Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ekkora baj, hogy sikerül...

Miért ekkora baj, hogy sikerült változnom? Miért szól bele olyanokba, amikhez semmi köze?

Figyelt kérdés

Régen én voltam a 'duci, fogszabályzós lány' mindenki szemében.A legjobb barátnőm pedig szép volt, mindenki jóban akart lenni vele, engem meg levegőnek néztek.

De az utóbbi fél évben sikerült megváltoznom külsőleg.Lefogytam, leszedték a fogszabályzómat, elkezdtem két hetente fodrászhoz, kozmetikushoz és manikűröshöz járni, a ruhatáramat is lecseréltem merészebb, kihívóbb darabokra.

A nyarat külföldön töltöttem apánál (külföldi) és emiatt is változtam.Semmit nem tiltott meg, bármit megvehettem és oda mentem, ahová akartam.Az itthoniakkal alig beszéltem, a legjobb barátnőm megharagudott rám.Mikor hazajöttem, szóba sem állt velem, de nem érdekelt.Lettek új barátaim és a fiúkkal is nagyon jóban vagyok.

Eddig nem zavart, hogy pár lány beszól, kibeszél.

De ma anya is elkezdte, hogy elege van abból, ahogy viselkedek, hogy van, hogy eltűnök csak úgy és a telefont nem veszem fel, ha hív meg hogy sose vagyok itthon és hogy folyton csak a pénzt költöm.

Pénteken azon borult ki, hogy van egy fiú haverom, aki nemrég kapta meg a jogsiját és a szülei vettem neki egy vadiúj autót.Ezzel néha elvisz kocsikázni és anya ismer pár rendőrt, akik mondták neki, hogy a srác a '50-es tábla mellett 120-al megy el'.


Bármit csinálok, azon kiakad és vagy kiabál, vagy úgy néz, mintha embert öltem volna.

16 éves vagyok könyörgöm, szerintem normális, hogy jól érzem magam...



2013. dec. 1. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális, ha jól érzed magad.

de te jó úton vagy ahhoz, hogy mindenkit, aki szeret, elmarj magad mellől, mert menő akarsz lenni.

És majd gyere vissza 25 év múlva, és írd le, tapsolsz-e annak, hogy a lányod ilyen, mint te most és felelőtlen sofőrökkel autózgat...

2013. dec. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Grielean válasza:
100%

Azzal, hogy megváltozik az ember, valóban nincs baj. Azzal, ha rossz irányba változik, azzal igen.

Most komolyan te csodálkozol azon, hogy anyukád és a legjobb barátnőd is megharagudott rád, mert te nagy ívben tojsz a fejükre, amíg apucival élvezheted az életet?

2013. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én inkább örülök, hogy a volt legjobb barátnőmmel már nem beszélünk.

A legundorítóbb pletykákat terjesztette rólam, csak azért, mert nem voltam többet névtelen kis senki.


Anya pedig nem csak abba köt bele, hogy kivel megyek kocsikázni, hanem mindenbe.

2013. dec. 1. 18:42
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
hát, valóban már nem névtelen senki vagy, hanem buta liba. De ez rosszabb.
2013. dec. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Miért gondolod így?Talán ismersz?
2013. dec. 1. 18:47
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Most szerinted ez normális? 16 évesen mindenkit lepasszolsz, még azt is aki korábban mikor nem voltál "senki" akkor is melletted állt. Az életedet kockáztatod egy friss jogsis menő gyerekkel. Jó úton haladsz ahhoz,hogy egy elfajzott fiatal legyél.
2013. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sokéves frusztrációdat éled most ki, csak rossz irányba, Én utólagos tapasztalatból mondom, ha anyám azt mondta, nem jó irányba tartok, az úgy is volt. Persze én sem hittem neki anno, de mégis. Elég unszimpatikus már az a mód is, ahogy írsz, el tudom képzelni, milyen lehet mindez élőben. Kamasz vagy, nem felnőtt, ezt azért ne felejtsd el!
2013. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem ismerlek. De tudod, a stílus maga az ember...
2013. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A "barátnő" elég gáz, őt ne is sajnáld, az ilyennek addig kellesz, amíg van valaki, aki elkíséri pl. bulizni, de ha ott már van társasága le se tojik téged. Ha meg már téged is észrevesz valaki, az nem tetszik neki, mert akkor már konkurencia vagy. Jól gondolom, hogy ilyesmi a csaj? Viszont ne kocsikázz azzal a sráccal, én anyud helyében el sem engednélek vele. Nem véletlenül találták ki azokat a kib*szott táblákat, nem azért van rajta 50, hogy 120-szal lehessen ott száguldozni, a saját életeddel játszol. Most menőnek tűnik, de ha egész életedre lenyomorodsz, már nem lesz az. Kéthetente fodrász, manikűrös is túlzás kicsit. Szóval ok, hogy megváltoztál, de fogd azért vissza magad.
2013. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem azért, de a példák alapján nekem sem úgy hangzik, mintha tudnál vigyázni magadra. Kivirulhat az ember úgy is, hogy nem lesz felelőtlen és tekintettel van másokra.
2013. dec. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!