Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SOS! Hogy kerülhetnék nevelő...

SOS! Hogy kerülhetnék nevelő intézetbe?

Figyelt kérdés

Kérlek,segítsetek. Nagyon utálom az apám,már öngyilkosságot is képes lennék elkövetni,kérlek segítsetek. Folyton ver,fenyeget,elvette a pénzem is,amiért megdolgoztam,és annyira elegem van már ebből az életből,de így nagyon nem megy. Anyámnak is mondtam már,hogy váljon el,de azt mondja ő "boldog" vele (miközben őt is le hülye pi*ázza apám,ha csak egyetlen apróságban téved.) Családtagokhoz nem akarok menni. Mindenhol jobb,mint itt. Hogy kerülhetnék nevelő intézetbe?

13/L



2013. dec. 8. 16:17
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
15%

Hívd fel a rendőröket és mond el nekik, hogy mit tesznek veled.

Vagy ha így nem kerülsz másik családhoz, akkor csinálj valami bűncselekményt a rendőrök előtt és akkor tuti bekerülsz.


De egyiket se ajánlom, inkább járjatok el pszichológushoz (nem tudom pontosan, hogy kell leírni).

2013. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hiába hivod a rendőrséget semmit nem csinálnak. 3 évembe telt mire sikerült elvitetnem magam intézetbe. Menj be a tegyeszbe (8 kerület alföldi utca) és mond el hogy mi történik otthon, nem szeretnél hazamenni és ha hazavisznek ugyis elszöksz. Légy kitartó mert nem mindig fogod ki azt a nevelőt aki hajlando elhinni amit mondasz. Kitartás
2013. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a gyámhivatalhoz, tőlük kérj segítséget. Az öngyilkosságot felejtsd el. Vigyázz magadra!!!! Még fiatal vagy, lehetsz még boldog!
2013. dec. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget,osztályfőnök ,iskolaorvos ,védőnő stb
2013. dec. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Amugy nem értem mi baja mindenkinek az intézettel. Kijàrja az iskolát rendesen, van mit egyen van hol aludjon.vele hasonló korú gyerekekkel van . Van az a helyzet az életben amikor jobb az intézet a csaladnàl.
2013. dec. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű. Hívd a rendőrséget vagy menj a gyámügyre, vagy a családsegítő központba. És ott kérd.

A nane.hu oldalon található ingyenes segélyhívó számot is hívhatod.

2013. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
2-esnek van igaza... TEGYEZ-be kell menned... ott fognak segíteni! hol laksz? melyik városban?
2013. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség nem fog semmit csinálni, amíg nem történik törvénybe ütköző. Nem is fogják elvinni, max csak feljelentést tehetsz ellene, hogy megvert, de azt bizonyítani is kell. Sajnos én is benne voltam, mint gyerek.

A gyámügyhöz,családsegítőhöz tudsz fordulni inkább, ott elmondod a problémád.

Nem tudom mi ennek az útja, vagy hogy vizsgálják ki az esetet,meddig húzódik el ez egyáltalán.

A legtöbb esetben az a baj, hogy a szülők tagadnak mindent a hivatal előtt, hogy az nem úgy történt, s csak a gyerek reagálja túl.

2013. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

8: "A rendőrség nem fog semmit csinálni, amíg nem történik törvénybe ütköző."


De hiszen már történt is!

Írta, hogy folyton veri az apja és fenyegeti, és elvette a pénzét.

Ez 3 FAJTA bűncslekemény eddig. És ki tudja. Hányszor történt meg.

2013. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Lehet bizonyítani látlelettel és diktafonnal is.

4E Ft-ért már lehet venni digitális diktafont, az nagyon pici, és jól vesz, de MP3-lejátszóval és mobiltelefonnal is lehet hangot rögzíteni.

2013. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!