Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim elváltak, anyummal...

A szüleim elváltak, anyummal elköltöztünk de én vissza akarok menni a szülő városomba, de anyum nem akar és engem se engedni mert fél hogy pletykák lesznek ha ő nem marad velem ott. De én vissza akarok menni. Mit csináljak hogy anyum vissza engedjen?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nézd ha anyukád nem akar akkor nem tehetsz semmit. Max annyit hogy 18.évesen vissza költözöl.
2013. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A suli miatt? mert ha pl 10 km-rel vagy arrébb a szülővárosodtól akkor ugyan úgy bejárhatsz oda suliba vagy barátokkal találkozhatsz de ha messze mentetek akkor sajnos nem tudunk segíteni:(
2013. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vagy alabból nem enged a szülővárosodba? az ciki próbáld meggyőzni mást mi sem tudunk csinálni max elmész titokban az meg úgyis kiderül..
2013. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok.Elég messze van mert én Ukrajnába laktam és most kiköltöztünk Pestre.De nem járok iskolába mert nem válaszoltak hogy felvettek és ezért szeretnék vissza költözni és ott folytatni a tanulást.Nekem ott van apum és nála laknék ha vissza költöznék.De anyum nem akar jönni,és eddig engem se ért meg hogy nekem az összes barátom,családtagom ott van és vissza akarok menni.Hozzá pedig mindig járnék ide meg ő is jönne oda.De tart attól hogy pletyka lesz mert ő nem költözik vissza,de senki nem fog semmit mondani.Valamit léci segítsetek.
2013. nov. 8. 10:15
 5/7 anonim ***** válasza:
mond meg neki hogy téged nem érdekel a sok pletyka te ott érzed jól magad. ha nemet mond akkor nemet mond. rá kell hallgatnod az anyukád.. most mi mit csináljunk kislányom?
2013. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez jó,megmondom neki.Köszönöm a segítséget ez eddig nem jutott eszembe.Ennyi azt hiszem bőven elég lesz.
2013. nov. 8. 18:25
 7/7 anonim ***** válasza:

16 évesen anyukád akarata ellenére is elköltözhetsz olyan felnőtthöz (főleg rokonhoz, pláne apádhoz), aki vállalja, hogy fogadjon Téged. Engedélyt kell kérned hozzá a gyámhatóságtól (és a Téged fogadó rokonnak is vállalnia kell, hogy tényleg fogad Téged). A gyámhatóság meghallgatja Anyukádat is, de anyukád nem tilthatja meg a költözést, dönteni a gyámhatóság maga dönt. Aszerint kell döntenie, hogy mi a Te érdeked. Az ilyen tanulással, korábbi barátságokkal kapcsolatos dolgok -- amiket említettél --, ezek mind számítanak, ezekről is beszélhetsz.


[link]


Legalábbis ez van Magyarországon belül. Persze így, hogy a szülővárosod külföldön van, így nem tudom, mi van ilyenkor, de megkérdezheted akár névtelenül is. Szerintem ezen a vonalon talán tudnak tanácsot adni:


[link]

2014. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!