Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják folyton ezt a...

Miért mondják folyton ezt a szüleim? 13/L

Figyelt kérdés
Ha nem akarok valahova menni akor nem maradhatok egyedül otthon mert túl kicsi vagyok és majd pár év múlva lehet róla szó. Minta ha fel gyújtanám a házat vagy át hoznám a nem létező pasimat de bezzeg bátyám ennyi idősen ő már itthon maradhatot meg minden de én nem ez nem igazság miért csinálják ezt!?

2013. nov. 29. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Te lány vagy ezért téged jobban féltenek mint a bátyádat :D.Ez szinte mindenhol így van.

És szerintem ők nem attól félnek hogy te mit csinálnál a házzal, hanem attól hogy netán egy hívatlan vendég mit csinálna

2013. nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Haha persze úgy mond max be lenne zárva minden és nem engednek be senkit.
2013. nov. 29. 18:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ hova akarnak menni, ha az csak egy délutáni kiruccanás az unokatesókhoz, akkor simán maradhatnál otthon. Ellenben azt nem tartom jó ötletnek,hogy pl több napra egyedül hagyjanak egy kiskorút.

Próbáltál már velük beszélni erről? Talán megpróbálhatnád, hogy elmeséled nekik a terveidet arra a napra, senkinek nem lett még baja egy kis tv bámulástól és attól, hogy maxszon bömböltetve a zenét körbetáncolja a házat. Na meg ma már bárkit, bármikor ellehet érni mobilon.

2013. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy hogy olyan 4-től más napig vagy késő estig azt nem engedik és ha fel említem azt h bátyámnak engedték az a válasz hogy ő már 17 . Több napra tuti nem mernének itthon hagyni mivel azt hinnék éhen halok -.-" vagy hasonló am lehet hogy akkor meg le paszolnának a rokonok hoz.
2013. nov. 29. 19:18
 5/10 anonim válasza:
szerintem attól féltenek, hogy valami betörőnek vagy ilyen bűnözőnek ki nyitod az ajtót aki mondjuk azt mondja hogy a postás,vagy gyere ki mert tűz van és te bedőlsz neki! :)))
2013. nov. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

csupán féltésből mondják, nehogy bajod essen...

tudom milyen ez (én 16 vagyok, bár 8 évesen már a pár hónapos ikertesóimra és még 2 tesómra vigyáztam egyedül de azt is max pár órára amíg vásároltak) na a lényeg hogy egy fiút se nagyon szeretnek egyedül hagyni, és csak attól félnek hogy valami bajod esik épp mikor nincsenek ott... de ha csak egy rövid vásárlásra vagy ilyesmire mennek el napközben akkor hagyhatnának, mondjuk ha fél napokra vagy éjszaka mennek valahova akkor biztosan nem hagynak egyedül, és ezt el kell fogadnod, ez csak szülői félelem (és hidd el inkább féltsenek mint hogy baj történjen)

2013. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt,hát sok értelme nincsen,ha észnél vagyunk,de a testvérek közti megkülönböztetést mélyíti az biztos.
2013. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
50%
Nálam hasonló helyzet volt egészen általános végéig, csak nekem a nagyszüleimnél kellett lennem a bátyám meg otthon egyedül. Akkoriban én sem értettem de most így lassan 10 év elteltével már értem és hálás is vagyok érte. Én most egyetemre járok, dolgozom. A bátyám meg az érettségit "igyekszik" megszerezni. Ennek kérlek az az oka, hogy engem mindig kikérdeztek felügyeltek, hogy tanuljak, ne csak lógjak a barátaimmal. Nektek meg sokkal nehezebb mert az én "időmben" nem volt ekkora számítógép őrület, internet meg főleg. Tedd fel magadnak a kérdést mit kezdenél magaddal ha otthon lennél egész nap és nem mehetnél el sehova? Nem ítélkezem de van egy tippem, hogy nem szépirodalmat olvasnál :D (nyugi én sem). Egy szó mint száz addig örülj amíg "csesztetnek" mert eljön annak is az ideje amikor nem fognak és hidd el, hogy hiányozni fog.
2013. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Én a 7.vagyok.


Hát a legkisebb mértékben sem hiányzik a csesztetés,ami mindig volt.


De ha te ilyeneket mondasz erősen kétlem,hogy állandóan csesztetve voltál,mint pl én.


Ezek után pedig erős a gyanúm,hogy egy csesztető szülő beírása az egész,mert az én csesztető szüleim is ugyanezt az ócska begyöpösödött szöveget nyomták nekem,hogy majd még hálás leszek.


Nekem is 13 éves lányom van és nem kibírom,hogy nem csesztetem,hanem nem is érzek késztetést rá.


Pont 13 éves kortól a gyerek kamaszkorba lép,szocializálódik,a komolyabb kapcsolatait tanulja meg kialakítani.Azt nem elnyomni ,hanem normálisan felügyelni kell,mert ha elnyomják abból lesz később a baj.

2013. nov. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én 11 éves koromtól kénytelen voltam néha egyedül lenni ha anyu dolgozott. Eleinte nagynéném jött le hozzám, hogy vigyázzon rám, de aztán belátta anyu hogy nagy vagyok. Segíts be a főzésnél, takarításnál, stb. Hogy lássák megállod a helyed az ilyen dolgokban, nem kell félteni. Hátha ez segíteni fog
2013. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!