Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleimnek...

Mit tegyek ha a szüleimnek nem vagyok elég jó?

Figyelt kérdés

mindig mindenért kritizálnak, semmi nem tetszik nekik se a külsőmben, se személyemben. orvosnak szántak de én nem szeretnék az lenni. az egyedüli megoldás az elköltözés?

rosszúl esik hogy ők az egyetlenek akik nem fogadnak el úgy ahogy vagyok.



2013. nov. 28. 10:34
 1/10 anonim válasza:
0%
Ez egy pszichológiai probléma, valószínűleg csak te érzed úgy, mert alapból minden gyerek szeretne megfelelni a szüleinek. Nem véletlenül alakult így, gondolom pár hibát vétettek a nevelésed során, ami nem a te bűnöd, és talán az övék sem. Ők mindig a szüleid lesznek ezt ne felejtsd el. Akkor is ha neked lesz szükséged rájuk, és akkor is ha neked kell segíteni rajtuk. próbáljátok megbeszélni.
2013. nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ajándékozd meg öket egy jobb unokával!
2013. nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Mit szeretnél tanulni, mi szeretnél lenni?

2013. nov. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
18 vagyok, ügyvéd szeretnék lenni. szüleim állandóan kritizálnak hogy az nem nekem való, arra nem lennék képes. nem támogatnak semmiben. sem érzelmileg, sem lelkileg, úgy érzem nem is szeretnek.
2013. nov. 28. 11:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt a harcot vívtam meg apámmal. Ha rajta múlna, még egy nyamvadt cipőt se vehetnék meg magamnak, mert blabla bla én nem tudom, blablabla. Sz@rd le őket. valószínűleg jól érzed, bár ne legyen igazam. Az igazi szeretet szerintem abban nyilvánul meg, ha még egy utolsó szemét is a gyereked, elfogadod és szereted, nem pedig pl kidobod az utcára. Én nem vagyok szülő és nem éltem meg ilyesmit, viszont láttam már ilyet.
2013. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
24%

Hülyeség h nem vagy nekik elég jo.. ha kritizalnak valoszinuleg jot akarnak. Egyebkent meg az ugyvedi palya az nagyon jo.. szaal hajra :)

Olyan meg nincs h nem vagy ra kepes:)

2013. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kritizálnak akkor valószínűleg jót akarnak? Előttem válaszoló, te se ismered az ilyen szülőt.. Az én szüleim is ilyenek voltak, csak ők semmit nem mondtak, hogy mit kellene csinálnom, de amit kitaláltam az mindig szar volt és csak én lehetek ilyen hülye, hogy azt hittem képes leszek rá és tetszeni fog. Amikor kérdeztem, hogy akkor mit tanuljak, akkor széttárták a kezüket, hogy azt nekem kell tudni.


Kérdező, ha azt mondod, hogy oké, akkor orvos leszek, akkor vajon tényleg támogatnak? Miért akarnak ennyire orvost faragni belőled, ők is orvosok esetleg? Ügyvéd tényleg szívesen lennél? Mert ha igen, akkor jó ügyvéd módjára a sarkadra kellene állni és felvázolni nekik, hogy miért is szeretnél ügyvéd lenni és nem orvos. Egyébként ez elköltözés után se lesz sokkal jobb, legalábbis én a mai napig küzdök magammal, hiába tartom távol magam tőlük, nehezen hiszem el, hogy én is jó vagyok, túl jól belémverték az ellenkezőjét.

2013. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az elköltözés jó megoldás. De beszéltél már velük erről a témáról?
2013. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hali,

Először is legyél Önmagad ura, legyél az amit te szeretnél csinálni! Ügyvédi karrier nagyon jó választás szerintem, ezért is sok sikert kívánok neked!

Először is próbáljatok meg beszélni, hogy igen ez az amit te szeretnél csinálni, ez a te saját döntésed és vágyad.

Ha így se megy akkor igen, jobb a költözés és önállóság.

Sok sikert kívánok!

2013. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyósom ilyen. A férjemnek folyamatosan azt hajtogatta, hogy soha semmi se fog neki sikerülni. Többek közt ezért nem ment szakközépiskolába, hanem szakmát tanult. Elváltak a szülei, úgyhogy nagyon anyás volt, de egy idő után felismerte, hogy az anyja lebecsüli a képességeit. Ezért továbbtanult, levelezőn leérettségizett, majd lediplomázott. De az anyósom a mai napig mindenre azt hajtogatja, hogy úgyse fog sikerülni. Pl. mikor egyetemre jártam és még nem voltam a menye, mindig előadta, hogy én sose leszek tanár és nyelvvizsgám se lesz, minek erőlködök. Ez nekem nagyon rosszul esett, mert a szüleim ilyet nekem sose mondtak. Egyszer csúnyán lecsesztem az anyósomat, hogy most már jó lenne, ha befejezné a kárálást, mert nem passzióból járok egyetemre, tanár leszek, etc. De semmit se ért. Most azt hallgatom, hogy sose lesz gyerekem... :D


Szóval ne foglalkozz velük, s tégy meg mindent a céljaidért. Az a lényeg, hogy saját magaddal elégedett legyél. Persze ez ennyi idősen elég nehéz, de lassan fel kell nőnöd, s be kell látnod, hogy ez a te életed, s nem a szüleidé.

2013. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!