Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek melyik a rosszabb,...

Szerintetek melyik a rosszabb, ha valakit sokat vernek vagy ha sokat terrorizálják lelkileg? (Szülőkre célzok, nem párkapcsolatra. )

Figyelt kérdés

2013. nov. 30. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha sokat terrorizálják lelkileg!
2013. nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A testi terror mindig együtt jár a lelki terrorral. Szerintem egyformán rosszak.
2013. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőben volt részem, most huszonéves fejjel már csak a szóbeli bántások emlékei maradtak meg... Az, hogy néha megvertek nem fáj már annyira, minthogy nem tartanak semmire...
2013. nov. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
90%
sőt, a legtöbb esetben igazából a lelki terror is együtt jár a testivel. de azért ha választanom kellene, inkább legyek megkötve csak érzelmileg, mint hogy állandóan fizikai fájdalomtól szenvedjek és magyarázkodnom kelljen miatta.
2013. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
hosszutávon a lelki a nehezebben feldolgozható. a testi terror rövid távon rosszabb, de feldolgozzni könnyebb.
2013. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindkettőben volt részem, bőven.

A verés egy darabig félelmet, majd gyűlöletet váltott ki belőlem, ez mérséklődött később megvetéssé, undorrá, most már egy ideje semleges a téma. Max. szánalmat érzek, főleg apám iránt, elvégre aki az ütésen kívül máshogy nem tud kommunikálni, azt csak szánni lehet, siralmas egy élet.

A lelki terror más kérdés, igazán túllépni soha nem lehet rajta szerintem, max. letojni, nem foglalkozni a témával, nem beszélni róla, nem emlékezni rá szándékosan. Az élet megy tovább, én élvezem többnyire, és elkerülöm azokat, akik bántottak. Előbb-utóbb vissza fogják kapni ők is kamatostul, így-vagy úgy az élet igazságos.

2013. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
amugy nem feltétlenül jár együtt a kettő. csak gyakran. de bőven van rá példa, hogy sulyos lelki terror mellet sose ütik meg a gyereket, de olyanra is van példa, hogy ártatlanul feszültség levezetésből verik, majd sütivel, kólával, egyéb ajándékokkal kedveskednek neki.
2013. nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

Lelki terror!!!! Sokkal nagyobbat lehet ütni a szòval...

Nem értek egyet azokkal, akik szerint a testi fenyìtés együtt jár a lelki megaláztatással. Ugyanis vannak szülők, akik nevelési célzattal verik a gyereküket, DE szeretik is egyben a

gyermeket.

2013. nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A verés nem lelki terror is?Kicsit félelmet gerjesztő,hogy akár rosszul is megüthet és ottmaradok.


Engem vertek és én ettől féltem.Úgyhogy a verés számomra a lelki terror súlyosabb formája.

2013. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

8-as, azért pár nevelő célzatú atyai pofon és a sokszor ok nélküli verések között nagyon nagy a különbség. Utóbbi esetben én egyrészt nem hiszem, hogy van szeret, másrészt ha van is, NEM ÉR SEMMIT, mert ha valaki dühből, feszültséglevezetésből üti a gyerekét, akkor az a gyerek ezt soha nem fogja teljesen feldolgozni, és a szeretettel sem tud kezdeni később semmit.

Egy atyai pofont meg, ha indokolt, nagy butaság csokival enyhíteni, de ez nem ide tartozik már.

2013. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!