Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem akarok ismét...

Mit tegyek? Nem akarok ismét költözni! Legalább is nem oda! (többi lent)

Figyelt kérdés

Már kénytelen vagyok ide írni, mert senki nem tud valami értelmes tanácsot adni nekem! Abban reménykedek, hogy itt talán.. Előre is köszönöm!



Szüleim másfél éve elváltak. Anyukámnak barátja van 3éve. Ahol laktunk, mellette van még 2 kis város. Anyukám válás után nem akart oda a környékre költözni, ezért egy messzebbi városba költöztünk.

Először persze nem voltak barátaim nekem és öcsémnek se. Aztán kialakult itt is a baráti társaság meg az ismerősök. Nekem már egy hosszú ideje tartó kapcsolatom is van egy itteni fiúval.


De most vettek egy telket ott, ahonnan ide költöztünk. Persze anyu kijelentette még annó, hogy ő ott nem akar maradni! Persze most, hogy barátja kitalálta ezt, már meg is lett véve a telek és már építkezni akarnak! Mindennek a tetejében úgy vették meg a telket, hogy nem kérdeztek meg minket, gyerekeket erről. Pedig szerintem egy ilyen fontos témába nekünk is lenne beleszólásunk, főleg úgy, hogy azt mondják mindig, hogy nekünk akarnak jót. De ezzel úgy vélem, csak rosszat tesznek!


Kirángatnak minket abból az ottani környezetből, majd elhoznak egy újba.. itt kialakulna minden és innen visszarángatnak oda!!



Már anyuval is beszéltem erről nem is egyszer, most délután a barátjával is! De egyszerűen nem értik meg! Én meg ki fogok készülni! Nem tudom, miért nem értenek meg!


2012. jan. 1. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ne parázz, van még idő! Ha nem kész ingatlant vásároltak, hanem építkezni akarnak, akkor a költözésig bizony még évek telnek el. Addig sok minden történik, történhet. Felesleges már most agyon aggódnod magad.

Persze, most leginkább a szerelmedtől való elválás aggaszt, de hidd el, az a másfél-két év, ami minimum hátra van a költözésig, szóval az alatt az idő alatt egy kapcsolatban is rengeteg minden történhet.

Az igazság az, hogy a szülők elsősorban a munkahely, a megélhetés, az ingatlan-árak alapján választanak ma lakóhelyet, és nem igazán vehetik figyelembe (szívük szerint bármennyire is szeretnék) a családtagok egyéb szempont szerinti kívánságait.

Nyugodj meg, a költözésig sok minden változhat még!

2012. jan. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de tavasszal, legkésőbb nyár elején már költöznénk!
2012. jan. 1. 19:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Apukádhoz nem tudsz költözni? Hány éves vagy?
2012. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok és apukám sajnos nincs olyan helyzetben, hogy hozzá lehessen költözni!
2012. jan. 1. 19:47
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudom, elég problémás e helyzet. :|

Amúgy próbáltam a beszélésen kívül, hogy írtam anyunak facebook-on. Mármint egy ilyen "összefoglalót". Ha élőben nem hallgat meg rendesen, akkor talán olvas majd. Leírtam, hogy mi lenne jó, miért nem akarok elköltözni, más megoldásokat is ajánlottam fel, beszélgetéseket másoltam be neki barátaimmal, hogy lássa.. mennyi mindenki nem akarja, hogy elköltözzünk.


Mit tehetnék még, hogy ha ez se hat ?? :/

2012. jan. 3. 08:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvették a telket, nyilván komolyan is gondolják az építkezést, költözést. Az már más kérdés, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben be tudják-e fejezni, ez a jövő titka. Ne aggódj feleslegesen, az idő meg fogja oldani a dolgokat. Kétlem, hogy most le tudnád beszélni édesanyádat az építkezésről, mivel erről ők már döntöttek.

Igaz, megkérdezhettek volna benneteket, de sokszor a szív helyett az észérveket kell előnyben részesíteni.


Megértelek, hogy nehéz helyzetben vagy, folyton új közösségbe kell beleszoknod, a barátod is itt van, de hidd el, ilyen fiatalon sokkal könnyebb a beilleszkedés, ezt már egyszer be is bizonyítottad önmagadnak.


Szóval szerintem fogadd el a dolgokat, a jövőbe Te sem látsz bele, lehet, hogy jól fog alakulni az egész.

2012. jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A facebookos levél jó ötlet volt, de ha az írásos megfogalmazás sem használ, mást nemigen lehet javasolni. :( Sajnálom! :(

Az a baj, hogy anyukád + barátja ELEVE úgy álltak hozzá, hogy meg sem kérdeztek benneteket, ez pedig azt mutatja, hogy kvázi leszarják a véleményeteket, nem partnernek, hanem valami utánfutónak tekintenek benneteket, amit oda visznek, ahova akarnak. (Ezt ne vágd a fejükhöz, csak neked mondom...) Ez a tekintélyelvű nevelés, és ha nekik ilyen a hozzáállásuk, hogy "az van, amit én mondok, gyerek meg kussoljon", ezen nem nagyon lehet változtatni.

Illetve Anyukád lehet, hogy valójában kényelmetlenül érzi magát miattatok, de pl. nem akar a barátjának ellentmondani. Ezt nem lehet tudni, és nem valószínű, hogy bevallja Neked. Úgy tűnik, mindent megpróbáltál. És lehet (valószínű), tudják is, hogy igazad van, de ugyebár már olyan szépen kitaláltak, megszerveztek mindent, most már pláne kényelmesebb figyelmen kívül hagyni Téged.


Nem tudsz mást tenni, mint hogy a majdani párkapcsolatodban, családodban nem követed a rossz példát. Azaz nem veted magad alá a párod akaratának akár mások rovására, és partnernek tekinted majd a gyerekeidet.

2012. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Én életem első 20 évében 17x költöztem. Szüleim életformája ezt kívánta.

Aztán én megfogadtam, hogy egy helyre letelepszem és ott megöregszem.

Pár évig ment is, de aztán rájöttem, hogy a vérembe ivódott a vándorlás. Csak tavaly 4x költöztem és vittem közben magammal a kisfiamat.


A változatosság valóban gyönyörködtet. Ne aggódj! Szerintem sokat nyersz azzal, ha többet látsz.

2012. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Érthető az elkeseredésed, de hiába beszélik meg a szülők (anyád) veled a dolgokat, te azt mondod, hogy nem, ő meg azt, hogy igen? Sajnos függsz tőlük, nincs beleszólásod ilyen nagy dolgokba :(
2012. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt elárulod, hogy honnan költöztetek hová?

nagyon érdekelne, mi is hasonló helyzetben vagyunk!

2012. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!