Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? (részletek lent)

Mit tegyek? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Nos,itthon áll a bál.....Apukám hamarosan kimegy dolgozni külföldre,szóval házakat keresgélünk anyukámmal. Viszont apukámmal a viszonyunk jobb,mint anyukámmal,vele többet beszélgetek,ő meghallgat,míg anyukám csak a munkájával törődik,és mindig kritizál,ráadásba még türelmetlen is velem.

Ez is egy külön sztori,de ez mindennapos:

Szüleim reggel mennek a dolgukra,én pedig egyedül ébredek. Ellátom magam,reggelizek,megágyazok,adok enni a háziállatoknak,rajzolgatok,stb. Délutánra hazaér apum,vele ilyenkor programokra megyek (biciklizés,vásárolgatás,néha mozi) Estére hazaérünk,és ilyenkor leülök a számítógép elé. Anyukám is befut nem sokkal később,és elkezdi mondani :

-"Tedd már le azt a * gépet,mert kihajítom az ablakon,egész nap ott ülsz" (mondja ő,aki 2 órát bír gubbasztani a facebook előtt,de á! én nem kritizálhatom őt,mert akkor megindul a 3.világháború)

Pár perccel később pedig azzal nyaggat (csak hogy kérjen valamit) hogy menjek fürdeni,meg mosogassak el. Ilyenkor kénytelen vagyok neki engedelmeskedni,mert ha nem,akkor aput is ellenem uszítja,és 2-en ostromolnak engem,egészen addig,amíg ki nem kelek magamból,és elkezdődik az ordítozás mindkét féltől,annyira,hogy a szomszédok felkopognak,amiért persze megint én vagyok a hibás. Kötelezettségek ezek,amikről tudom,hogy meg kell csinálni,és előbb-utóbb meg is csinálom,csak nekik az óriás probléma,hogy ha véletlen utóbb merészelem megcsinálni. Nagyon türelmetlen velem,pedig tisztán,és világosan elmondtam már nem egyszer neki,hogy lusta természetű vagyok. Emellett anyu azzal is kikészít,hogy azt hiszi,hogy egész nap a gép előtt ülök,pedig csak este. Mindig elmondom neki,hogy miket csináltunk napközben,de így sem hiszi el. Megfenyegetett már azzal is,hogy széttöri a laptopomat,mert mindig gépezek.

Agyamra megy. Mit tegyek,hogy javítsam a kapcsolatunkat? Csak nekem kéne változtatnom,vagy neki is? Egyáltalán mit kell változtatni ezen a viszonyon? Azért mégiscsak vele kell majd együtt élnem.

Előre is köszönöm a választ,és azt,hogy volt olyan,aki ezt a kisregényt elolvasta


13/L



2013. aug. 28. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán veled akar lenni, nem azt nézni, ahogy gépezel. Arra ott volt az egész nap.
2013. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1.válaszoló!

Talán nem olvastad,de leírom mégegyszer,csak most világosabban.

Reggeltől estig dolgozik. Esélyem sincs vele lenni nap közben.

2013. aug. 28. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Te is bevallottad, hogy lusta vagy, akkor miért problémázol?
2013. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hétvégén is dolgozik? Nem tudtok akkor csinálni valamit kettesben vagy hármasban? Ha szokott főzni, akkor segíts neki, közben mesélhetsz arról mi történik az életedben, a barátaiddal. Egyszer megpróbálhatnád meglepni azzal, hogy kérés nélkül elmosogatsz, kiteregetsz, vagy amiket kérni szokott (esetleg mielőtt hazaár). Az esti gépezést megpróbálhatnád reggelre tenni. Ennyi jutott eszembe, amit tehetnél. Elhiszem, hogy zavar ez a kapcsolat, jó, hogy változtatni akarsz. Anyukádnak sem lehet könnyű, hogy reggeltől estig dolgozik. Ha esetleg olyan a hangulat, beszélhetnél is vele erről. Megkérdezhetnéd milyen programot csinálna szívesen.
2013. aug. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen megértelek, mert neked sem könnyű.

De gondolj bele, hogy anyukádnak sokkal nehezebb. Érted, értetek csinálja a robotot minden nap. Próbáld meg beleélni magad teljesen az ő helyzetébe: Biztos fáradt, türelmetlen, akar is veled lenni, meg pihenni is...

Szerintem próbálj meg a kedvében járni, elvégezni amit elvár tőled mikorra hazajön, és leülni vele beszélgetni. Őt is meghallgatni, közös kis programot, pl. hármasban kártyázni egyet, meglepiből csinálni neki valami vacsorát.

2013. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egész nap a gépezésre vonatkozott, nem az együttlétre.
2013. aug. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kezdjél el kifejleszteni egy kis empátiát.

Ez meg: "tisztán,és világosan elmondtam már nem egyszer neki,hogy lusta természetű vagyok" eléggé bicskanyitogató, nem csodálom, ha ideges lesz.


Egyébként szerinted majd az életben ez fog érdekelni bárkit is? Majd a főnöködnek is ezt mondod? Na ezen tudsz változtatni.

2013. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!