Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám ma este gyakorlatilag...

Apukám ma este gyakorlatilag kijelentette, hogy a nővérem a kedvence. Hogy viszonyulhatnék hozzá ugyanúgy mint eddig, ezek után?

Figyelt kérdés
Tehát ezt úgy értette, hogy hármunk közül (bátyám, nővérem, én), a nővéremet szereti a legjobban, vagyis minket a bátyámmal kevésbé. Ezt neki nem mutatom, de nekem ő volt eddig a ,,hősöm", és ez nagyon fáj. Szinte ránézni sem bírok, nem tudom mit mondhatnék neki. Nagyon érzékenyen érintett. Mit tegyek?

2013. dec. 7. 21:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Semmit :) Ezzel nincs nagy gond. Ez nem azt jelenti, hogy téged nem szeret nagyon.
2013. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Aha ez valóban így van akkor ezt te már rég érezted volna.
2013. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Soktam érezni. Édesanyámnaak tudom, hogy a bátyám a kedvence, az elsőszülött. Nem tudom, miért, de érzem hogy így van. Ezek után úgy gondolom, hogy persze,ők szüleim, de ha ők szeretnek másokat nálam jobban, akkor én is szerethetek másokat jobban, mint őket. Ha ők se viszik túlzásba, én se fogom.
2013. dec. 7. 21:45
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg igenis van gond. Hogy képes erre egy apa? Még ha tényleg a nővéred a kedvence, akkor legalább tartsa meg magának. Hogy lehet ilyen szívtelen? Egy ilyen kijelentés a világot zúzhatja össze egy gyerekben. Én tuti elsírtam volna magam. Én nem tudnék hozzá ugyanúgy viszonyulni ezek után, valószínűleg hűvösebben, kimértebben viselkednék vele. De mégis mit várhat ilyenkor az ember: Ha azt mondja őt jobban szereti mint engem, ne várja hogy nem változok az irányába, hisz a lelkembe gázolt..

Sajnálom hogy apukád képes volt ezt mondani, nagyon rossz lehet neked! =(

2013. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 blogeres válasza:
62%
Szerintem én megmondtam vna neki h akkor monopolizzál a kis ked enceddel, fogtam vna magam azt elmentem vna otthonról úgy olyan ruhában ahogy vagyok a legközelebbi haveromig
2013. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

kérdező: ez nem kereskedelmi viszony, ahol annyit ad az ember amennyit kap. Nekem is van olyan barátom akit nagyon kedvelek, de közben neki van olyan régebbi barátja, aki közelebb áll hozzá, de ez nem változtat azon, hogy én kedvelem és ő is engem. és azon vagyunk, hogy erősítsük a kapcsolatot. ez nem egy árulás vagy valami. Nem kell ezeknek szimmetrikusnak lennie teljesen. Elmondom neked, hogy egy párkapcsolatban is általában az egyik fél jobban szereti a másikat. És majd ha házas leszel könnyen lehet, hogy te is jobban fogsz szeretni egy másik személyt mint a szüleidet. De ez nem fog változtatni azon, hogy nagyon szereted a szüleidet.


Gyerekeknél is van olyan, hogy valaki egy nagyszülőjét pl jobban kedveli mint a szüleit. de attól még a szüleit is kedvelheti nagyon.


Szerintem ne sértődj meg. Mond meg apádnak, hogy annak ellenére, hogy neki nem te vagy a kedvence neked ő az :)

2013. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, megérdemelné, hogy kimértebben, és hűvösebben viselkedjek vele, de mindig miután ezt csinálom, hatalmas bűntudatom lesz. Mindig is nagyon jó embernek tartottam, aki vezetett engem, most pedig hatalmasat csalódtam benne, viszont, elviselhetetlen lenne neki fájdalmat okozni...
2013. dec. 7. 21:55
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Azért az érdekelne, hogy mégis hogyan hangzott eme kijelentés :)
2013. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Ja és szerinted anyukádnak meg kéne sértődnie, mert neked apukád a "hősöd" és nem ő? :)


(amúgy lehet jobb lett volna, ha ilyet nem hoznak szóba. de nem tragédia az egész)

2013. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat szoktunk beszélkedni, elmélkedni, akár politikáról, vallásról, tapasztalatokról, elmondja a véleményét, de nem várja el, hogy én is ezt gondoljam, igazából utat mutat, amit vagy végig járok, vagy nem, az én döntésem. Szóóval ő egy igazán édes, remek ember és apa. És egy ilyen beszélgetés alatt latolgatta az érdemeimet, pl: nincs érzékem ehhez, és ehhez, de ahhoz van és erre rendkívül büszke. Aztán mondta, hogy van egy vonás, ami mindhárminkban megtalálható. És akkor a nővéremet és a bátyámat kezdte el dicsérni. Aztán valahogy ott kötöttünk ki, hogy azt mondta, tudod ki nekem a legkedvesebb? Mondtam biztos a bátyám. Nem, nekem yx(a nővérem), ő az első szülött lánya, ő lesz mindig az "első" lánya.
2013. dec. 7. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!