Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők tehetnek arról, hogy...

A szülők tehetnek arról, hogy akaratos lesz valaki felnőttként? Most a szülők hibája hogy a haverom egy óvódás?

Figyelt kérdés

A barátomnak hittem az egyik ismerősöm, és kiderült róla, hogy egy kis akaratos óvódás.

Addig minden oké volt, amíg megcsináltam neki amit kért, meg szívességet csináltam neki. De egyszer elkérte a fényképezőm, én meg megmondtam neki, hogy bocs, de drága volt, ilyeneket nem adok oda kölcsönbe!

Erre azt mondta semmi gond, de hallottam telefonba a hangján hogy most feldúlt, mert nem az történt amit akart volna.

És azóta sehol nincs! Hívom, nem veszi fel! Máskor vissza hívott 10 percen belül, most meg nem veszi fel!

És ennyi, elérhetetlen! Nincs többé, besértődött! 1 ilyen piti dolog miatt.

Meg mással is veszett már össze, mert nem adtak neki oda dolgokat, illetve akart másoktól szívességet, azok nem értek rá, és besértődött rájuk, és panaszkodott, hogy milyen bunkók!


Azt gondolom, hogy az ilyen nem barát, és jobb is!

De erről tehetnek a szülők?

Hogy 17 éves, és ilyeneket csinál? Mikor náluk voltam, az anyja nem engedte meg, hogy használja az anyja laptopját, mert dolgozott rajta az anyja, és olyan sértődött lett, ott duzzogott, hogy mi az, hogy nem engedik, meg minden!

Egyke gyerek, gondolom ezért is, de ez a szülei hibája?

Hogy ennyire azt hiszi hogy neki minden lehet, és ilyen dolgokért megsértődik?

Vagy semmi köze, szimplán Ő egy önző óvódás?



2013. dec. 2. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a szülők tehetnek róla, nevelés kérdése. Valószínűleg kiskorában nem fegyelmezték, mindent szabadott neki. Kényelmesebb volt a szülőknek, ha minden nyikkanását teljesíteni, minthogy szépen elmagyarázzák neki, hogy ezt vagy azt miért nem lehet, miért nem kaphatja meg, stb.
2013. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Arról, hogy valaki akaratos nem tehetnek a szülei

De arról, hogy egy hisztis óvodás, aki nem bírja elviselni, ha nem az van amit ő akar, arról a szülei (is) tehetnek, plusz az egész környezete, aki hagyta, hogy ilyenné váljon

2013. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!