Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi kell ahhoz, hogy a családom...

Mi kell ahhoz, hogy a családom rájöjjön arra, hogy apám alkoholista?

Figyelt kérdés

Az apám rendszeresen iszik, és általában ilyenkor normális, jól bírja az alkoholt, sosem részegedik le, de minden nap iszik, bárhová megyünk innia kell.

Irdatlan mennyiségű pénzt költ alkoholra s a pénz hiányára irreális magyarázatokat ad, amit a család el is hisz.(5 ezerért vásárol naponta kaját ugyanakkor alig hoz valamit,számlát fizetett be, aztán 2-3 hét múlva kiderül,hogy nincs befizetve az a számla stb...)

Kitöltöttem a nevében egy tesztet ,hogy alkoholista vagyok e.

A legnagyobb jóindulattal válaszoltam, amilyen kérdés határeset volt arra inkább nemet válaszoltam, és a végén kijött,hogy mivel több mint 3 kérdésre igennel válaszoltam ezért alkoholista vagyok.(vagyis ő)

De szerintem így is tök egyértelmű,hogy az, csak nem értem a családom miért nem jön rá erre, anyám folyton védi,hogy hát mostanában már kevesebbet iszik, ha nincs pénz akkor számlát fizetett be, ezt meg azt fizette be, drága minden és így tovább, de a valóság nem ezt mutatja.

Így viszont egyedül viselem a probléma súlyát, amit a családom nem tud felfogni, én meg egyedül tehetetlen vagyok.Hogy bizonyíthatnám nekik,hogy lássák ők is?

(18 éves vagyok)


2013. nov. 28. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy viseled egyedül a probléma súlyát??
2013. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy,hogy mivel csak én látom, egyedül engem zavar,hogy elkölti a pénzt piára, egyedül engem zavar,hogy a pénztelenség miatt panaszkodik miközben ő kocsmába jár italozgatni, nem tudok erről senkivel sem beszélni a családban mert nem ismerik el,hogy alkoholista, egyedül nem tudok ellene tenni és magamban kell tartanom amit gondolok, emiatt pedig folyamatosan stresszelek, és hogy gyerekkorom óta nincsenek meg bizonyos alapvető dolgaim mert elvileg szegények vagyunk, miközben ennek a valódi oka az hogy apám alkoholista és elissza a pénzt.

Nem csak nekem, de az egész családomnak jobb élete lenne ha több pénzünk lenne, mert a gondok forrása a pénztelenség, de a pénztelenség kiváltó oka pedig az apám és az alkoholizmusa.

2013. nov. 28. 17:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt írod, minden nap iszik. De mit és mennyit? Egy üveg sört délutánonként? Vagy miket vesz, amire irdatlan mennyiségű pénzt elkölt, mégsem olyan sok, hogy berúgjon tőle?
2013. nov. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sörözök az biztos, napjában többször (reggel,délben,este)

Ezen kívül házi pálinkát iszik itthon, vagy bort, vagy ami van.(változó mennyiségű, nem tudom megmondani mennyit)

De mivel ő jól bírja a alkoholt, van aki 2 korsó sörtől kidől, neki 4 korsó kell ahhoz,hogy kidőljön.(például)

A lényeg,hogy nem részegedik le, de ugyan olyan mennyiséget képes elfogyasztani mint egy már lerészegedett ember, csak ő nem részegedik le mert bírja.

De ettől még neki is ugyan annyiba kerül a pia.

2013. nov. 28. 17:44
 5/9 anonim ***** válasza:
nem az számit hogy alkohilista hanem hogy elveri a család pénzét. minek vagytok vele közös kasszán?
2013. nov. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát az durva, hogy ilyen jól bírja. Sajnos nem tudok különösebb tanácsot adni. Az én apám is ivott, nagyon hosszú évekig, aztán annyit sírtam és veszekedtem vele (meg más családtagok is), amíg rájött, hogy tönkreteszi az egész családját idegileg, és tett egy nagy elhatározást. Azóta nem iszik.
2013. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Számít,hogy alkoholista, mert az baj, de egyébként igaz, hogy a fő probléma az,hogy elkölti a pénzt.

(de a kettő együtt jár)

Azért vagyunk közös kasszán mert anyám úgy gondolja,hogy nem teheti meg azt,hogy nem ad apámnak pénzt, vagy hogy elszámoltatja hogy mire mennyit költött.

Pedig ez kéne, de ezt elismerem,hogy kicsit megalázó lenne apám számára, de inkább érezze magát megalázva minthogy tönkretegye és nyomorba döntse az egész családot.

2013. nov. 28. 17:49
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
szólj anyádnak hogy adja nekem azt a pénzt. nekem is megalázó hogy nem adja nekem.
2013. nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, anyukád is tisztában van vele...a békesség kedvéért hallgat.
2013. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!