Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek melyik az elfogadh...

Szerintetek melyik az elfogadhatóbb megoldás az alábbi komplikált helyzetre?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő:anyám húszon pár éve beadott intézetbe,azóta meg sem próbált megkeresni,sőt talán helyessebb lenne úgy fogalmayni,hogy megpróbált elfelejteni.Ez idő alatt,én befejeztem az egyetemet és kilátásban van egy nagyon jó munkalehetőség egy nagyon híres szakmabeli cégnél.A kérdésem valójában az, hogy mit csináljak,menjek vissza anyámhoz lakni vagy bátran vágjak bele az albérleti lét világába.Úgye anyám persze most szeretné ha,vele laknék,mivel több évtízede munkanélkűli és valószínűleg fél az öregségtől.Alulképzet bátyámmal él a saját házában.Nekem persze csak annyi lenne a pozitiv az egészből,hogy nem kellene lakbért fizetni,viszont az összes többi költség nagyban rám hárulna.
2013. dec. 4. 10:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék az ő,erkölcsi szintjére sülyedni,de magamra is kell gondolnom.Két élű a dolog.Legjobban attól félek,hogy hajléktalaná válok.Viszont két téglával a nyakamban,elég nehéz lesz úszni.
2013. dec. 4. 11:04
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék. Anyagilag sem érné meg, mert amit megtakarítasz a lakhatáson, azt bőven el fogják tőled szedni ilyen-olyan indokokkal.


De a fő okom az lenne, hogy nem keresett. Nem az, hogy beadott intézetbe, mert el tudom képzelni, hogy van olyan élethelyzet egy anya életében, hogy a gyerek érdekében ezt megtegye. Ha látogatott volna, küldött volna leveleket, vagy bármi jelét adta volna, hogy szeret, egyből más lenne a véleményem, de a leírtak alapján eddig útban voltál anyádnak, most meg le akarna húzni. Szívtelen ember szívtelen lépései. Tudom, hogy benned titkon az a vágy is él, hogy ezzel esetleg közelebb kerülhettek, talán lesz igazi anyukád, de ez csak akkor derülhet ki, hogy ha nem költözöl oda. Ha csak találkoztok és kialakul egy jó kapcsolat, akkor mindketten jól járhattok, de nincs meg az a veszély, hogy kihasználjon az érzéseidre hatva.

2013. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy félsz az albérlettől, de őszintén, bennem a helyedben fel sem merülne, hogy anyámhoz költözzem. Ahogy felvázoltad őket, úgy meg végképp nem.

Nincs esetleg olyan barátod/barátnőd, akivel lakótársak lehetnétek? Sokan csinálják ezt, megoszlanak a költségek.

2013. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én semmiképpen sem költöznék ilyen helyzetben össze anyámmal. Barátokkal nem tudsz egy közös albérletet bérelni? Akkor megosztlanak a költségek.. De igazából kiadó szobát is nézhetsz kezdésnek, és akkor jelentősen olcsóbban kijössz, mintha egész lakást bérelnél.. Aztán pedig amikor biztos az állás, akkor később saját albérletet is kivehetsz.

Ezek után én nem tartanám el anyám, se nem költöznék vele egy háztartásba.

2013. dec. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,környezetemben is ezt szajkózzák,ezért kérem ki független személyek véleményét.
2013. dec. 4. 11:10
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek megy a zöld pacsi:)
2013. dec. 4. 11:12
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nincs is mit agyalni.Visszamenni?Minek?Úgyis csak a pénzed kell neki!

Kérdező meg ne forduljon a fejedben,hogy odaköltözz!

Biztos kisit fura lesz albiban lakni és össze kell húzni a gatyaszárat,de ne add meg azt az örömet anyádnak,hogy kihúzod a sz@ból!Ő is benne hagyott és menekült tőled.Te is tegyél így!

2013. dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem ezt komplikált helyzetnek. Nem mennék hozzá vissza a helyzetedben. Ebben az esetben a vér nem kötelez.

Kezdj el inkább tartalmasabb, őszintébb kapcsolatokat kialakítani.

2013. dec. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ő azzal, hogy intézetbe adott, és nem keresett, kijelentette, hogy nem vagy a lánya, azaz ő nem az anyád. Akkor te minek gondoskodnál egy ismeretlen emberről?
2013. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Irány az albérlet. Jó végzettséggel, szakmával, mindíg keresel majd annyit, hogy ne légy hajléktalan. Ezen kívül, ha akarod, tarthatod vele a kapcsolatot, de hidd el, teljesen más, mikor munka után a saját házadba mész haza, ahol azt csinálsz amit akarsz, mint hazamenni más házába, és ott élni. Hajrá, önnáló élet!
2013. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!