Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nem tudom, hogy akarom-e...

Már nem tudom, hogy akarom-e tartani a kapcsolatot anyámmal, mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden leírni: anyámmal gyerekkoromban sem voltam jóban, mindig bántott, földbe döngölt hogy semmit sem fogok elérni mert nem vagyok rá képes. Most felnőttem tisztességes munkám van, családom. Persze ez szintén nem jó neki. Sosem volt jó amit én csináltam nekem egy szavam sem lehetett. És ez most is így van. Szerinte a gyerekeimet nem fogom tudni felnevelni, (januárban jön a 2. baba) férjem is el fog hagyni. Nem érek semmit az életben, ilyen vagyok, olyan vagyok. SOsem dicsért. Orvoshoz járok így őt is megkérem hogy vigyázzon a fiamra, de mivel anyósomék nyugdijasok és délelőttönként vannak a rendelések őket kérem meg hogy felügyeljenek. Ekkor anyám hisztizik hogy nem ő vigyáz rá.(mikor dolgozik) Tavaly édesapám besokallt tőle (vele is ugyanezt csinálta) és elhagyta, idén halt meg anyukám édesapja. És azt a kijelentést tette, hogy neki már csak az anyukája és a testvére a családja. Én persze nem. Ez nekem nagyon rosszul esett. Nagyon fáj hogy ilyen velem, próbáltam beszélni vele de mindig felháborodott és elment, hetekig nem beszéltünk. Mindennap hívom, most hétvégén összevesztünk ismét és nem kerestem. Azon gondolkodtam, hogy kell-e ez nekem. Anyám, akárhogy is nézzük, de ha azt nézem hogy megaláz mindenki előtt, és nem tart a családjának. Nem tudom mi lenne a helyes. Én ebbe már bele fáradtam, nem szeretném ezt tovább. Apukámmal sem tarthatnám szerinte a kapcsolatot. Mert kiakad ha beszélek vele. Igy nem szoktam elmondani neki semmit. Mi lenne a helyes. Nyeljek tovább mint eddig tettem, vagy lépjünk külön utakra. AMi talán mindenkinek jó lenne. Döntésképtelen vagyok. Kérlek szépen benneteket, normális választ írjatok. Köszönöm
2013. dec. 2. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Pihentesd egy kicsit a dolgot. Várd meg, amig hiányozni kezdtek egymásnak. Akkor tehetnél majd még egy próbát, de ne most. Most úgyis csak egymás agyára mennétek.
2013. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy ideig nem keresném. Ha megérzi, hogy nem olyan egyértelmű hogy vagy neki, akkor valószínűleg jobban meg fog becsülni!
2013. dec. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Van saját családod, azokra öszpontosíts. Szerintem ne szakítsd meg anyukáddal a kapcsolatot, csak helyezd őt hátrébb a rangsorban. Ha kér valamit tőled, amit meg tudsz tenni,anélkül, hogy magadnak problémát okoznál, tedd meg. Ha szükséged van valamiért a segítségére, kérd meg, de legyen B terved, ha nem vállalja valamiért. A te családod, a te életed, a te döntéseid. Kb ennyi. A gyerekeket ha akarja látni, ok, de csak úgy, ahogy neked jó. Ha felidegesít, sérteget, akkor hanyagold. Ne anyukád életéd éld, hanem a sajátodat!
2013. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem anyám és apám is ilyen. Elköltöztem jó messzire és csak akkor nyitom rájuk pár órára az ajtót, ha muszáj. (szülinap, névnap, karácsony) Persze, ilyenkor végig hallgatom, h mekkora szar vagyok, egy kicsit rosszul érzem magam utána és örülök, h csak ritkán találkozunk.
2013. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem lépjetek külön utakra.
2013. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!