni és bármi is történt a gyerekedet védelmezni. elég gáz ez a szűk látókör. valószínűleg a gyerek megérdemelte, tán még többet is érdemelt volna, de könyörgöm, egy figyelemfelkeltő meglökésről beszélünk, ami az engedetlen gyerekkel szemben a minimum. nem szentek a gyerekek és attól mert még a tiéd, ezt láthatnád és elismerhetnéd.
2013. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinubb, hogy a gyereked nem akart lefekudni, kijott a szobabol, az exet parja pedig vissszatolta. Na ennyit a lokdosesrol... Mellesleg a gyerek erzi, hogy te utalod "azt a not" es meg akar neked felelni, hat " csunyat mondok ra, akkor anya orul"
2013. nov. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
És az előttem szóló pontosan jól látja!!!!
2013. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!