Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek higgyek? A gyerekemnek,...

Kinek higgyek? A gyerekemnek, vagy az apjának?

Figyelt kérdés
Van egy óvodás korú fiam, akinek az apjával szétmentünk pár éve. Neki azóta van új nője, akit nem ismerek, de nem is vagyok rá kíváncsi. Egy láthatás alkalmával a fiam azt mondta a telefonba, h az apja új nője meglökdöste, amire én nagyon kibuktam, és jól beolvastam az apjának, de ők azt állítják, ilyen nem történt, és a gyerek hazudik. Állítólag ők meg is beszélték a gyerekkel a dolgot, de hát ő még pici, könnyű befolyásolni. Hármasban is próbáltuk megbeszélni a gyerekkel a dolgot, de akkor megkukult, nem mondott egy szót sem. Az tény, h 2 évig nem volt ilyen probléma, vagy legalább is, én nem tudok róla. Nem szívesen engedem így el a fiam hozzájuk, ki tudja, az a nő hogyan bánik vele. Mit lehet ilyenkor tenni? Ti kinek hinnétek?

2013. nov. 7. 10:06
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
91%

"Neki azóta van új nője, akit nem ismerek, de nem is vagyok rá kíváncsi."


Pedig a gyereked érdekében jobb lenne megismerned. Látnád, hogy kedves/rendes, jó mostohája lesz a gyerekednek, vagy agresszív/dúvad/...



"Nem szívesen engedem így el a fiam hozzájuk, ki tudja, az a nő hogyan bánik vele."


Ismerd meg azt a nőt, és majd megtudod.

2013. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
22%

Itt többféle ok is lehet, de köztudott, hogy sajnos a gyermek szavát mindig kevésbé veszik komolyan és ezt sok szemét felnőtt ki is használja.Könnyű mondani, hogy a gyermek csak hazudik!


-Lehet, hogy eddig nem bánt vele rosszul, de most valamiért ingerültebb volt és tényleg meglökdöste.

-Lehet, hogy véletlenül lökte meg, vagy csak sietett és "arrébb rakta" a gyermeket, aki ezt lökdösésnek vélte.

-Lehet, hogy ezt valóban csak a gyermek találta ki, de ha már ilyesmit hazudik a gyermek, annak nyomós oka kell legyen.Lehet hogy nem kedveli a nőt, nem érzi ott jól magát és ha így van, annak oka van és akkor jobb ha nem megy oda!



. "Állítólag ők meg is beszélték a gyerekkel a dolgot, de hát ő még pici, könnyű befolyásolni. Hármasban is próbáltuk megbeszélni a gyerekkel a dolgot, de akkor megkukult"


Erről van szó, könnyű befolyásolni.Nyilván apuka szeretné ha vele is lenne, így inkább nem vallaná be, hogy a nője nem kedveli a gyermeket.Mert sejti, hogy akkor nem engednéd oda.


A gyerek megkukult, egyrészt minden gyermek megkukul, ha számonkérően faggatják.Másrészt apuciék igérhettek neki valami jót, vagy rosszat azért, hogy hallgasson.

2013. nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
29%
Én nem is engedném a gyermekem el úgy, hogy nem ismerem az új nőt és az ottani körülményeket.
2013. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
86%
Halistennek a torvenyt nem erdekli a velemenyed, utolso. A gyereket nevelo szulo ugyanis nem irhatja elo, hogy agyerek a lathatason kivel talalkozzon.
2013. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
11%

"lehetett a lökdösésre oka"

Hát, ha az én gyerekem egy vadidegen nő meglökdösné, letörném a kezét, akkor is ha volt oka!

2013. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
85%
15 - na ez a tipikus primitív anyatigris viselkedés. nonszensz, irracionális én unintelligens. ha pl az utcán odajönne hozzám egy vadidegen gyerek és mondjuk belerúgna a kutyámba, úgy elverném mint szódás a lovát. és akkor jönne a hozzád hasonló anyatigris és letörné a kezem. hát csak gratulálni tudok. sosem értettem az ilyen nőket...
2013. nov. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van, utolso! Tord is le a kezet! A hulyeje, lehet hogy epp a tuzhely elol lokne el a gyerekedet, mielott raborul a forroviz, lehet hogy az auto elol, mielott elutne, lehet hogy a pici babajatol, akit a te gyereked epp ut... A lenyeg, hogy a TE gyereked korul forogjon a vilag, aki termeszetesen csak az igazat es csakis a szintiszta igazat mondja mindig, minden korulmenyek kozott.... Esz....
2013. nov. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
79%

15-ös

Ismét egy anyatigris,ha az apukának az a párja akkor nem vad idegen.Azért mert tőled van gyereke de egyébként nem jött ki veled és elváltatok,attól még apuka lehet vele sokkal boldogabb mint veled volt.Ezt fel kellene dolgozni.Miért jó az nektek,hogy úszitsátok a mostohák ellen a gyereket???Apuka akkor is vele lesz ha tetszik ha nem.Max a gyereketeket fosszátok meg az apjuktól.Ez aztán a megoldás,csak gratulálni tudok nektek.De aztán nehogy ennek meg az legyen a vége hogy a későbbiekben a gyerek rájöjjön mit csináltál 10-15 éve,és hogy mennyire befolyásoltad őt és ezért nem találkozott évekig az apjával.És akkor ti lesztek ám a szemetek ha erre a gyerek rájön és már csak azért is megy az apjához és a MOSTOHÁHOZ.Akkor rólatok fogja a gyerek azt mondani hogy....na ez nem jut eszetekbe?

2013. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
A válaszok sokszínűsége sztem jól érzékeli az én dilemmámat. Én azt mondtam az apának, h találkozhat a fiúnkkal, de ahhoz a nőhöz többet ne vigye. Ill. szeretném pszichológushoz elvinni a gyereket, hátha az kideríti, mi is történt valójában.
2013. nov. 7. 11:41
 20/42 anonim ***** válasza:
89%

"Én azt mondtam az apának, h találkozhat a fiúnkkal, de ahhoz a nőhöz többet ne vigye."

Az a no, a masik gyereke anyja, nyilvan egyutt is elnek. A masik meg, neked nincs jogod beleszolni, hogy hova viszi a gyereket a lathatasi idoben es azt se szabhatod meg, hogy kivel talalkozik.



" Ill. szeretném pszichológushoz elvinni a gyereket, hátha az kideríti, mi is történt valójában."

A lokdoses miatt? Nevetseges.... De te tudod. Aztan ha kiderul, hogy lokdosesrol szo sem volt, akkor bocsanatot kersz az apatol es a parjatol?

2013. nov. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!