Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Újszülött mellett hogyan kell...

Újszülött mellett hogyan kell gyászolni?

Figyelt kérdés
Még sosem halt meg senkim, még tizenéves voltam mikor a nagymamám de az régen volt, kisgyerek voltam még. Most született a babám egy hete és ma kaptam a hírt, hogy egy közeli hozzátartozóm eltávozott. Eleve nem is tudom, hogyan kellene viselkednem. Nem is nagyon fogtam fel még, nem tudok sírni, de a baba mellett nem is nagyon tudok most gondolkodni sem...
2013. júl. 26. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most a babára koncentrálj, ha nehéz is, nehogy elapadjon a tejed, és ne érezze az idegességedet, mert ő is átveszi, ő adjon most neked vigaszt.
2013. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Fejezd ki részvétedet a gyászoló családnak telefonon. Esetleg mond el nekik, hogy a baba miatt nem tudod most őket személyesen felkeresni, meg fogják érteni. Ha lesz a temetés anyukáddal vagy apukáddal küldj el egy koszorút a nevedben.
2013. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
olyan nincs, hogy gyászolni kell
2013. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyász az nem egy kötelező valami, aminél bevett szokás van... Az szívből jön, erre nincs szabály, hogy kell viselkedni.
2013. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a gyászoló család, az én közeli hozzátartozóm volt.. Csak még a babám születését is alig emésztettem meg és nem tudom, más ha volt ilyen helyzetben hogyan élte meg...
2013. júl. 26. 16:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. A gyászt mindenki másként éli meg, nincs erre egységes viselkedés, ilyenkor úgymond minden normális. Mivel neked ott van a babád, akit a nap 24 órájában el kell látni, így valamivel talán "könnyebb" a helyzeted, mert leköti a gondolataidat. Unokatesóm apukája akkor halt meg mikor pár hónapos volt unokatesóm kisfia. Nagyon szerette az édesapját, így nagyon rossz volt neki, de mivel ott volt a kisbaba, nem hagyhatta el magát.
2013. júl. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

Hogyan kell gyászolni?

Az ember belül és kívül is gyászol.

A belső gyászt nem lehet kontrollálni. Most írhatnak hülyeségeket, hogy a babára koncentrálj, de ha valaki veszítette már el férjét vagy szülőjét, testvérét, akkor az pontosan tudja, hogy "koncentrációval" semmire nem megy az ember. Ha sírni kell, hát sírj. Akkor jön ki igazán a feszültség. De olyan nincs, hogy "kell gyászolni". Ez olyan, mintha azt kérdezted volna, hogy "mit kell érezni". Érezni nem "kell". Az vagy jön, vagy nem.


A külső gyász meg rád van bízva. Attól hogy van babád, még húzhatsz feketét. Sokan azt mondják, hogy felesleges, de szerintem sokszor jó, ha az emberen látszik, hogy gyászol. A gyászoló emberekkel tapintatosabbak az embertársai. De ha nem akarsz feketében járni, akkor kitűzhetsz egy fekete szalagot, oszt' annyi. De ezt sem "kell".


Nem is igazán értem a kérdésed...

2013. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%

igen, én sem igazán értettem.


azt kérdezed, van-e bármilyen elvárt magatartás? nincs.

a temetésre nyilván el fogsz menni, nyáron azt a 2 órát ki fogod bírni babástól.


az 50 fős torra meg nyilván nem te fogsz főzni ...

2013. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

a temetés, öröklés körüli hivatalos meg szervezési teendőket próbáld másra bízni, rokonra vagy a párodra, te a kicsivel foglalkozz, nem tudom tudod-e kire.

Ha messziről jön rokon a temetésre, azt azért meg szokták kínálni, de ha van rokon nő, baránőd, vagy más, az készítsen valami kis innivalót, hidegkaját, meg fogják érteni. A gyász érzés majd jön magától, adj magadnak időt.

2013. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!