Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elég rossz apukámmal a kapcsol...

Elég rossz apukámmal a kapcsolatom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy autista testvérem,amióta ő megszületett apám "meghülyült". Kisebb koromban apu volt a példaképem,nagyon-nagyon szerettem,de most....hát már eléggé megváltoztak a dolgok. Nem túl jó a kapcsolatom az öcsémmel,mikor kicsik voltunk (kb.:2-5 évesek) egyfolytában rivalizáltunk egymással. Mikor ő 1 éves volt,én meg 3,akkor én vettem el az ő játékait,mikor meg ő volt 5,én meg 7,akkor pedig ő az enyémeket. Én visszavettem,mire ő fülsüketítően elkezdett sikítani,mire jöttek a szüleim,hogy adjam oda neki. Rövid időn belül az összes játékomnak ez lett a sorsa. Apukám sokszor megfenyegetett,hogy így-úgy megver,ha "gonoszkodok" az öcsémmel,ez nagyon rosszul esett. Minden kis apróságon fennakad és állandóan azt mondja,hogy mehetek takarítónőnek közben pedig 4-es 5-ös tanuló vagyok. Állandóan azt mondja mindenben,hogy béna vagyok és hülye. Régebben volt,hogy a hajamnál fogva rángatott ki a szobámból. Beismerem,hogy mivel apukámra ütöttem,mind a ketten temperamentumosabb emberek vagyunk,és elég sokszor visszaszólok neki,de szerintem akkor sem kéne úgy arcon vágni,hogy utána 10 percig cseng a fülem,vagy megfenyegetni,hogy eltöri a gerincem. Ha netezek a szobámban,szánt szándékkal kilép a megnyitott oldalaimból (mert azt mondja,hogy nem érdekli),de ha én véletlenül kilépek az ő oldalaiból,akkor föld-ég összeszakad. Jól tudja,hogy imádom a háziállataimat,és ha valami baja van,akkor őket is direkt bántja,a világon ez tud engem felbosszantani a legjobban,és akkor általában megvédem őket,de az elején sajnos nem tudtam megelőzni,hogy a nyuszim ketrecestől kidobja a ház elé,a ketrec szétnyílt,de a szerencsére nyuszimnak nem lett semmi baja. Nagyon elegem van már az apámból,mert mindenkit pattogtat itthon maga körül,mint ha ő lenne itt a király,aki pedig ellenszegül,annak pedig vége. Elég rossz vele már a kapcsolatom,mit tegyek? Tűrjem ezt az állapotot még 5 évig (mert akkor leszek nagykorú) esetleg próbáljak meg kibékülni vele (bár volt már sok próbálkozásom de mind kudarcot vallott) vagy menjek el nevelőintézetbe?

2013. nov. 23. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Mekkora egy barom állat egy apád van! Az se normális hogy téged ver, de hogy állatokat is bánt, akik teljesen ártatlanok?? Beteg.. én akárhogy is, de eltűnnék onnan. Ez nem ember.
2013. nov. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, szerinted a nevelőintézetben mennyivel lennének kedvesebbek vele...?


Próbáld meg nem felbosszantani, kerüld el, szerezz diákmunkát, menj messze egyetemre, hogy kollegista legyél, szerezz állást és költözz el.


Semmi értelme eltolni a kilátásaidat azzal, hogy elporzol egy nevelőintézetbe...

2013. nov. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazad van,köszi a tanácsokat.
2013. nov. 24. 16:18
 4/4 anonim válasza:
vegyél csödörszamarat tezsvir
2013. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!