Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem az alábbi...

Hogyan kezeljem az alábbi helyzetet? Iskolába nem lehet telefont vinni, külön élő apuka telefont vesz a 9 éves gyereknek és arra buzdítja a gyereket, hogy iskolát is, engem is kijátszva hordja a telefont. Már elöttem is sumákol a gyerek.

Figyelt kérdés

2013. nov. 8. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Inkább te nem akarod hogy tartsák a kapcsolatot tetszésük szerint. Pitiáner vagy. Szégyelld magad!
2013. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

A telefont elvenném és nyomatékosítanám a gyerekben, hogy TILOS. 9 éves, hibázhat, természetesen, de jobb tisztázni a játékszabályokat.


Majd (négyszemközt) megtenném ezt az apukával is. Lehet telefonálni, otthon. Ha az iskola tiltja, akkor tiltja, telefonáljanak akkor, amikor a gyerek otthon van!

2013. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Egyes ezt mégis miből szűrted le? Írta az anyuka hogy nem szabad telefont vinni. Nem szemétségből nem engedi neki.
2013. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Reggel telefon elvesz-délután visszaad.

Egy 9 éves kisgyereknek semmi szüksége telefonra az iskolában.

2013. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk ha a tanár elveszi, majd apuka borul ki, hogy milyen jogon.... Meg kell emliteni a tanárnak négyszemközt, hogy ha alkalom nyílik ra, vegye el a telefont es mondja a gyereknek, hogy majd a szülőnek adja csak oda.m
2013. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Milyen elit magániskola az, ahova nem szabad telefont vinni? Mert minden állami iskolába engedik, a tiltás arra vonatkozik, hogy órán nem szabad elővenni, játszani vele. Semmi értelmea suliból kitiltani a telefont, szerintem valaki valamit félreértett.
2013. nov. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 CsBZs ***** válasza:
Szerintem egy 9 eves eleg ertelmes mar ahhoz h felfogja azt h azt iskolaba nem viheti (bar szerintem nem a sumakolas van a dologba inkabb csak dicsekszik az iskolatarsainak h neki van telefonja, ami szerintem nem akkora bun). El kell neki magyarazni hogy oda nem viheti de, hagyja otthon bekapcsolva es akkor ha barmikor hivja az edesapja fel tudja vennj vagy vissza tudja hivni.
2013. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

"Már elöttem is sumàkol a gyerek." - miért, Kérdező, mit csináljon, ha azt látja, hogy nem mellette állsz ki? Azért remélem, hogy becsapni nem akarod, mint pl. ahogy az #5-ös válaszban áll... mert ha egy ilyennel buksz a gyereknél, akkor vége minden bizalomnak.

Én a gyerek lelkére kötném, hogy órán legyen mindig kikapcsolva, eltéve, és ha órán veszik el tőle, mert elöl van és csörög, akkor ne nekem panaszkodjon, ha teljesen jogosan elveszik. Ha ezt betartja, és még is problémáznak mert szünetben használja, azt már az iskolával rendezném le...

2013. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Minek a gyereknek az iskolába a telefon, ha nem használja, nem használhatja? A suli tiltja a telefonhasználatot, apuka meg mit akar elérni vele? sms-zik a 9 évessel órán, hogy épp mit tanulnak, mire nem figyel éppen? Már bocsánat, kit érdekel a telefon meg a suli kapcsolata, milyen apa az, aki bűnre csábítja a saját gyerekét, arra, hogy ne figyeljen, arra hogy hazudjon a saját anyjának és arra hogy csaljon az iskolában??? Hol van itt az apai felelősség és szerepvállalás? Engem nem érdekel a telefon ténye, az érdekel, hogy az apa gerinctelen ebben a történetben. Nagyon.
2013. nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Hol van itt az apai felelősség és szerepvállalás?" - Non scholae sed vitae discimus - mondá a latin:)

(nem az iskolának, az életnek tanulunk)

2013. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!